Поїдемо до Зеленського: Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

Жителі села Білі Ослави, що на Надвірнянщині, взяли сільську раду "в облогу" - звинувачують чиновників у розкраданні повеневих коштів.

Про це повідомив учасник протесту Юрій Квітчук, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Дві сім'ї з Білих Ослав отримали компенсацію за збитки від повені у розмірі 300 тисяч. І це справедливо. Але з приводу допомоги іншим людям, є питання. Сільська рада створила комісію зі "своїх" людей. Вони цю допомогу між собою поділили. Родичів понаписували - по 50 тисяч отримали і син, і брат, і сват. Ці два мільйони вони по своїх рідних розкинули, - коментує учасник протесту Юрій Квітчук. - Ми знайшли ці списки, подивилися, що там прізвища їхніх родичів, батьків".

Побачивши список людей на матеріальну допомогу, жителі Білих Ослав збунтувалися, взяли "в облогу" сільську раду, не пускають працівників у приміщення.

"Ми їдемо до Івано-Франківська, писатимемо звернення в обласну прокуратуру, СБУ, голові облдержадміністрації Віталію Федоріву, якщо вийде, то й до Зеленського у Київ поїдемо", - додає Юрій Квітчук.

Натомість, секретарка сільської ради Білих Ослав Оксана Струк вважає, що цей протест - піар перед місцевими виборами:

"Як я можу коментувати за списки? Списки складалися на підставі складених актів комісії, яку створили за розпорядженням сільського голови. Склад цієї комісії затвердили на сесії сільради. Її члени - чотири людини - ходили по обійстях, складали акти технічного стану житлових приміщень і на їхній основі створювали списки. Я вважаю, що все справедливо, і не знаю, чого люди підняли це питання. Вони за все піднімають: і за будинок культури, і за дитсадок, і за ліс - просто треба було перед виборами людям пропіаритися".

Голова сільради Микола Щербюк - вже третій термін на посаді. Чиновник вважає, що правоохоронці мають належним чином відреагувати на те, що відбувається в Білих Ославах.

"Зараз є десь 50 чоловік у сільській раді, звинувачують у всьому. У нас 24-го червня відбулася сесія, в нас є комісія з подолання наслідків повені", - каже Микола Щербюк.

На запитання від Суспільного: "Чи справедливі списки?", - відповідає: "Є правоохоронні органи, нехай роблять висновки. Списки складала комісія на основі обстеження, робили так, як закон каже".

Микола Щербюк розповідає, що в селі є багатодітна жінка, має семеро дітей. Після паводку в неї були і голова ОДА, і очільник райдержадміністрації. Вони сказали, щоб її будинок віднести до першої категорії (300 тисяч гривень). Проте голова сільради зауважує, що в постанові щодо компенсацій сказано, що до першої категорії належать будинки, які повністю зруйнувала стихія, і в них неможливо жити. В Білих Ославах було таких дві оселі. Їхні власники отримали матеріальну допомогу у розмірі 300 тисяч гривень.

"Я жалію цю сім'ю. Семеро дітей - багацько, але вона не підлягала під першу категорію допомоги. Потім вона (багатодітна мати) сказала, що я їй погрожував, але я цього не робив. Є таких кілька людей, які погрожують нашим. Я не знаю, як бути. Я звертався до голови райдержадміністрації про забезпечення правопорядку, - розповідає про ситуацію Микола Щербюк. - Нам губернатор сказав дати першу категорію тій жінці, але вона під першу не підлягає. Тоді ми домовилися, що має бути висновок експерта, що будинок належить саме до тієї категорії. Нехай переглядають, є прокуратура, є відповідні органи".


21.08.2020 1724 1
Коментарі (1)

Віталій 2020.08.22, 11:14

Посадити з конфіскацією майна і штрафи за присвоєння грошових коштів з кожного у списку родичів

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1251
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2546
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2124
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2179
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6574 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2465 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

355

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1160

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1296

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1419
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

292
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

595
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2074
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

21
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26525
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

562
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10475 1
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

549
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

415
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

555
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

632
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1600