Прикарпаття віртуальне. Огляд пабліків регіону

Чимало пабліків та спільнот є для тих, хто любить, живе або хоч один раз колись бував в Івано-Франківську та області. Фіртка спробувала зібрати інформацію про найпомітніші серед них.


Франківчани - зараз спільноту читає понад 100 тисяч людей.

В групі можна прочитати чи й самому поширити теми:

  • особистого життя: якщо ви стали учасником скандалу, утиску чи непорозуміння і шукаєте спосіб вирішити чи поділитися проблемою;
  • комунального життя: якщо у вас відключили воду/світло чи нахамив водій комунального транспорту – тут вам допоможуть;
  • суспільно-політичного життя.

Комуналка ІФ - зараз група налічує 48 тисяч читачів.

Тут часто можна побачити звіт місцевих чиновників про свою роботу. Зокрема, активно ділиться заступник міського голови Михайло Смушак: можна простежити дописи про намальовані дорожні розмітки, демонтування незаконної реклами та вивісок, облагородження територій.

Франківці часто пишуть дописи, у яких скаржаться на побутові місцеві проблеми, тегаючи чиновників. І, як правило, місцева влада та державні організації реагують на критику, а люди коментують такі дописи.


Кримінальний Івано-Франківськ

Група налічує 37 тисяч читачів. Тут можна прочитати про іншу, темну сторону нашого міста: хабарі, ДТП, крадіжки, вбивства, знущання з тварин, незаконні вирубки дерев та інші проблеми.


Шо си діє?! Новини Франківщини

Група для тих, хто цікавиться останніми подіями Івано-Франківська та області. В групі також можна знайти цікаву та корисну інформацію, обговорити чи прокоментувати ситуацію з позиції експерта чи незацікавленої особи, поділитися останніми новинами та власними проблемами.

Спільнота налічує майже 15 тисяч учасників.


Франківськ-інфо

В даній групі франківці можуть переглядати та розміщувати найсвіжіші новини міста та ділитися ними з друзями.

Майже 12 тисяч містян стежать за спільнотою.


Франківськ, який треба берегти – група про громадську ініціативу зі збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська та популяризації бережного ставлення до свого міста, його архітектури, історії, культури.

Культурною засновницею та ідейною ініціаторкою є Марія Козакевич, яка часто звітує про виконану роботу. Тут же часто митці чи експерти поширюють новини виставки в музеях, історичні факти про мистецтво.

«Ми не просто реставруємо та відновлюємо старовинні двері міста, ми реставруємо історичну пам'ять містян та відновлюємо їх відповідальність за місто, в якому вони живуть, працюють навчаються, виховують дітей», - кажуть засновники.

Спільнота налічує майже 9,5 тисяч небайдужих містян, митців та експертів, які обговорюють проблему збереження архітектурної спадщини Івано-Франківська.


Франківськ 112

Інформування про надзвичайні події в місті Івано-Франківськ. Сюди люди часто оперативно надсилають інформацію про ДТП, затори, пожежі та іншого роду надзвичайні ситуації. Окрім того, група має телеграм канал.

Попри свою популярність, група у Facebook налічує всього 3 725 підписників.


УТіЗ ІФ

Офіційна група управління транспорту та зв'язку, яка налічує 3 тисячі учасників. Тут повідомляють про зміни графіку курсування громадського транспорту, обговорюють скандали та різноманітні інциденти за участі водіїв комунального транспорту, розповідають про закупівлю нових автобусів.


Архітектура ІФ

Незалежний та загальнодоступний майданчик для спілкування на теми архітектури, містобудування, археології, захисту культурної спадщини, реставрації, дизайну нашого рідного міста Івано-Франківська.

Мета спільноти звучить просто і банально: «зробити місто кращим».

Адміністрація спільноти про себе пише так: «Керівництво Управління архітектури, дизайну та містобудівної діяльності Івано-Франківської міської ради чемно пообіцяло уважно слідкувати за публікаціями спільноти та в міру сил, можливостей та, звісно, потреби, реагувати на викладені матеріали».

Спільнота налічує 2,7 тисячі учасників.


Кастинги Івано-Франківськ

Спільнота, яка буде корисна як людям, які хочуть скористатися послугами на умовах ТФП, або ж фотографам, музикантам, дизайнерам, майстрам макіяжу, манікюру чи перукарям. Адже у групі розміщують модельні, акторські та інші кастинги.

Проте, в правилах спільноти прописано, що послуги у сфері краси публікуються тільки за умови, якщо вони безкоштовні. Якщо ж людина шукає майстра з певних послуг, то варто зазначити мінімальну вартість, яку готова заплати або умови бартеру.

Загалом на паблік підписано 1000 людей.


ГО "Молода Просвіта Прикарпаття"

"Молода Просвіта Прикарпаття" - громадська організація, створена з метою формування національної свідомості та пропагування українознавства, збереження культурної спадщини та традицій, розвитку громадянського суспільства, утвердження прав людини та демократичних цінностей.

У групі 902 учасники.

Якщо вас цікавить життя Прикарпаття – пропонуємо підбірку найпопулярніших пабліків, де можна зсередини почитати та подивитися, чим живе Івано-Франківська область.


Щоб глибше дізнатися, чим живе Калуш – радимо підписатися на «Типовий Калуш» - зараз спільнота налічує 75 тисяч людей.

Калушани спільно радіють здобуткам своїх земляків, активно обговорюються гострі теми: дорога, політика, ремонт, освіта та медицина. Тут же можна продати чи купити домашню тваринку. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста.


Ще одна група «Комуналка Калуш», яка налічує 3,6 тисячі людей. Тут обговорюють ідеї та проблеми в комунальній сфері міста Калуша та Калуського району.


Група «Рожнятівські вісті», яка зараз налічує 40 тисяч учасників – розповідає про актуальні новини та події, що відбуваються у Рожнятові - селищі міського типу Калуського району.

Дискусії в групі вітаються, але вони мають бути конструктивними – на цьому наголошують модератори: «Ми спільними зусиллями створюємо привітну атмосферу. Поважаймо одне одного! Конструктивні спори – це нормально, але вони мають бути ввічливими».

Окрім традиційних новин, що стосуються політики, освіти та медицини тут односельці порекомендують, де придбати смачний мед, мило ручної роботи, речі для дому та квартири.

Актуальною група буде й для водіїв – тут часто анонсують перекриття дороги національного значення.


Для тих, кого цікавлять Богородчани у пригоді стануть групи «Типові Богородчани» (17 тисяч читачів) та «Богородчани сьогодні» (майже 4 тисячі читачів). Тут ви зможете прочитати новини Богородчанського району та Івано-Франківської області. Окрім того, у стрічці спільнот можна дізнатися, де смачно попоїсти, купити одяг чи взуття. Ну, а якщо раптом вам знадобиться допомога лікаря, але гарного спеціаліста ви не знаєте – жителі Богородчан поділяться власним досвідом.


У спільноті «Новини Ворохти і Татарова» можна дізнатися власне про ці райони Прикарпаття. Тут також часто попереджають про перекриття руху транспорту на автодорозі національного значення Н-10 сполученням «Стрий-Чернівці-Мамалига». Мешканці часто скаржаться на поганий стан ремонту дороги, тому вимагають заборонити рух великогабаритного транспорту по дорозі місцевого значення «Рожнятів-Липовиця».


У спільноті «Новини Долини» понад 8 тисяч учасників. Місцеві ЗМІ постійно поширюють власні актуальні матеріали, що стосуються життя міста. З останніх, яка важлива та актуальна для жителів, новина про те, що АТ «Прикарпаттяобленерго» буде змушене припинити електропостачання КП «Водоканал» Долинської міської ради через борги. Власне можна простежити, що у групі пишуть про актуальні події та зміни в місті, які стосуються жителів Долини.


«Тисмениця – Інформ», - група, що має на меті розповідати та поширювати новини цього міста.

В описі модератори пишуть: «Якщо Ви готові ділитись досвідом, навичками, знаннями, благими намірами, порадами, ідеями чи просто добрим словом/відгуком - тоді ласкаво просимо до нашої групи. Долучайте друзів і знайомих до спільноти, адже чим більше буде учасників - тим ефективніша буде сама спільнота та задовольнить потреби більшої кількості людей».

Правила користування усіх груп, як правило, дуже схожі. Якщо виокремити головні, то:

  1. Тематика постів усіх груп має стосуватися виключно життя регіону;
  2. Крос-постінг (публікація репостів) новин із сайтів засобів масової інформації. ЗМІ ж власні матеріали мають поширювати із коротким коментарем чи описом;
  3. 3. Фейки, користувачі з явними ознаками «бота», «джинса» і прихована реклама - заборонені.
  4. Реклама, яка розміщена без погодження з адміністрацією спільнот, буде видалятися.
  5. В усіх пабліках адміністратори наголошують на забороні вживання нецензурної лексики; уникання нетактовної поведінки, особистих образ, розпалювання ворожнечі, провокації конфліктних ситуацій тощо.
  6. Пости про збір коштів та благодійність в групах без погодження адміністрації заборонено. Причина - шахрайство.


09.07.2021 Ілона Шевченко 4830
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

597
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1149
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2459
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1331
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1948 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2908

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

652

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

737

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1648

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1628
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

316
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

436
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18354
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7461
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3645
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1031
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10769
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

268
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

262
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

458
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

439
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

672