Прикарпатський доброволець визволятиме з полону товаришів

 

 

 

Київський військовий госпіталь зараз нагадує мурашник. За час проведення АТО на сході нашої держави поранення станом на четверте жовтня отримали більше трьох тисяч військових. На лікуванні у госпіталі перебуває і 28-річний франківець Андріан Волгін. Хлопець одним із останніх вийшов з «іловайського котла».

Днями журналіст «Галицького кореспондента» провідав нашого земляка. У палаті Андріан перебуває ще з сімома пораненими. На тумбочці у хлопця книга, мобільний телефон та шоколадні цукерки. Працює телевізор, сусід Андріана по палаті чекає випуску новин, щоб дізнатись про ситуацію на Сході.

Андріан лежить. Розповідає, що раніше легко міг ходити, бо шок притуплював біль, а тепер стало важче. Проте не скаржиться.

– Я сам родом з Криму, там вчився в школі, – розповідає Андріан Волгін. – Потім переїхав в Івано-Франківськ до тітки. Спершу було важко з українською мовою. Коли тітка поїхала на заробітки, то я поїхав до бабусі в Делятин і там закінчив школу. Потім вступив на юрфак, зайнявся боксом. У 18 років виграв чемпіонат області, а в 24 – став призером чемпіонату Європи.

– Ви брали участь у подіях на Майдані?

Я був майданівцем з самого початку. Спершу подумки, бо був на змаганнях в Німеччині, а потім, з середини грудня, разом з моїм найкращим другом Всеволодом ми охороняли сцену і ходили в патрулі по Києву, вишукуючи «тітушок». На Майдані мені трохи пошкодили зуби, і як тільки я підлікувався, то одразу поїхав у батальйон «Донбас». Приїхав, був готовий здати всі фізичні нормативи, оскільки я майстер спорту. Але мені сказали, щоб я йшов у батальйон «Крим».

– Наскільки мені відомо, ваш бойовий шлях на сході України розпочався з партизанської війни. Розкажіть, як це було…

Я на свій страх і ризик поїхав у Донецьк. Нас було таких шестеро. В Оленівці, на блокпосту, нас спитали, хто ми. Відповідаю: правосєкі. Усі разом посміялися з цього, хоча було страшно. В Донецьку ми зловили двох сепаратистів, один з них віз 80 тисяч гривень. Насильства над ними не чинили, бо я противник знущань над людьми. Люди можуть «заблукати», дивлячись російські новини…

Проте ми спалили в Донецьку кілька машин сепаратистів. Як тільки з’явилась можливість виїхати з Донецька, то ми виїхали до Києва. Звідти я поїхав у «Донбас». Потрапив в Курахово, в другу роту третього взводу. Офіційно в батальйон мене не оформили, документів не дали. Перший час мене залишали на базі, не брали в розвідку, тому що я не мав зброї.

– Коли ви вперше пішли в бій?

Мій перший бій був у Іловайську. Коли ми йшли в розвідку, потрапили в засідку і повернулись на базу із «вантажем-200». Потім розвідок та блокпостів було більше.

– Що відбувалось в Іловайську?

Перша група батальйону поїхала в Іловайськ і потрапила в засідку. Мене тоді залишили на базі, відправили в розвідку в Красноармійськ. Коли я дізнався, що вони в кільці, то одразу поїхав на допомогу. Зі мною поїхали Хохол і Зенітка.

В Іловайську ми ховались. Постійно працювала важка артилерія, «Гради», тому ми тікали в підвали. Хто не встигав, був, як мінімум, «вантажем 300» (пораненим – авт.). Коли працювала важка артилерія, то я скидав «бронік» та автомат і просто повз. І так десь сім годин. В окремі моменти не витримувала психіка, то повз зі сльозами на очах. Було страшно.

– Як вдалося вижити?

Не знаю. Я побачив блокпост з українським прапором. Коли ми їхали колоною в Іловайськ, то я отримав поранення дихальних шляхів і впав з машини на землю, ударною хвилею мені пошкодило печінку. Як так сталось, що я вижив, – не знаю, можливо, організм адаптований. Мій тренер вчив мене налаштовуватись, тому я налаштувався вижити – і вижив.

– Скажіть, що спонукало успішного спортсмена обміняти мирне життя в Івано-Франківську на війну у Донецьку?

У мене була мрія колись повернутись до Ялти. Росія забрала Крим і забрала у мене мрію – купити квартиру у тому будинку, де я виріс, приїжджати туди відпочивати. Зараз я не хочу в Крим, бо розумію, що там багато людей підтримують Росію. А Крим просто «злили» без єдиного вистрілу.

