Класичні дерев’яні сани вже багато років виготовляє майстер з далекого прикарпатського хутора Жолоби. Його вироби – без жодного цвяха.
Про це повідомили журналісти телеканалу ZIK.
До оселі теслі Івана Кравчука не дістатися ні автобусом, ні автомобілем. Від дороги до його дому треба йти пішки чи їхати кіньми. Та дідусь не дуже цим переймається. Каже, що гості приїжджають не лише з Прикарпаття, а й із сусідньої Буковини, Львівщини та Закарпаття.
«Я за життя зробив 125 саней і продав людям», – зазначив Іван Кравчук.
Санчата пана Івана – без жодного цвяха. Усі таємниці виготовлення цього транспортного засобу чоловік перейняв від діда-прадіда. А тепер професійні секрети охоче відкриває усім.
Сани ручної роботи замовляють переважно власники туристичних баз і садиб зеленого туризму. Втім односельці теж частенько просять діда зробити для їхніх внуків санчата. Адже взимку – це незамінна річ.
До прикладу, асортимент на ринку широкий, однак, крам, переважно китайський.
«Якщо взяти китайського виробника і Україну, то наша держава робить набагато якісніше. Проте у зв’язку з ситуацією, яка склалася в країні, нам дешевше купити китайські і перепродати, ніж виробляти свої. Хоча українські санчата – досить міцні, практичні і довговічні», – розповів продавець санчат пан Роман.
Ціна зимового транспорту – від 100 до 600 гривень.