Минулого тижня у малому залі Рожнятівської РДА провели нараду з питань соціально-економічного розвитку Косівщини, зокрема з питань туризму, акцентуючи увагу на підготовці району до Міжнародного гуцульського фестивалю.
На відкритому засіданні зібралися представники від влади – голова районної ради Андрій Клуб, депутати районної ради – голова комісії з питань соціально-економічного розвитку та інвестицій Руслан Присяжний, його заступник Богдан Чепига, голова комісії з питань туризму Володимир Марчук, а також начальник Косівської ДПІ Оксана Мельниченко, голова громадської ради при ДПІ Володимир Василовський і підприємці.
Передовсім, мову вели про представлення нашого краю як туристично-культурного, такого, що зацікавить і туристів-українців, й іноземців. Як сказав Андрій Клуб: «Сьогодні одним із завдань депутатського корпусу є й створення умов для підприємців, для їхньої реалізації». Саме тому, для початку, організували зустріч з підприємцями, щоб обговорити головне питання засідання – видання оновленого буклету «Туристична Косівщина», який повинен містити інформацію про більшість туристично-відпочинкових закладів району. Це, на думку влади, дало б можливість підприємцям взяти активну участь у підготовці до фестивалю. Та серед більшості запрошених у залі сиділи одиниці. У чому справа? – запитували.
Були версії різні, найперше спадало на думку – підприємці певною мірою бояться брати участь у таких нарадах, в іншому випадку – за браком часу чи не поінформованості. Такої думки дотримувалася й начальник ДПІ у Косівському районі О.Мельниченко. Вона наголосила, що на сьогодні випадає гарна нагода започаткувати добру справу – об’єднати туристичний бізнес і туристичну галузь справді у одне русло.
Щодо ДПІ, то працівники цієї установи готові долучитися до такої «акції» у доброму розумінні цього слова, адже метою податкової інспекції є насамперед створення зворотного взаєморозуміння.
Що ж до буклету «Туристична Косівщина», свою думку висловив голова комісії з питань соціального розвитку Руслан Присяжний: «Ми хочемо, щоб у цій брошурці були представлені не лише окремі туристичні заклади, бази відпочинку, садиби тощо, а всі, що розташовані на території нашого району.Також сьогодні існує вже можливість розмістити інформації про них на усіх сайтах населених пунктів. Щодо туристичного бізнесу, то проблема, мабуть, у тому, що кожен вважає один другого своїм конкурентом. Гадаю, тут швидше потрібно один одного доповнити. Так, якщо в когось є басейн, то в іншого можна покататися на конях, а не конкурувати. Це все комплексно могло б створити добрий «продукт».
Також на нараді порушили чимало проблемних питань, зокрема: Чому і досі на Косівщині не працює потужний інформаційний центр? Чи працюють громадські організації з туризму? Чому постійно говорять про Шешори, Яремче, а про Косів забувають? Чому наш край давним-давно програв усі свої пріоритети, для прикладу, зимовий туризм? Чи допоможуть такі буклети, як «Туристична Косівщина» вирішити одну з основних проблем – що робити туристові на другий-третій день після приїзду? і т.д. І дійшли остаточного висновку, що нам сьогодні понад усе потрібно зробити потужну рекламу, а якщо вже робити другорядні речі, то принаймні якісно та професійно.
Та все ж на засіданні дійшли висновку, що, як-не-як, а перший крок назустріч один одному вже зроблено, крім того у практичній площині, де спробували об’єднати зусилля три сильні «партнери» - влада, податкова інспекція і підприємці.
Але всі намагання обговорити пропозиції підприємців щодо розвитку туризму в районі і підняття цієї галузі на значно вищі рівні поки що частково залишилися не зовсім виправданими, адже, щоб остаточно вирішити, що ліпше для туриста - буклет чи біґборд - питання спірне, бо на нараді свою думку висловили поки що найвідважніші. А час, на жаль, не зупинити, фестиваль от-от розпочнеться, тому «Туристичну Косівщину» планують все-таки видати, і якщо не для всіх зацікавлених у цьому осіб, то хоча б для запрошених поважних гостей.
Тож підприємцям не можна зволікати і нарешті зібратися у більшому складі, щоб якомога швидше вирішити всі питання щодо туристичного розвитку Косівщини, об’єднати зусилля для того, щоб наш район став цікавим для туриста з усіх боків. Щоб нарешті мова йшла не про так звану конкуренцію, про яку не раз згадували на засіданні, адже насправді вона тут ні до чого, бо що б там не казали, а споконвіків зрозумілим стає одне -- на кожен товар є свій покупець, і погодьтеся, що в туристичному бізнесі, без сумніву, так само.