Прикарпатського нардепа підозрюють у корупційних зловживаннях і вимагають зняти з виборів?

 

 

Transparency Іnternational Україна вимагає у партій зняти з виборів кандидатів, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Організація оприлюднила списки таких «підозрюваних». У них потрапив кожен десятий кандидат в народні депутати.

 

13 жовтня — останній день, коли партії можуть відкликати своїх кандидатів у депутати. В цей день українське представництво Transparency International опублікувало списки партійних висуванців, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Під приціл активістів потрапили прохідні кандидати з п’яти партій, що лідирують за даними соціологічних досліджень, пишуть Вікна.

 

Результати медіа-полювання виявилися невтішними – кожен десятий кандидат у народні депутати підозрюється у корупційних правопорушеннях. Про це свідчать журналістські розслідування та інформація з відкритих джерел, яку протягом місяця надсилали у ТІ Україна активісти з усієї країни.

 

За словами Олексія Хмари, виконавчого директора Transparency International Україна: «Чи не кожен десятий кандидат у прохідній частині партій-лідерів цих перегонів має корупційний слід. Лишилося критично мало часу, щоб керівники партій дотрималися своїх же передвиборчих обіцянок та не провели у нову владу старих корупціонерів. Чи вистачить в них сміливості аби відкликати корупціонерів зі списків та самоочиститися? Про це ми дізнаємося не пізніше як завтра. Наразі м’яч на стороні партійних функціонерів».

 

Transparency International Україна закликає політичні партії-лідери передвиборчих рейтингів знайти в собі мужність та самоочиститись від потенційних корупціонерах у власних списках. Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України», це можна зробити до кінця 13 жовтня.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “БАТЬКІВЩИНА”
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 12 особах)

Зокрема, Шлемко Дмитро Васильович — ймовірне отримання хабара на посаді керівника обласної Івано-франківської організації ВО «Батьківщина» у розмірі 50 тис. доларів за включення у список Диріва Анатолія Борисовича.

Дубіль Валерій Олександрович — ймовірне доведення до банкрутства Державного підприємства “Пожспецмаш” з метою встановлення над ним контролю,

Бондарєв Костянтин Анатолійович — ймовірне захоплення  рейдерським способом дитячої спортивної бази олімпійського резерву по греблі та вітрильному спорту. 

Шевчук Олег Борисович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США

Керницький Володимир Вікторович — ймовірна  участь фірми, що контролюється кандидатом у депутати, у фіктивному тендері вартістю в 8 мільйонів грн.

Богдан Руслан Дмитрович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США

Мунтян Іван Миколайович — після звільнення у 2010-му з посади начальника обласної Служби автомобільних доріг у зв’язку зі зміною керівництва області, звинувачувався у розкраданні коштів, отриманих cлужбою на ліквідацію наслідків повені 2008 року.

Сенченко Андрій Віленович — фірма, що ймовірно контролюється кандидатом у депутати, завищила на 6 мільйонів вартість Ремонту офісу Фонду соцстраху.

Щербаківська Людмила Михайлівна — ймовірно  використала  посадове  становище  для просування у керівники Фонду соцстрахування власної доньки. 

Радковський Олег Володимирович —  нібито через підконтрольну йому фірму захопив в Одесі землю колишнього геріатричного центру, де збирається побудувати торговий комплекс 

Верігіна Ірина Костянтинівна —  ймовірне проштовхування на керівництво підприємства «Луганськвугілля» своїх людей.

Лукашук Олег Григорович — ймовірна участь контрольованої кандидатом фірми, у підставному тендері.

 


ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
(досліджено перші 135 осіб списку, виявлено ризики по 11 особах)

Стець Юрій Ярославович — суміщав депутатський мандат з діяльністю як генпродюсер 5 каналу, а ще як начальник управління Нацгвардії та як лідер партії “Солідарність”.

Палатний Артур Леонідович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угруповань у місті Києві

Кононенко Ігор Віталійович — ймовірно підконтрольна йому фірма регулярно вигравала тендери в м.Києві за неконкурентними процедурами закупівлі в одного учасника.

