Прикарпатського нардепа підозрюють у корупційних зловживаннях і вимагають зняти з виборів?

 

 

Transparency Іnternational Україна вимагає у партій зняти з виборів кандидатів, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Організація оприлюднила списки таких «підозрюваних». У них потрапив кожен десятий кандидат в народні депутати.

 

13 жовтня — останній день, коли партії можуть відкликати своїх кандидатів у депутати. В цей день українське представництво Transparency International опублікувало списки партійних висуванців, які підозрюються у корупційних зловживаннях. Під приціл активістів потрапили прохідні кандидати з п’яти партій, що лідирують за даними соціологічних досліджень, пишуть Вікна.

 

Результати медіа-полювання виявилися невтішними – кожен десятий кандидат у народні депутати підозрюється у корупційних правопорушеннях. Про це свідчать журналістські розслідування та інформація з відкритих джерел, яку протягом місяця надсилали у ТІ Україна активісти з усієї країни.

 

За словами Олексія Хмари, виконавчого директора Transparency International Україна: «Чи не кожен десятий кандидат у прохідній частині партій-лідерів цих перегонів має корупційний слід. Лишилося критично мало часу, щоб керівники партій дотрималися своїх же передвиборчих обіцянок та не провели у нову владу старих корупціонерів. Чи вистачить в них сміливості аби відкликати корупціонерів зі списків та самоочиститися? Про це ми дізнаємося не пізніше як завтра. Наразі м’яч на стороні партійних функціонерів».

 

Transparency International Україна закликає політичні партії-лідери передвиборчих рейтингів знайти в собі мужність та самоочиститись від потенційних корупціонерах у власних списках. Відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України», це можна зробити до кінця 13 жовтня.

 

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “БАТЬКІВЩИНА”
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 12 особах)

Зокрема, Шлемко Дмитро Васильович — ймовірне отримання хабара на посаді керівника обласної Івано-франківської організації ВО «Батьківщина» у розмірі 50 тис. доларів за включення у список Диріва Анатолія Борисовича.

Дубіль Валерій Олександрович — ймовірне доведення до банкрутства Державного підприємства “Пожспецмаш” з метою встановлення над ним контролю,

Бондарєв Костянтин Анатолійович — ймовірне захоплення  рейдерським способом дитячої спортивної бази олімпійського резерву по греблі та вітрильному спорту. 

Шевчук Олег Борисович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США

Керницький Володимир Вікторович — ймовірна  участь фірми, що контролюється кандидатом у депутати, у фіктивному тендері вартістю в 8 мільйонів грн.

Богдан Руслан Дмитрович — ймовірно купив місце у прохідній частині партії на виборах 2012 року за 7 мільйонів доларів США

Мунтян Іван Миколайович — після звільнення у 2010-му з посади начальника обласної Служби автомобільних доріг у зв’язку зі зміною керівництва області, звинувачувався у розкраданні коштів, отриманих cлужбою на ліквідацію наслідків повені 2008 року.

Сенченко Андрій Віленович — фірма, що ймовірно контролюється кандидатом у депутати, завищила на 6 мільйонів вартість Ремонту офісу Фонду соцстраху.

Щербаківська Людмила Михайлівна — ймовірно  використала  посадове  становище  для просування у керівники Фонду соцстрахування власної доньки. 

Радковський Олег Володимирович —  нібито через підконтрольну йому фірму захопив в Одесі землю колишнього геріатричного центру, де збирається побудувати торговий комплекс 

Верігіна Ірина Костянтинівна —  ймовірне проштовхування на керівництво підприємства «Луганськвугілля» своїх людей.

Лукашук Олег Григорович — ймовірна участь контрольованої кандидатом фірми, у підставному тендері.

 


ПАРТІЯ «БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА»
(досліджено перші 135 осіб списку, виявлено ризики по 11 особах)

Стець Юрій Ярославович — суміщав депутатський мандат з діяльністю як генпродюсер 5 каналу, а ще як начальник управління Нацгвардії та як лідер партії “Солідарність”.

Палатний Артур Леонідович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угруповань у місті Києві

Кононенко Ігор Віталійович — ймовірно підконтрольна йому фірма регулярно вигравала тендери в м.Києві за неконкурентними процедурами закупівлі в одного учасника.

