Прикарпатський юридичний інститут запроваджує навчання англійською мовою


З 2 липня розпочинається вступна кампанія до вищих навчальних закладів. У 2012 році абітурієнти мають право подати документи до 5 вишів та на 3 спеціальності в кожному із них. Тим абітурієнтам, які бажають здобувати фах юриста, буде корисно дізнатися про новації, які цього року чекатимуть вступників до Прикарпатського юридичного інституту.

 

Про них розповідає директор закладу, завідувач кафедри цивільного права, доктор юридичних наук, професор Валентина Васильєва.


- Які нововведення чекатимуть цьогорічних першокурсників?


Цього року наш Інститут переходить на якісно новий щабель з підготовки спеціалістів. Із 1 вересня ми будемо відбирати з першого курсу групи із поглибленим вивченням іноземної мови для читання курсів, які можуть стати перепусткою в міжнародний фаховий простір. Студентам викладатимуть англійською мовою такі курси, як “Конституційне право”, “Державне право зарубіжних країн”, “Міжнародне право”. Це дасть студентам можливість оволодівати міжнародною професійною термінологією й опанувати спеціалізовані юридичні галузі англійською мовою. До речі, перед тим, як запроваджувати цю новацію, ми провели опитування серед магістрів, які цього року завершували навчання. Абсолютно всі опитані підтвердили, що запровадження окремих курсів англійською мовою є сьогодні дуже актуальним і потрібним. Не було жодної людини, яка б висловилася проти цього.

Ще одним нововведенням стане запровадження нових магістерських спеціальностей, таких, як “Кримінальне право”, “Кримінальне виконавче право” та “Криміналістика”.


- Отже, Інститут взяв курс на інтегрування вітчизняної освіти в європейський простір. Які кроки вже зроблено і що ще у планах?

Найбільшим нашим досягненням на сьогодні є запровадження так званих подвійних дипломів із Краківською академією. Здобуваючи ступінь бакалавра, усі студенти, які мають бажання, можуть продовжити навчання в магістратурі Краківської академії за спеціальністю "Судове управління". Паралельно студенти здають випускні екзамени і в Краківській академії, і в Юрінституті і після завершення навчання отримують на руки два дипломи. З дипломом Краківського університету випускники мають можливість працевлаштуватися за кордоном.

Окрім того, ми включилися в загальноуніверситетський проект щодо запровадження дистанційного навчання. Це зроблено передовсім для української діаспори за кордоном, якій зручніше було б заочно опановувати фах юриста з допомогою дистанційного навчання, не витрачаючи кошти на постійні переїзди.



- Студенти жартують, що, якщо ти вступив в Юрінститут, то часу на гулянки вже не буде.

Ми продовжуємо рухатися у напрямку якісного навчання і підвищення якості освіти. Намагаємося зберегти у наших студентів бажання вчитися, починаючи від того, що найкращі з них можуть заробити собі стипендії від юридичних фірм, зокрема від відомої компанії “Moris Group”, проходити практику під час навчання безпосередньо на базі юридичних компаній, і завершуючи пропозицією працевлаштування. Звісно, це вимагає від студентів дуже уважного ставлення до навчання і клопіткої роботи. Але ця робота дуже швидко дає результати. Цього року Державну екзаменаційну комісію у випускників очолював прокурор Івано-Франківської області Олександр Каліфіцький. Він дуже уважно слухав наших випускників, а потім надзвичайно приємно було чути від нього схвальні слова про наших студентів і високий рівень їх підготовки. Одразу ж після закінчення екзаменів пан Каліфіцький запросив на роботу у прокуратуру п’ятьох наших випускників. Це було приємною несподіванкою як для самих студентів, так і для викладацького складу.



- Розпочинається вступна кампанія. Саме час нагадати абітурієнтам про особливості, які їх чекатимуть при вступі цього року.

Ця вступна кампанія буде складнішою з тієї точки зору, що ми прийматимемо абітурієнтів, які з історії України мають у сертифікаті не менше 140 балів. Минулого року достатньо було мати 124 бали. Я є прихильником такого нововведення, оскільки буде більш жорсткий відбір студентів. Прикарпатський юридичний інститут може собі дозволити такий конкурсний відбір і залишити на навчання лише найкращих студентів, на відміну від приватних вузів. Це ще один крок у бік європейських стандартів освіти. Для таких спеціальностей, як медицина, право і соціологія, в університетах Європи не передбачено базової бакалаврської освіти — лише магістратура. Таким ставленням до спеціалістів держава підкреслює, що якщо ти юрист — то лише високого фаху. Це дозволяє зберегти високу планку для фахівців.

 

- Пік моди на юристів в Україні потроху минає. Це якось відбивається на працевлаштуванні ваших випускників?

Нещодавно ми слухали на ректораті питання про працевлаштування випускників університету, зокрема й випускників нашого Інституту. З тієї статистики, яку ми почули, можу ствердити, що на біржі праці сьогодні немає жодного випускника із нашим дипломом. Рано чи пізно, але ринок забирає наших випускників. Скажімо, минулої суботи в Інституті зібралися випускники, які 10 років тому закінчували тоді ще правничий факультет. Усі вони дуже добре реалізувалися у житті. Це доволі різні професії та посади - від суддів, працівників СБУ, прокуратури, відділів юстиції, виконавчої служби, правоохоронних органів до голови служби безпеки банку, начальника відділу кадрів комерційної компанії та заступника директора будівельної фірми. Наші випускники без роботи не залишаються! Юриспруденція — це дуже широка і цікава сфера, яка дозволяє різнобічно застосовувати спеціальність, а не вузька сфера прикладних знань.


26.06.2012 1072 2
Коментарі (2)

Таня 2012.06.26, 21:30
Це звичайно дуже добре, але чи є доценти які спроможні читати лекції англійською? чи тема лекції англійською, а матеріали українською????
Аня 2012.06.27, 22:25
Може і буде кому читати, а ось слухати і розуміти? Знайома з рівнем знань з іноземної мови наших випускників школи! Бажаю успіхів!!!
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4245 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1578
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743