Павелко Андрій Васильович — з джерел невідомого походження ймовірно фінансував обласну організацію партії «Фронт змін»

Король Віктор Миколайович — ймовірно через підконтрольну йому фірму брав участь у фіктивному тендері в сфері закупівель для оборони

Іщенко Валерій Олександрович — ймовірно організував організаційне злочинне угрупування за участі співробітників силових органів.

Герасимов Артур Володимирович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угрупувань на території Горлівки, Донецької області

Грановський Олександр Михайлович — ймовірно займався просуванням підконтрольних йому людей на керівні посади ряду аеропортів України

Карпунцов Валерій Віталійович — ймовірно не за цільовим призначенням витратив понад 200 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Ворона Петро Васильович — ймовірно через підконтрольних йому працівників не належним чином використав значні бюджетні кошти на утримання обласної ради.

Ліснича Вікторія Миколаївна — ймовірно отримала хабара в 50 тисяч доларів за працевлаштування одною з керівниць комплексу «Києво-Печерська лавра» своєї давньої знайомої.

 


ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 5 особах)

Пашинський Сергій Володимирович — ймовірно через підставних осіб контролює ринок нерухомості та пов’язаний із рейдерством.

Мартиненко Микола Володимирович — ймовірно був причетний до продажів місць у прохідній частині списку ВО «Батьківщина» на виборах 2012 року.

Васюник Ігор Васильович — ймовірно, що нардеп незаконно побудувався на території поблизу озера Світязь.

Лук’янчук Руслан Валерійович — ймовірно через підконтрольну фірму був причетний до неконкурентного придбання партійної нерухомості в значних розмірах.

Княжицький Микола Леонідович — будучи народним депутатом України, ймовірно брав участь у рейдерському захоплення телеканалу ТВі.

 


РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)

Вощевський Валерій Миколайович — ймовірно, що через підконтрольну йому фірму перемагав у тендерах з необгрунтовано завищеною ціною постачання товарів.

Артеменко Андрій Вікторович — ймовірно був причетний до розкрадання коштів футбольного клубу.

Рибалка Сергій Вікторович — ймовірно є учасником організованого злочинного угрупування.

Чижмарь Юрій Васильович — ймовірно через підконтрольну йому фірму виводив значні суми з державного бюджет.

 


ПАРТІЯ СЕРГІЯ ТІГІПКА «СИЛЬНА УКРАЇНА»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)

Джига Микола Васильович —  як голова парламентської тимчасової слідчої комісії у 2010 році ймовірно вилучив оригінали документів, що підтверджували фактичний контроль Віктором Януковичем резиденції.

Піскун Святослав Миколайович — бувший генеральний прокурор володіє кількома будинками ціною в кілька мільйонів доларів, які ймовірно набув з доходів із протизаконної діяльності

Крук Юрій Борисович — ймовірно був причетний до розкрадання 15 мільйонів доларів США в рамках фіктивної оренди причалу Одеського морського торговельного порту

Кічатий Юрій Святославович — ймовірно через підконтрольних йому чиновників місцевого рівня був причетний до розкрадання майна в особливо великих розмірах


13.10.2014 659 3
Коментарі (3)

Andriy Karmanskyy 2014.10.14, 07:37
Дирів ніколи не був у списку. Він йшов мажоритарником по ВО#86 за квотою Фронту Змін. А цю квоту формував Володимир Шкварилюк. Тому дана інформація - це передвиборча маніпуляція.
Назар Маслій 2014.10.14, 08:25
А як на рахунок Скрипника Віталія, який йде по 86 округу від Президента? Хто знає чому його поперли з прокуратури? Може і тут паленим пахне?
Ivan Ivanov 2014.10.14, 09:41
Маніпуляція - це коли говорять про одних, замовчуючи про інших. Тут є майже про всіх. Про Диріва З 12 грудня 2012 — народний депутат України 7-го скликання від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», тут http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B9_%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 і тут http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_deputat?d_id=15767
23.07.2021
Роксолана Остапчук

В Івано-Франківську є чимало місць, де можна відпочити та рятуватися від спеки, однак не всі вони безпечні.  Фіртка дізналася, де у місті є пляжі та яка альтернатива природним водоймам.

