Прикарпатський юридичний інститут запроваджує навчання англійською мовою


З 2 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів. У 2012 році абітурієнти мають право подати документи до 5 вишів та на 3 спеціальності в кожному із них. Тим абітурієнтам, які бажають здобувати фах юриста, буде корисно дізнатися про новації, які цього року чекатимуть вступників до Прикарпатського юридичного інституту.

 

Про них розповідає директор закладу, завідувач кафедри цивільного права, доктор юридичних наук, професор Валентина Васильєва.


- Які нововведення чекатимуть цьогорічних першокурсників?


Цього року наш Інститут переходить на якісно новий щабель з підготовки спеціалістів. Із 1 вересня ми будемо відбирати з першого курсу групи із поглибленим вивченням іноземної мови для читання курсів, які можуть стати перепусткою в міжнародний фаховий простір. Студентам викладатимуть англійською мовою такі курси, як “Конституційне право”, “Державне право зарубіжних країн”, “Міжнародне право”. Це дасть студентам можливість оволодівати міжнародною професійною термінологією й опанувати спеціалізовані юридичні галузі англійською мовою. До речі, перед тим, як запроваджувати цю новацію, ми провели опитування серед магістрів, які цього року завершували навчання. Абсолютно всі опитані підтвердили, що запровадження окремих курсів англійською мовою є сьогодні дуже актуальним і потрібним. Не було жодної людини, яка б висловилася проти цього.

Ще одним нововведенням стане запровадження нових магістерських спеціальностей, таких, як “Кримінальне право”, “Кримінальне виконавче право” та “Криміналістика”.


- Отже, Інститут взяв курс на інтегрування вітчизняної освіти в європейський простір. Які кроки вже зроблено і що ще у планах?

Найбільшим нашим досягненням на сьогодні є запровадження так званих подвійних дипломів із Краківською академією. Здобуваючи ступінь бакалавра, усі студенти, які мають бажання, можуть продовжити навчання в магістратурі Краківської академії за спеціальністю "Судове управління". Паралельно студенти здають випускні екзамени і в Краківській академії, і в Юрінституті і після завершення навчання отримують на руки два дипломи. З дипломом Краківського університету випускники мають можливість працевлаштуватися за кордоном.

Окрім того, ми включилися в загальноуніверситетський проект щодо запровадження дистанційного навчання. Це зроблено передовсім для української діаспори за кордоном, якій зручніше було б заочно опановувати фах юриста з допомогою дистанційного навчання, не витрачаючи кошти на постійні переїзди.



- Студенти жартують, що, якщо ти вступив в Юрінститут, то часу на гулянки вже не буде.

Ми продовжуємо рухатися у напрямку якісного навчання і підвищення якості освіти. Намагаємося зберегти у наших студентів бажання вчитися, починаючи від того, що найкращі з них можуть заробити собі стипендії від юридичних фірм, зокрема від відомої компанії “Moris Group”, проходити практику під час навчання безпосередньо на базі юридичних компаній, і завершуючи пропозицією працевлаштування. Звісно, це вимагає від студентів дуже уважного ставлення до навчання і клопіткої роботи. Але ця робота дуже швидко дає результати. Цього року Державну екзаменаційну комісію у випускників очолював прокурор Івано-Франківської області Олександр Каліфіцький. Він дуже уважно слухав наших випускників, а потім надзвичайно приємно було чути від нього схвальні слова про наших студентів і високий рівень їх підготовки. Одразу ж після закінчення екзаменів пан Каліфіцький запросив на роботу у прокуратуру п’ятьох наших випускників. Це було приємною несподіванкою як для самих студентів, так і для викладацького складу.



- Розпочинається вступна кампанія. Саме час нагадати абітурієнтам про особливості, які їх чекатимуть при вступі цього року.

Ця вступна кампанія буде складнішою з тієї точки зору, що ми прийматимемо абітурієнтів, які з історії України мають у сертифікаті не менше 140 балів. Минулого року достатньо було мати 124 бали. Я є прихильником такого нововведення, оскільки буде більш жорсткий відбір студентів. Прикарпатський юридичний інститут може собі дозволити такий конкурсний відбір і залишити на навчання лише найкращих студентів, на відміну від приватних вузів. Це ще один крок у бік європейських стандартів освіти. Для таких спеціальностей, як медицина, право і соціологія, в університетах Європи не передбачено базової бакалаврської освіти — лише магістратура. Таким ставленням до спеціалістів держава підкреслює, що якщо ти юрист — то лише високого фаху. Це дозволяє зберегти високу планку для фахівців.

 

- Пік моди на юристів в Україні потроху минає. Це якось відбивається на працевлаштуванні ваших випускників?

Нещодавно ми слухали на ректораті питання про працевлаштування випускників університету, зокрема й випускників нашого Інституту. З тієї статистики, яку ми почули, можу ствердити, що на біржі праці сьогодні немає жодного випускника із нашим дипломом. Рано чи пізно, але ринок забирає наших випускників. Скажімо, минулої суботи в Інституті зібралися випускники, які 10 років тому закінчували тоді ще правничий факультет. Усі вони дуже добре реалізувалися у житті. Це доволі різні професії та посади - від суддів, працівників СБУ, прокуратури, відділів юстиції, виконавчої служби, правоохоронних органів до голови служби безпеки банку, начальника відділу кадрів комерційної компанії та заступника директора будівельної фірми. Наші випускники без роботи не залишаються! Юриспруденція — це дуже широка і цікава сфера, яка дозволяє різнобічно застосовувати спеціальність, а не вузька сфера прикладних знань.


26.06.2012 1056 2
Коментарі (2)

Таня 2012.06.26, 21:30
Це звичайно дуже добре, але чи є доценти які спроможні читати лекції англійською? чи тема лекції англійською, а матеріали українською????
Аня 2012.06.27, 22:25
Може і буде кому читати, а ось слухати і розуміти? Знайома з рівнем знань з іноземної мови наших випускників школи! Бажаю успіхів!!!
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1799
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1113
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1384 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3907 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33956
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2961

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

410

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

832

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1802

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1147
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1187
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

703
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

580
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2055
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12270
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1574
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1358
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

648
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

331
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

405
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

445
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1340