При завданні на поточний рік створити 63 ферм сімейного типу створено 87 таких ферм, і «робота по створенню ферм сімейного типу продовжується», - зазначив на засіданні колегії 21 грудня директор департаменту облдержадміністрації Іван Андріїшин.
Найбільше сімейних ферм, 15, в Косівському районі, 11 – в Рожнятівському , 8 – у Верховинському. В області створено 70 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 10 з яких - заготівельно-збутові, що надають послуги селянам з реалізації молока.
За словами Івана Андріїшина, «завданням було доведено» у кожному районі розпочати будівництво або збудувати одну тваринницьку ферму. У Верховинському районі, ТОВ "Буркут", ввело в експлуатацію тваринницьких приміщень на 75 голів ВРХ. Запрацював свинокомплекс на 11,9 тис. голів у с. Лани Галицького району (ТОВ "Даноша"). Розпочато будівництво свинокомплексів у с. Маріямпіль на 11,9 тис. голів та у с. Делієве на 24 тисяч голів Галицького району.
Впродовж поточного року найбільше тваринницьких об’єктів реконструйовано у Коломийському районі - ТОВ "Левада", ФГ "Прометей", ПП "Степан Мельничук", в Галицькому районі - ПСП "Рідна Земля", ФГ "Агроінвест", Косівського ройону - ФГ "Черганівка", СОК "Гуцульщина", СОК "Сім'я", Городенківському районі ТзОВ "Свято Трипілля", Філія "Перспектив".
«Під особливим контролем» - питання виплати селянам спеціальної тваринницької дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ, - запевнив Іван Андріїшин. - З початку дії цієї важливої державної програми прикарпатським селянам нараховано 22 417, 25 тис. грн. дотації за утримання та збереження 43 810 голів молодняку (34 534 особам). За словами Івана Андріїшина, це другий показник в Україні.
Крім виплати спеціальної бюджетної дотації за молодняк, здійснюється часткове відшкодування закупівлі фізичним особам установок індивідуального доїння. В області придбано 49 таких установок на суму 182,05 тис. грн.. Державою відшкодовано 160,45 тис. грн.
«Активно включилось в роботу» по придбанню доїльних установок у Рогатинському районі, Городенківському (по 8 установок), у Коломийському та Косівському - по 6.
З обласного бюджету по регіональній цільовій програмі розвитку скотарства та вівчарства виділено 460 тис. грн., які спрямовані на підтримку молочного і м'ясного скотарства та вівчарства.
Читайте також: