Прикарпаття готується до Міжнародного гуцульського фестивалю

Минулого тижня у малому залі Рожнятівської РДА провели нараду з питань соціально-економічного розвитку Косівщини, зокрема з питань туризму, акцентуючи увагу на підготовці району до Міжнародного гуцульського фестивалю.

 

На відкритому засіданні зібралися представники від влади – голова районної ради Андрій Клуб, депутати районної ради – голова комісії з питань соціально-економічного розвитку та інвестицій Руслан Присяжний, його заступник Богдан Чепига, голова комісії з питань туризму Володимир Марчук, а також начальник Косівської ДПІ Оксана Мельниченко, голова громадської ради при ДПІ Володимир Василовський і підприємці.

 

Передовсім, мову вели про представлення нашого краю як туристично-культурного, такого, що зацікавить і туристів-українців, й іноземців. Як сказав Андрій Клуб: «Сьогодні одним із завдань депутатського корпусу є й створення умов для підприємців, для їхньої реалізації». Саме тому, для початку, організували зустріч з підприємцями, щоб обговорити головне питання засідання – видання оновленого буклету «Туристична Косівщина», який повинен містити інформацію про більшість туристично-відпочинкових закладів району. Це, на думку влади, дало б можливість підприємцям взяти активну участь у підготовці до фестивалю. Та серед більшості запрошених у залі сиділи одиниці. У чому справа? – запитували.

Були версії різні, найперше спадало на думку – підприємці певною мірою бояться брати участь у таких нарадах, в іншому випадку – за браком часу чи не поінформованості. Такої думки дотримувалася й начальник ДПІ у Косівському районі О.Мельниченко. Вона наголосила, що на сьогодні випадає гарна нагода започаткувати добру справу – об’єднати туристичний бізнес і туристичну галузь  справді у одне русло.

Щодо ДПІ, то працівники цієї установи готові долучитися до такої «акції» у доброму розумінні цього слова, адже метою податкової інспекції є насамперед створення зворотного взаєморозуміння.

 

Що ж до буклету «Туристична Косівщина», свою думку висловив голова комісії з питань соціального розвитку Руслан Присяжний: «Ми хочемо, щоб у цій брошурці були представлені не лише окремі туристичні заклади, бази відпочинку, садиби тощо, а всі, що розташовані на території нашого району.Також сьогодні існує вже можливість розмістити інформації про них на усіх сайтах населених пунктів. Щодо туристичного бізнесу, то проблема, мабуть, у тому, що кожен вважає один другого своїм конкурентом. Гадаю, тут швидше потрібно один одного доповнити. Так, якщо в когось є басейн, то в іншого можна покататися на конях, а не конкурувати. Це все комплексно могло б створити добрий «продукт».

 

Також на  нараді порушили чимало проблемних питань, зокрема: Чому і досі на Косівщині не працює потужний інформаційний центр? Чи працюють громадські організації з туризму? Чому постійно говорять про Шешори, Яремче, а про Косів забувають? Чому наш край давним-давно програв усі свої пріоритети, для прикладу, зимовий туризм? Чи допоможуть такі буклети, як «Туристична Косівщина» вирішити одну з основних проблем – що робити туристові на другий-третій день після приїзду? і т.д. І дійшли остаточного висновку, що нам сьогодні понад усе потрібно зробити потужну рекламу, а якщо вже робити другорядні речі, то принаймні якісно та професійно.

 

Та все ж на засіданні дійшли висновку, що, як-не-як, а перший крок назустріч один одному вже зроблено, крім того у практичній площині, де спробували об’єднати зусилля три сильні «партнери» - влада, податкова інспекція і підприємці.

Але всі намагання обговорити пропозиції підприємців щодо розвитку туризму в районі і підняття цієї галузі на значно вищі рівні поки що частково залишилися не зовсім виправданими, адже, щоб остаточно вирішити, що ліпше для туриста - буклет чи біґборд - питання спірне, бо на нараді свою думку висловили поки що найвідважніші. А час, на жаль, не зупинити, фестиваль от-от розпочнеться, тому «Туристичну Косівщину» планують все-таки видати, і якщо не для всіх зацікавлених у цьому осіб, то хоча б для запрошених поважних гостей.

 

Тож підприємцям не можна зволікати і нарешті зібратися у більшому складі, щоб якомога швидше вирішити всі питання щодо туристичного розвитку Косівщини, об’єднати зусилля для того, щоб наш район став цікавим для туриста з усіх боків. Щоб нарешті мова йшла не про так звану конкуренцію, про яку не раз згадували на засіданні, адже насправді вона тут ні до чого, бо що б там не казали, а споконвіків зрозумілим стає одне -- на кожен товар є свій покупець, і погодьтеся, що в туристичному бізнесі, без сумніву, так само.


12.08.2011 2319 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

309
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

946
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2084
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1155
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1628 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2790

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

520

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

602

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1520

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1500
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

338
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18245
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1207
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3541
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

911
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10670
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6442
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1081
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

342
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

575
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3189
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

883