Прикарпаття віртуальне. Огляд пабліків регіону

Чимало пабліків та спільнот є для тих, хто любить, живе або хоч один раз колись бував в Івано-Франківську та області. Фіртка спробувала зібрати інформацію про найпомітніші серед них.


Франківчани - зараз спільноту читає понад 100 тисяч людей.

В групі можна прочитати чи й самому поширити теми:

  • особистого життя: якщо ви стали учасником скандалу, утиску чи непорозуміння і шукаєте спосіб вирішити чи поділитися проблемою;
  • комунального життя: якщо у вас відключили воду/світло чи нахамив водій комунального транспорту – тут вам допоможуть;
  • суспільно-політичного життя.

Комуналка ІФ - зараз група налічує 48 тисяч читачів.

Тут часто можна побачити звіт місцевих чиновників про свою роботу. Зокрема, активно ділиться заступник міського голови Михайло Смушак: можна простежити дописи про намальовані дорожні розмітки, демонтування незаконної реклами та вивісок, облагородження територій.

Франківці часто пишуть дописи, у яких скаржаться на побутові місцеві проблеми, тегаючи чиновників. І, як правило, місцева влада та державні організації реагують на критику, а люди коментують такі дописи.


Кримінальний Івано-Франківськ

Група налічує 37 тисяч читачів. Тут можна прочитати про іншу, темну сторону нашого міста: хабарі, ДТП, крадіжки, вбивства, знущання з тварин, незаконні вирубки дерев та інші проблеми.


Шо си діє?! Новини Франківщини

Група для тих, хто цікавиться останніми подіями Івано-Франківська та області. В групі також можна знайти цікаву та корисну інформацію, обговорити чи прокоментувати ситуацію з позиції експерта чи незацікавленої особи, поділитися останніми новинами та власними проблемами.

Спільнота налічує майже 15 тисяч учасників.


Франківськ-інфо

В даній групі франківці можуть переглядати та розміщувати найсвіжіші новини міста та ділитися ними з друзями.

Майже 12 тисяч містян стежать за спільнотою.


Франківськ, який треба берегти – група про громадську ініціативу зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська та популяризації бережного ставлення до свого міста, його архітектури, історії, культури.

Культурною засновницею та ідейною ініціаторкою є Марія Козакевич, яка часто звітує про виконану роботу. Тут же часто митці чи експерти поширюють новини виставки в музеях, історичні факти про мистецтво.

«Ми не просто реставруємо та відновлюємо старовинні двері міста, ми реставруємо історичну пам'ять містян та відновлюємо їх відповідальність за місто, в якому вони живуть, працюють навчаються, виховують дітей», - кажуть засновники.

Спільнота налічує майже 9,5 тисяч небайдужих містян, митців та експертів, які обговорюють проблему збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська.


Франківськ 112

Інформування про надзвичайні події в місті Івано-Франківськ. Сюди люди часто оперативно надсилають інформацію про ДТП, затори, пожежі та іншого роду надзвичайні ситуації. Окрім того, група має телеграм канал.

Попри свою популярність, група у Facebook налічує всього 3 725 підписників.


УТіЗ ІФ

Офіційна група управління транспорту та зв'язку, яка налічує 3 тисячі учасників. Тут повідомляють про зміни графіку курсування громадського транспорту, обговорюють скандали та різноманітні інциденти за участі водіїв комунального транспорту, розповідають про закупівлю нових автобусів.


Архітектура ІФ

Незалежний та загальнодоступний майданчик для спілкування на теми архітектури, містобудування, археології, захисту культурної спадщини, реставрації, дизайну нашого рідного міста Івано-Франківська.

Мета спільноти звучить просто і банально: «зробити місто кращим».

Адміністрація спільноти про себе пише так: «Керівництво Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради чемно пообіцяло уважно слідкувати за публікаціями спільноти та в міру сил, можливостей та, звісно, потреби, реагувати на викладені матеріали».

Спільнота налічує 2,7 тисячі учасників.


Кастинги Івано-Франківськ

Спільнота, яка буде корисна як людям, які хочуть скористатися послугами на умовах ТФП, або ж фотографам, музикантам, дизайнерам, майстрам макіяжу, манікюру чи перукарям. Адже у групі розміщують модельні, акторські та інші кастинги.

Проте, в правилах спільноти прописано, що послуги у сфері краси публікуються тільки за умови, якщо вони безкоштовні. Якщо ж людина шукає майстра з певних послуг, то варто зазначити мінімальну вартість, яку готова заплати або умови бартеру.

Загалом на паблік підписано 1000 людей.


ГО "Молода Просвіта Прикарпаття"

"Молода Просвіта Прикарпаття" - громадська організація, створена з метою формування національної свідомості та пропагування українознавства, збереження культурної спадщини та традицій, розвитку громадянського суспільства, утвердження прав людини та демократичних цінностей.

У групі 902 учасники.

Якщо вас цікавить життя Прикарпаття – пропонуємо підбірку найпопулярніших пабліків, де можна зсередини почитати та подивитися, чим живе Івано-Франківська область.


