"Прикарпатський міністр" Насалик хоче виплачувати субсидії грошима : почне з Калуша

 

 

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик хоче ввести монетизиване субсидування. Для цього передбачається провести експеримент в місті Калуш Івано-Франківської області.

 

Про свої плани міністр заявив в ефірі телеканалу 112, пише Фіртка із посиланням на Новоє время. 

 

"Я категорично проти наявної на сьогодні системи субсидій", – сказав Насалик.

 

Не дивно, що майданчиком для експериментів вибрали Калуш, адже Ігор Насалик був там міським головою з 2006.

 

Він пояснив, що ідея полягає в тому, що людина отримує субсидії на енергетичну картку і їй може розрахуватися тільки за послуги по субсидіях. При економії – ці кошти видаються готівкою. При цьому він зазначив, що його підтримує міністр соціальної політики Андрій Рева, а також міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Геннадій Зубко.

 

У коментарі НВ Бізнес Андрій Рева сказав, що підтримує пілотний проект, але проти повсюдного запровадження монетизації субсидій в нинішній період.

 

Ще в травні цього року міністр соцполітики в інтерв'ю Економічній правді казав, що монетизація субсидій може призвести до заборгованості населення перед державою. Він пояснював це тим, що при видачі субсидій у грошовому вигляді, є ризик витрачання коштів на погашення боргу за комунальні послуги, а на щось інше.

 

Існуюча система субсидування не призведе до економії, сказав голова Комітету енергетичної незалежності України Іван Надєїн. Він виступає за монетизацію субсидій і пояснює, що якщо хтось не може заплатити за комунальні послуги, то повинен це довести, отримати пряму грошову виплату і заплатити за комунальні послуги.

 

Також це стимулює населення економити енергоресурси, що неможливо при існуючій системі, додає старший аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква. Він вважає монетизацію позитивним кроком, коли споживач сам вирішує, на що витрачати гроші.

 

"Зараз, якщо людина споживає менше ресурсів, то він нічого не отримує. Все покривається субсидією. А в разі монетизації пільг є вибір: витратити гроші на споживання ресурсів або економити і отримати грошову винагороду", – сказав Саква.

 

При цьому аналітик уточнив, що, наприклад, в Росії введення монетизованих пільг викликало невдоволення населення, так як вони стали отримувати менше коштів, ніж раніше.

 

Утім, така ідея має право на існування, коли в субсидіях потребує 2-5% населення, а не половина, як в Україні, відзначає екс-міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко. За його словами, у держави просто немає коштів, щоб допомогти всім, хто потребує субсидії. Кучеренко каже, що теоретично це правильний крок, але в Україні він працювати не буде.

 

Президент центру глобалістики Стратегія ХХІ Михайло Гончар додає, що навіть у найбіднішій країні Європи немає такої кількості населення, що потребує субсидій, як в Україні. Також Гончару незрозумілі операції з готівковими коштами, які можуть витрачатися не за призначенням. Адже виділені субсидії повинні бути використані для оплати енергоресурсів або на програми енергоефективності.

 

Це виглядає як фантастичний експеримент, погоджується голова аналітичного відділу ІК Dragon Capital Дмитро Чурін. На його думку, як тільки з'являється перехід на готівкові розрахунки, у держави виникають додаткові ризики з контролю.

 

Крім того, каже Чурін, ідея субсидій полягає в тому, що із зростанням економіки від них відмовляться. Тобто із зростанням свого стану населення повинне відмовлятися від субсидування.

 

"При такій моделі монетизації у споживача немає мотивації відмовлятися від субсидій", – підсумовує він.


22.06.2016 545 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2573
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19982
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1773
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1254 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2283
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3911

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

363

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2033

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

713

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1328
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

400
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

925
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24422
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

659
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

767
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1655
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8082
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

538
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

794
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2083 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

755