1149
22.07.2021
Іван Муканик

XXXII Олімпійські ігри, ще до старту увійшли в історію. Це вперше, коли олімпіаду перенесли, а не скасували. Фіртка планує вести щоденник Олімпійських ігор, в якому відстежуватиме виступи збірної України, а особливо атлетів з  Прикарпаття.

1106
21.07.2021
Марина Хорол

Івано-Франківськ зустрів п'ятий ювілейний мотопробіг за Єдність Української Держави. Він стартував з Ужгорода 19 липня, а завершиться у неділю, 1 серпня, на Хортиці.

1193
20.07.2021
Ігор Марковський

Фіртка продовжує розслідування «Домбровський кар’єр. Хто знешкодить екологічну бомбу уповільненої дії?» щодо однієї з найбільших екологічних проблем області - ситуації навколо Домбровського кар’єру, що у Калуші. 

1885 2
16.07.2021
Іван Муканик

Її забороняють і вилучають з бібліотек, потім кажуть, що заборони немає і вилучати не будуть. Дивна ситуація навколо видання змусила журналіста Фіртки дослідити цю тему.

2346
15.07.2021
Роксолана Остапчук

За час президентства Володимира Зеленського в Івано-Франківській області змінились четверо голів облдержадміністрації. Фіртка поцікавилася в експертів, чому посадовці не затримуються в кріслі очільника облдержадміністрації.

3584

Слід пам’ятати, що за останні роки сонце стало значно активнішим та  небезпечнішим. Тому приймати сонячні ванни  слід в міру, зі знанням справи та розумінням процесів.

1883

Менш ніж за добу, 11 липня, відбудеться фінал Чемпіонату Європи з футболу 2020, який проходить у 2021 році. Так, і таке буває. У фіналі зійдуться Італія та Англія. Хоча, на цьому турнірі більше цікавила наша збірна і те, як вона грала.

2759

При правильному підході та системній роботі, екотуризм може стати не тільки туристичною атракцією, а й візитівкою Прикарпаття.  

4342

У 2011 році мене, як історика, рекомендували українсько-німецькій режисерці Уті Кільтер аби я показав і розказав про будівлі та визначні місця Франика. Ну якщо чисто технічно, то її скоріше цікавила «станиславівська» архітектура, а не «і

6019
29.07.2021

Що краще: консервувати, сушити чи морозити? Відповідь на це питання залежить від типу й кількості сировини і ваших ресурсів, як-от часу, грошей, та місця в морозилці і коморі.  

186
18.06.2021

В Україні, за останні 12 місяців кількість пошукових запитів українських користувачів зі словом "рецепт" зросла на 29%.

5288
22.04.2021

Про це йдеться у звіті Міжнародної організації виноградарства і виноробства.

11705 1
19.07.2021

Предстоятель Православної церкви України Блаженніший Епіфаній освятив розписи кафедрального собору Преображення Господнього Коломийської єпархії.

1359
05.05.2021

У третій день Великодніх свят Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин завітав на парафію святого Апостола Юди Тадея, що в Івано-Франківську, на вул. Стуса, 29.  

10420
03.05.2021

Поливаний понеділок у 2021 році відзначають 3 травня, на другий день після Великодня.  

10901
02.05.2021

На Христове Воскресіння, яке відзначається 2 травня, очільники Православної церкви України та Української греко-католицької церкви звернулися до українців зі святковими посланнями.  

10466
08.07.2021

Міністерство культури та інформаційної політики проведе конкурсний відбір патріотичних серіалів з нагоди 30-го Дня Незалежності України.

2659
09.07.2021

Уряд Угорщини роками систематично фінансує Закарпаття, вкладаючи у прикордонний регіон мільярди гривень і нарощуючи вплив в Україні.

2537
01.07.2021

Підйом Китаю є "історичною неминучістю", і з нього більше не будуть "знущатися, пригнічувати чи підкоряти" іноземні країни, заявив лідер країни Сі Цзіньпін у четвер під час заходу, який присвячений 100-річчю Комуністичної партії Китаю.

3340
29.06.2021

Нове покоління холодної війни США щойно отримало потужне підтвердження.  

3095
30.04.2021

Вона визначала життя в Німеччині майже 16 років. Але зараз політична стабільність, якою країна користувалася так довго за часів Ангели Меркель, підходить до кінця, політик готується відмовитись від посади канцлера.  

11453