Щоб глибше дізнатися, чим живе Калуш – радимо підписатися на «Типовий Калуш» - зараз спільнота налічує 75 тисяч людей.

Калушани спільно радіють здобуткам своїх земляків, активно обговорюються гострі теми: дорога, політика, ремонт, освіта та медицина. Тут же можна продати чи купити домашню тваринку. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста.


Ще одна група «Комуналка Калуш», яка налічує 3,6 тисячі людей. Тут обговорюють ідеї та проблеми в комунальній сфері міста Калуша та Калуського району.


Група «Рожнятівські вісті», яка зараз налічує 40 тисяч учасників – розповідає про актуальні новини та події, що відбуваються у Рожнятові - селищі міського типу Калуського району.

Дискусії в групі вітаються, але вони мають бути конструктивними – на цьому наголошують модератори: «Ми спільними зусиллями створюємо привітну атмосферу. Поважаймо одне одного! Конструктивні спори – це нормально, але вони мають бути ввічливими».

Окрім традиційних новин, що стосуються політики, освіти та медицини тут односельці порекомендують, де придбати смачний мед, мило ручної роботи, речі для дому та квартири.

Актуальною група буде й для водіїв – тут часто анонсують перекриття дороги національного значення.


Для тих, кого цікавлять Богородчани у пригоді стануть групи «Типові Богородчани» (17 тисяч читачів) та «Богородчани сьогодні» (майже 4 тисячі читачів). Тут ви зможете прочитати новини Богородчанського району та Івано-Франківської області. Окрім того, у стрічці спільнот можна дізнатися, де смачно попоїсти, купити одяг чи взуття. Ну, а якщо раптом вам знадобиться допомога лікаря, але гарного спеціаліста ви не знаєте – жителі Богородчан поділяться власним досвідом.


У спільноті «Новини Ворохти і Татарова» можна дізнатися власне про ці райони Прикарпаття. Тут також часто попереджають про перекриття руху транспорту на автодорозі національного значення Н-10 сполученням «Стрий-Чернівці-Мамалига». Мешканці часто скаржаться на поганий стан ремонту дороги, тому вимагають заборонити рух великогабаритного транспорту по дорозі місцевого значення «Рожнятів-Липовиця».


У спільноті «Новини Долини» понад 8 тисяч учасників. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста. З останніх, яка важлива та актуальна для жителів, новина про те, що АТ «Прикарпаттяобленерго» буде змушене припинити електропостачання КП «Водоканал» Долинської міської ради через борги. Власне можна простежити, що у групі пишуть про актуальні події та зміни в місті, які стосуються жителів Долини.


«Тисмениця – Інформ», - група, що має на меті розповідати та поширювати новини цього міста.

В описі модератори пишуть: «Якщо Ви готові ділитись досвідом, навичками, знаннями, благими намірами, порадами, ідеями чи просто добрим словом/відгуком - тоді ласкаво просимо до нашої групи. Долучайте друзів і знайомих до спільноти, адже чим більше буде учасників - тим ефективніша буде сама спільнота та задовольнить потреби більшої кількості людей».

Правила користування усіх груп, як правило, дуже схожі. Якщо виокремити головні, то:

  1. Тематика постів усіх груп має стосуватися виключно життя регіону;
  2. Крос-постінг (публікація репостів) новин із сайтів засобів масової інформації. ЗМІ ж власні матеріали мають поширювати із коротким коментарем чи описом;
  3. 3. Фейки, користувачі з явними ознаками «бота», «джинса» і прихована реклама - заборонені.
  4. Реклама, яка розміщена без погодження з адміністрацією спільнот, буде видалятися.
  5. В усіх пабліках адміністратори наголошують на забороні вживання нецензурної лексики; уникання нетактовної поведінки, особистих образ, розпалювання ворожнечі, провокації конфліктних ситуацій тощо.
  6. Пости про збір коштів та благодійність в групах без погодження адміністрації заборонено. Причина - шахрайство.


09.07.2021 Ілона Шевченко 4340
Коментарі ()

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

1844
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1479
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

2465 4
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1851
22.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5937
20.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

2019 1

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

116

Яблуневий чи Медовий Спас? Доволі, часто народні назви християнських свят відривають нас від суті та розуміння глибини свята. Яскравим прикладом цього є «Яблуневий Спас» та «Маковія», що це, про кого це?

240

Неодноразово доводилось зустрічатися з бабусями або жіночками в церкві, на невеликих парафіях різних конфесій, які знають все і навіть деколи більше за священника. А потім священники дивуються: «чому в храмі немає молоді?». А вони і не знали, що молодь не витримала прискіпливих зауважень «церковного менеджменту».  

289

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

594
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

448
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1207
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1214
15.08.2022

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

1043
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

320
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

418
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4666
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

606
15.08.2022

Президент Володимир Зеленський усунув начальників управлінь Служби безпеки України у трьох областях.

330
12.08.2022

На запитання, чи підтримують українці дії президента Володимира Зеленського, 59% відповіли, що рішуче підтримують та 32% — скоріше підтримують.  

252
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

357
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

410