Поїдемо до Зеленського: Жителі Білих Ослав звинувачують сільську раду в розкраданні повеневих коштів

Жителі села Білі Ослави, що на Надвірнянщині, взяли сільську раду "в облогу" - звинувачують чиновників у розкраданні повеневих коштів.

Про це повідомив учасник протесту Юрій Квітчук, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

"Дві сім'ї з Білих Ослав отримали компенсацію за збитки від повені у розмірі 300 тисяч. І це справедливо. Але з приводу допомоги іншим людям, є питання. Сільська рада створила комісію зі "своїх" людей. Вони цю допомогу між собою поділили. Родичів понаписували - по 50 тисяч отримали і син, і брат, і сват. Ці два мільйони вони по своїх рідних розкинули, - коментує учасник протесту Юрій Квітчук. - Ми знайшли ці списки, подивилися, що там прізвища їхніх родичів, батьків".

Побачивши список людей на матеріальну допомогу, жителі Білих Ослав збунтувалися, взяли "в облогу" сільську раду, не пускають працівників у приміщення.

"Ми їдемо до Івано-Франківська, писатимемо звернення в обласну прокуратуру, СБУ, голові облдержадміністрації Віталію Федоріву, якщо вийде, то й до Зеленського у Київ поїдемо", - додає Юрій Квітчук.

Натомість, секретарка сільської ради Білих Ослав Оксана Струк вважає, що цей протест - піар перед місцевими виборами:

"Як я можу коментувати за списки? Списки складалися на підставі складених актів комісії, яку створили за розпорядженням сільського голови. Склад цієї комісії затвердили на сесії сільради. Її члени - чотири людини - ходили по обійстях, складали акти технічного стану житлових приміщень і на їхній основі створювали списки. Я вважаю, що все справедливо, і не знаю, чого люди підняли це питання. Вони за все піднімають: і за будинок культури, і за дитсадок, і за ліс - просто треба було перед виборами людям пропіаритися".

Голова сільради Микола Щербюк - вже третій термін на посаді. Чиновник вважає, що правоохоронці мають належним чином відреагувати на те, що відбувається в Білих Ославах.

"Зараз є десь 50 чоловік у сільській раді, звинувачують у всьому. У нас 24-го червня відбулася сесія, в нас є комісія з подолання наслідків повені", - каже Микола Щербюк.

На запитання від Суспільного: "Чи справедливі списки?", - відповідає: "Є правоохоронні органи, нехай роблять висновки. Списки складала комісія на основі обстеження, робили так, як закон каже".

Микола Щербюк розповідає, що в селі є багатодітна жінка, має семеро дітей. Після паводку в неї були і голова ОДА, і очільник райдержадміністрації. Вони сказали, щоб її будинок віднести до першої категорії (300 тисяч гривень). Проте голова сільради зауважує, що в постанові щодо компенсацій сказано, що до першої категорії належать будинки, які повністю зруйнувала стихія, і в них неможливо жити. В Білих Ославах було таких дві оселі. Їхні власники отримали матеріальну допомогу у розмірі 300 тисяч гривень.

"Я жалію цю сім'ю. Семеро дітей - багацько, але вона не підлягала під першу категорію допомоги. Потім вона (багатодітна мати) сказала, що я їй погрожував, але я цього не робив. Є таких кілька людей, які погрожують нашим. Я не знаю, як бути. Я звертався до голови райдержадміністрації про забезпечення правопорядку, - розповідає про ситуацію Микола Щербюк. - Нам губернатор сказав дати першу категорію тій жінці, але вона під першу не підлягає. Тоді ми домовилися, що має бути висновок експерта, що будинок належить саме до тієї категорії. Нехай переглядають, є прокуратура, є відповідні органи".


21.08.2020 1958 1
Коментарі (1)

Віталій 2020.08.22, 11:14

Посадити з конфіскацією майна і штрафи за присвоєння грошових коштів з кожного у списку родичів

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

501
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

626
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1343
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2303 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1147
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3080

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

902

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1053

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1479

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2081
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26391 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

771
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

972
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3030
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1272
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

950
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1208
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1220
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

433
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4286
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1084
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1648