Прикарпаття отримає від Європи 1.5 мільйона гривень для консервації обсерваторії на горі Піп Іван

 

Відомі науковці, архітектори, чиновники та дипломати з України та Польщі зустрілися днями в у мальовничій гірській Яремчі, щоб обговорити хід та подальші перспективи реалізації спільних українсько-польських проектів з відновлення будинку астрономічної обсерваторії на горі Піп Іван і спорудження українсько-польського центру зустрічі судентської молоді в селі Микуличин Яремчанської міськради.

 

Участь в присвяченій вказаним питанням міжнародній науково-практичній конференції взяли керівники і провідні науковці Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Варшавського університету, представники Міністерств закордонних справ, а також культури і національної спадщини Республіки Польща, канцелярії Президента Республіки Польща, генерального консульства РП у Львові тощо.

 

«Співпраця України та Польщі в гуманітарній площині має великий вплив на зближення обох держав, - відзначила у своїй промові радник канцелярії Президента Республіки Польща Анна Гурська, - і Президент Польщі з повагою ставиться до різних форм співпраці гуманітарного блоку. Під його особливою увагою така робота, результатами якої стане інтерграція нашої молоді».

 

Як зазначалося в ході конференції, цьогоріч планується розпочати роботи з консервації будівлі чорногірської обсерваторії. Необхідні для цього кошти в сумі 1,5 мільйона гривень, за словами виконувача обов’язків Ректора ПНУ Ігоря Цепенди організатори планують отримати вигляді спільного єврогранту.

 

А от кошти у сумі 800 тисяч гривень на вироблення проектно-кошторисної документації з побудови Микуличинського міжнародного молодіжного центру виділили цього року Івано-Франківська ОДА та Івано-Франківська обласна рада. Загалом же будівництво центру обійдеться бюджетам обох країн у 40 – 50 мільйонів гривень і, як планується триватиме протягом двох років, пише Коломия ВЕБ.

 

Втім, учасники проекту налаштовані оптимістично. Зі слів директора Центру східних студій Варшавського університету Яна Маліцького, він радий, що ця справа сьогодні перебуває під патронатом Президента Польщі.

 

«Маємо наразі територію, концепцію роботи та знаємо як працювати надалі», - зазначив науковець.

 

Принагідно слід згадати, що реалізацію обох проектів в даний час включено до Дорожньої карти Президентів України та Польщі на 2011-2012 роки.


21.02.2012 2268 2
Коментарі (2)

ГАНЬБА!!!!! 2012.02.21, 17:35
Обсерваторія на горі Піп Іван - виключно військовий об'єкт. Формально він мав слугувати для астрономічнихс спостережень, а насправвді - ніхто і мав наміру його так використовувати, бо в цьому регіоні дуже мало днів на рік безхмарних, тобто, придатних для астрономічних спостережень. Насправді - це символ полської влади і загалом "польськості" на західноукраїнських землях. Тобто, це символ насадження українцям ідеї польського панування. Чому весь тягар фінансів не взяла на себе польська сторона, якщо вона так піклується про відновлення пам'яток їх культури на наших теренах? А просуває цей проект саме для поляків сумновідомий В.О. РЕКТОРА ПНУ ЦЕПЕНДА!!!!
Доцент 2012.02.21, 18:05
Ганьба "Ганьбі". Дивовижно тупа позиція попереднього автора. колишню обсерваторію треба не консервувати, а реконструбїювати і запускати негайно в експлуатацію. Достатньо добавити ще 1,5 млн.грн. і цього буде достатньо повністю відродити життєдіяльність центру НАУКИ та Досліджень. Українській науці у вивченні Карпатського регіогну вкрай актуально і необхідно. Все решта примітивна туФФта обмежених і не далеких "гігантів думки".
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1315
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2041
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1318
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1307

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1624

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24236
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2646
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

587
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

552
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1362 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512