Прикарпатці обурюються через мізерні компенсації після червневого паводка (ВІДЕО)

Жителі села Залуччя Матеївецької об’єднаної територіальної громади, що на Коломийщині, невдоволені сумами матеріальної допомоги, яку їм виплатили після червневого паводка.

Кажуть, що сільський голова та депутати виділили гроші своїм друзям та родичам, будинки яких не були підтоплені, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Орислава Янишенко - одна із тих, чиє помешкання постраждало від червневого паводка. В одній із кімнат вона вже почала робити ремонт, але, розповідає, тих грошей, які виділили, не вистачить, щоб покрити всі витрати.

"Нехай дадуть нам правильну категорію. Як це дати нам по 20 тисяч, так як підтопленим. Є такі будинки, що взагалі води в хаті не було, і взяли таку саму суму. Ми з цим не згідні. Ми зробили запит на прозорість коштів – вони нам відмовили. Просто проігнорували. Скільки заяв писали люди – на заяви навіть не реагують", - ділиться жителька села Залуччя Орислава Янишенко.

У будинку залучанки Дарії Трохимчук вода була вище за підвіконня. На одному із фасадів утворилася тріщина. У самій будівлі – грибок на стінах. Жінка каже, що через важкий запах не може ночувати вдома.

"На стінах хочу ставити плитку, бо штукатурити це все неможливо, все відбивається. Я вже пробувала у 2008-му році. Шпаклювали це все, але вода відбивається. Для того й поклеїли ці шпалери, бо на шпаклівці вода відбивається. Все викинула. Тільки від тієї води відійшли – тепер є друга", - каже Дарії Трохимчук.

Будинок Михайла Якимишина також пошкодила стихія. Проте матеріальної допомоги за завдану паводком шкоду він не отримає. Чоловік ніде не працює, тому грошей на ремонт будівлі у нього немає: "Сказали, що хата не на мені, а на бабі. Переписувати хату треба".

Василь Рибак - один із тих, кого, за словами місцевих жителів, несправедливо внесли у списки тих, хто отримує допомогу. Чоловік, аби спростувати такі закиди у свій бік, показує нам свій будинок та шкоду від паводка.

читайте також: Поїдемо до Зеленського: Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

"Люди собі хай говорять, а я собі своє. Ви ж бачите, що там намул он ще стоїть, а скільки тут було... Комісія з чотирьох людей була у мене і там, у времянці (літній кухні - ред.). Подивилися. Бачите, який тут бардак. Краще б цих коштів вже не було і води. Тут 20 тисяч – це дурниці. Тут треба це все зривати. Ходіть подивіться – тут усюди намул стоїть", - каже Василь Рибак.

Незадоволені виплатами люди прийшли до старости Михайла Чобанюка, аби з’ясувати, за яким принципом їм нараховували кошти. Також вони вимагають спростувати чи підтвердити інформацію щодо того, що його родичі отримали матеріальну допомогу, проте води на їхніх обійстях не було. Михайло Чобанюк показав людям списки тих, хто отримав матеріальну допомогу.

"Як можна набити кишені грошима, якщо ти їх не мав? Приходять гроші на карточку і тільки тій людині, в якої була вода і в якої є свідоцтво на право власності, тобто документи на хату, - каже староста села. - В нас 99 людей вже взяли допомогу. Ще залишилося 15-16 справ, у яких ще нема документів, а вода в хаті була. Якщо вони нічого не будуть робити, то нічого й не одержать".


Читайте також:

Жителі Білих Ослав звинувачують керівництво села у розкраданні повеневих коштів: поліція розпочала розслідування

В Білих Ославах коригують списки постраждалих від червневої повені


03.09.2020 1483
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2712
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20847
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1811
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1295 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2311
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3953

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

591

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2067

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

756

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1363
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

425
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

949
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24449
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

675
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

695
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

644
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

788
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8134
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

656
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

827
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2116 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

778