Павелко Андрій Васильович — з джерел невідомого походження ймовірно фінансував обласну організацію партії «Фронт змін»

Король Віктор Миколайович — ймовірно через підконтрольну йому фірму брав участь у фіктивному тендері в сфері закупівель для оборони

Іщенко Валерій Олександрович — ймовірно організував організаційне злочинне угрупування за участі співробітників силових органів.

Герасимов Артур Володимирович — ймовірно брав участь в розвитку організованих злочинних угрупувань на території Горлівки, Донецької області

Грановський Олександр Михайлович — ймовірно займався просуванням підконтрольних йому людей на керівні посади ряду аеропортів України

Карпунцов Валерій Віталійович — ймовірно не за цільовим призначенням витратив понад 200 мільйонів гривень бюджетних коштів.

Ворона Петро Васильович — ймовірно через підконтрольних йому працівників не належним чином використав значні бюджетні кошти на утримання обласної ради.

Ліснича Вікторія Миколаївна — ймовірно отримала хабара в 50 тисяч доларів за працевлаштування одною з керівниць комплексу «Києво-Печерська лавра» своєї давньої знайомої.

 


ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ «НАРОДНИЙ ФРОНТ»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 5 особах)

Пашинський Сергій Володимирович — ймовірно через підставних осіб контролює ринок нерухомості та пов’язаний із рейдерством.

Мартиненко Микола Володимирович — ймовірно був причетний до продажів місць у прохідній частині списку ВО «Батьківщина» на виборах 2012 року.

Васюник Ігор Васильович — ймовірно, що нардеп незаконно побудувався на території поблизу озера Світязь.

Лук’янчук Руслан Валерійович — ймовірно через підконтрольну фірму був причетний до неконкурентного придбання партійної нерухомості в значних розмірах.

Княжицький Микола Леонідович — будучи народним депутатом України, ймовірно брав участь у рейдерському захоплення телеканалу ТВі.

 


РАДИКАЛЬНА ПАРТІЯ ОЛЕГА ЛЯШКА
(досліджено перші 60 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)

Вощевський Валерій Миколайович — ймовірно, що через підконтрольну йому фірму перемагав у тендерах з необгрунтовано завищеною ціною постачання товарів.

Артеменко Андрій Вікторович — ймовірно був причетний до розкрадання коштів футбольного клубу.

Рибалка Сергій Вікторович — ймовірно є учасником організованого злочинного угрупування.

Чижмарь Юрій Васильович — ймовірно через підконтрольну йому фірму виводив значні суми з державного бюджет.

 


ПАРТІЯ СЕРГІЯ ТІГІПКА «СИЛЬНА УКРАЇНА»
(досліджено перші 50 осіб списку, виявлено ризики по 4 особах)

Джига Микола Васильович —  як голова парламентської тимчасової слідчої комісії у 2010 році ймовірно вилучив оригінали документів, що підтверджували фактичний контроль Віктором Януковичем резиденції.

Піскун Святослав Миколайович — бувший генеральний прокурор володіє кількома будинками ціною в кілька мільйонів доларів, які ймовірно набув з доходів із протизаконної діяльності

Крук Юрій Борисович — ймовірно був причетний до розкрадання 15 мільйонів доларів США в рамках фіктивної оренди причалу Одеського морського торговельного порту

Кічатий Юрій Святославович — ймовірно через підконтрольних йому чиновників місцевого рівня був причетний до розкрадання майна в особливо великих розмірах


13.10.2014 963 3
Коментарі (3)

Andriy Karmanskyy 2014.10.14, 07:37
Дирів ніколи не був у списку. Він йшов мажоритарником по ВО#86 за квотою Фронту Змін. А цю квоту формував Володимир Шкварилюк. Тому дана інформація - це передвиборча маніпуляція.
Назар Маслій 2014.10.14, 08:25
А як на рахунок Скрипника Віталія, який йде по 86 округу від Президента? Хто знає чому його поперли з прокуратури? Може і тут паленим пахне?
Ivan Ivanov 2014.10.14, 09:41
Маніпуляція - це коли говорять про одних, замовчуючи про інших. Тут є майже про всіх. Про Диріва З 12 грудня 2012 — народний депутат України 7-го скликання від партії Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», тут http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B8%D1%80%D1%96%D0%B2_%D0%90%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BB%D1%96%D0%B9_%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87 і тут http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/site2/p_deputat?d_id=15767
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

709
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2279
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2005
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2028
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6100 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2313 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

187

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1002

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

998

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1257
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

96
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

482
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1944
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26371
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

432
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10346 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7889
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

438
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

285
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

446
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

517
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1451