Прикарпатських лікарів "первинки" навчали роботі згідно Міжнародної класифікації меддопомоги ICPC-2

В Івано-Франківському центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», лікарів «первинки» міста і області навчали роботі з Міжнародною класифікацією первинної медичної допомоги ICPC-2, яка впроваджується МОЗ України.

У рамках тренінгу «ICPC-2 у формуванні єдиної статистичної звітності м. Івано-Франківська та області в медичній інформаційній системі» за участю представників однієї з найпопулярніших на Івано-Франківщині медичних інформаційних систем медики практично тренувались вводити дані в систему і правильно класифікувати звернення пацієнтів.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги ICPC-2 розроблена Міжнародною Асоціацією сімейних лікарів. Головний принцип системи – розуміння того, що в ПМД важливим є не тільки погляд лікаря на проблему пацієнта (діагноз), але і причина звернення пацієнта за медичною допомогою, тому в ІСРС-2 можна кодувати причину звернення пацієнта.

«З огляду на те, що лікар первинної медичної допомоги - це лікар першого контакту, то зазвичай важко одразу поставити кінцевий діагноз. Ця класифікацію дозволяє лікарю фіксувати саме те, з чим звернувся пацієнт – це можуть бути симптоми чи просто скарги, інші причини, наприклад поновлення рецепту на ліки. Другий момент, це коли вже лікар ставить діагноз, який може від початку до кінця змінюватись. І третій момент, який класифікується, це вже дії лікаря – куди він скерував пацієнта, на які консультацій, обстеження», - так коротко описує переваги ІСРС-2 завідувач кафедри соціальної медицини, організації охорони здоров’я і медичного правознавства Івано-Франківського Національного медичного університету Орина Децик.

Ідея цієї класифікації полягає в тому, щоб в першу чергу, звернути увагу на потреби пацієнта, а не потреби медичної статистики. Це не є дуже детальна класифікація. Вона покликана допомогти лікарям з обліковою роботою та уніфікувати медичну інформацію про пацієнта до єдиного стандарту.

«Раніше був так званий «талон амбулаторного пацієнта» або «талон для реєстрації заключного/уточненого діагнозу», в якому лікар був зобов’язаний одразу написати діагноз. Ці документи були орієнтовані виключно на статистику та звітність. Тепер, як мені здається, впровадження класифікації ICPC2 міняє філософію відносин лікаря з пацієнтом. Бо в ній першочергово закладені потреби пацієнта», - додає Орина Децик.

У свою чергу, керівник управління охорони здоров’я міста Івано-Франківська Марія Бойко розповідає, задоволена співпрацею з медичною інформаційною системою «MEDICS», до якої підключені заклади ПМД міста. Коли почали працювати з «MEDICS», щоб організувати електронний запис пацієнта на прийом у міських поліклініках, каже вона, одразу проговорювали питання електронного кабінету лікаря і електронної картки пацієнта. Тепер це запроваджується на рівні МОЗ.

«Сьогодні ми якраз зосередили увагу на тому, як правильно зашифрувати симптоми, скарги пацієнта, з якими він звернувся до лікаря первинної медичної допомоги, за допомогою ICPC2. Головною нашою вимогою до розробника власне і була можливість інтегрування, тобто переводу симптомів пацієнта згідно діючої Міжнародної класифікації хвороб (МКХ 10) у систему ICPC2. Зараз це починає працювати», - зазначає Марія Бойко.

Кількагодинний практикум для 50-ти лікарів минає швидко. Велика кількість бажаючих взяти участь у тренінгу свідчить, потрібно акцентувати увагу на практичних аспектах роботи з МІС. Більшість з них погоджується, краще один раз потренуватись, ніж виправляти реальні помилки.

А радник з питань муніципальних послуг Івано-Франківського ЦРМС Марія Баран, підсумовуючи тренінг, додає, чим більше лікарів пройдуть навчання, тим швидше рухатиметься медична реформа.

«Це означає, що досвідченні лікарі та прогресивні медичні заклади отримуватимуть краще фінансування, зможуть надати якісніші медичні послуги. А пацієнт від цього лише виграє», - каже Марія Баран.


11.07.2018 946
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9545 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1245
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

647
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5746
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1559
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1419

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

494

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1308

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1142

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1036
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

385
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

460
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1403
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

455
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

725
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5770
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

479
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

342
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

670 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1115
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

971