Прикарпаття продовжує приймати на лікування хворих майданівців

 

 

До Коломийської центральної районної лікарні за допомогою звертаються майданівці. Нині у лікарні перебувають троє хворих.

 

Лікування та реабілітацію їм надають на безплатній основі. Люди, які постраждали під час сутичок із силовиками в столиці, продовжують повертатися з Революції Гідності додому.

 

Станом на березень у лікарнях Прикарпаття перебувають 40 майданівців.

 

Як інформує Департамент охорони здоров’я області, це постраждалі з травмами, гематомами, забиттями, запальними захворюваннями органів дихання тощо. Серед них і поранені коломияни. На даний час троє майданівців перебувають у стінах коломийського шпиталю.

 

Медикаментами лікарня забезпечена, а самі активісти стверджують, що грошей на лікування у них вистачає.

 

У травматичному відділенні лікується Ярослав Кобилецький з села Турки, що на Коломийщині. Чоловік розповідає, вперше поїхав до столиці після побиття студентів та журналістів. Мовляв, не міг змиритися з бандитською владою та анархією. Діставшись призначеного місця, відразу подався до славнозвісної 14-ї сотні. Виконував обов’язки охоронця. Харчувався та спав у коломийському наметовому містечку. 18 лютого внаслідок вибуху гранати пан Ярослав отримав поранення в ногу.

 

«Мене поранили під час нападу беркутівців на Стеллу. Один із силовиків кинув світлошумову гранату. Наступного ж дня мене насилу відправили додому. Звичайно, київські медичні заклади пропонували свою допомогу, але, якщо чесно, я побоявся, адже вдосталь наслухався розповідей про те, як невідомі викрадали немічних та хворих просто з лікарняних ліжок. Тому подумав, краще лікуватимуся у рідному місті», – розповідає Ярослав Кобилецький.

 

Перебуває на лікуванні у районному шпиталі й пан Богдан з Коломиї. Свого прізвища з певних причин називати не хоче. На Майдані був п’ять разів. Вперше вирушив до Києва власною автівкою після розгону студентів. Їхав до столиці разом з дружиною та дочкою, працював волонтером на добровільних засадах. Постраждав чоловік під час блокування Адміністрації президента. У коломиянина побитий поперек та проблеми з вухами.

 

«Біля Адміністрації президента почалися заворушення через так звані провокації. Народ почав кидати камінням у «Беркут», в результаті чого силовики захищалися світлошумовими гранатами. Я не можу сказати, від чого чи від кого власне я отримав поранення. Відчув різкий біль у попереку. Згодом з’ясувалося, що хтось вдарив мене палицею. Пригадую, в голові запаморочилося, в очах потемніло. Тільки тоді зрозумів, що я не на мирних акціях, а на справжній війні», – ділиться спогадами пан Богдан.

 

Внаслідок штурму Українського дому, міліції, Кабміну та численних закладів, самооборонівці отримали не тільки фізичні, а й масу психологічних травм. Активісти зізнаються, що від смерті їх неодноразово рятували саморобні щити, палиці та «коктейлі Молотова».

 

Лікарі переконують, що майданівцям потрібна допомога, аби згодом вони не мали проблем із психікою. На жаль, медиків, які справді зустрічалися з посттравматичними розладами, у Коломиї небагато, пишуть Коломийські вісти.

 

«Ніколи не забуду того дня, – крізь сльози промовляє пан Ярослав, – коли снайпери стріляли по людях. Щоб якось зарадити, семеро людей, серед яких був і я, вилізли на дах. Нас позакидали газовими гранатами. Тоді я подумав, що помер. Важко передати словами те, що відбувалося на Майдані. Довіку цього не забудемо».


13.03.2014 484 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

963
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

778
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1896
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3240
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2551
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2541

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

235

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

733

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

686

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1599
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

356
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

695
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

615
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

333
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

381
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27036
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

841
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19674
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

424
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

398
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

731
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1324 3