– Як ви думаєте, чому?

Раніше я теж думав, що Криму краще бути в складі Росії. Але, приїхавши в Івано-Франківськ, в університеті почав цікавитись історією і зрозумів, що люди, які при владі в Росії, постійно хотіли нас загарбати, задавити.

– Скільки часу ви пробули на фронті?

До того, як приїхав у «Донбас», я десять днів партизанив у Донецьку, а перед Іловайськом і пораненням у батальйоні пробув 33 дні. Зараз в лікарні зі мною мій побратим з батальйону. Він отримав дуже важке поранення в Попасному, не відчуває обидвох ніг. Ще двоє моїх друзів потрапили в полон.

– Скільки коштів вам потрібно на лікування і реабілітацію?

Мені треба одужати, стабілізувати свій стан і будь-якими способами визволяти з полону друзів. Там, в полоні, лишились Коля Майба, йому лише 20 років, і Мішка Дор. Це мужні хлопці. Я зміг вибратись: полями-городами, з колоною миротворців я вийшов з Іловайська. Військові порадили мені зняти всі шеврони «Донбасу», щоб вороги не довідались, що я доброволець… А хлопці зараз в полоні, і мені прикро, що влада не займається питанням їх визволення. В першу чергу виходить армія, а добровольцями тільки Червоний Хрест опікується.

До Андріана прийшов товариш, привітався, запитав, як справи. «Чекаю, щоб печінка стабілізувалась і можна було зробити операцію», - відповів поранений. Друзі ще кілька хвилин поспілкувались, товариш побажав Андріану швидкого одужання і пішов до іншого пораненого побратима.

– Андріане, зараз, будучи пораненим, у госпіталі, ви не шкодуєте про те, що пішли на війну?

Не шкодую, просто хочу, щоб було менше ненависті. Люди, які пішли на фронт з боку ДНР, просто заблукали. Вони думають, що відстоюють «руский мір», а ми бандерівці, які приїхали їх вбивати. Не треба з них знущатись. Раніше я не хотів, щоб люди в Івано-Франківську знали, що я воював, не хотів, щоб з мене робили «прошака», але бачу, що багато людей допомагають.

– Як ви думаєте, чи всі українці усвідомлюють, що у нас йде війна?

У нас на Західній Україні і досі відбуваються дискотеки, тому, напевно, не всі розуміють, що йде повномасштабна війна. Проте не варто забувати, що ми, добровольці, пішли воювати і цим рятуємо молодих хлопців, яких мали би мобілізувати. Вони заслуговують на мирне небо, попри те, що хтось із них не готовий воювати, а когось не відпускають батьки (в мене таких знайомих дуже багато).

Коли я приїхав з Донецька, то всі мене розпитували – як там? Однак коли я був там, то мені ніхто не зателефонував. Насправді це дуже допомагає, коли тобі говорять: ми тут за вас молимось, переживаємо, чим можемо, допомагаємо. Якби не волонтери, ми би вже давно програли війну.

– Що плануєте робити, коли вилікуєтеся?

Займусь тими хлопцями, які перебувають у полоні. Також мушу допомогти своєму другові, який зараз теж у госпіталі – тому, у якого відмовили обидві ноги. Німці казали, що заберуть його на лікування, а операція коштує 23 тисячі євро. Тому я ще тиждень підлікуюсь і готовий їхати у Донецьк, щоб визволяти полонених. А потім повернусь на війну, щоб захищати ті міста, над якими майорить український прапор. Я розумію, що війна зараз не для мене. З «калашом», ПМ (пістолетом Макарова – авт.), в «броніку» і зі ствольним гранатометом я воювати не зможу. Тому треба вчитись їздити на танку і стріляти з важкої артилерії… Припускаю, що коли ця війна закінчиться, то партизанська війна триватиме ще дуже довго.

– Що можеш сказати тим, хто не хоче їхати на війну?

У кожного є голова на плечах. Кожен може говорити, що це не його війна. Ті, хто так каже, при першому ж бою втечуть, щоб врятувати свою шкуру. Вони не підставлять плече. Тому хочеться, щоб кожен, хто так говорить, хоч на день поїхав і побачив, як сепаратисти зневажають Україну.

– А які настрої серед місцевого населення?

Місцеве населення боїться, щоб Донбас не став Придністров’ям. Більшість займає нейтральну позицію. В Курахово нам люди привозили їжу, хоча їх за це зневажали сусіди. Там люди схожі на паперовий кораблик. Куди вітер подує, туди їх і несе. Дуже легко перевірити, хто є хто. Всі знають, що на слова «Слава Україні» треба відповісти «Героям слава». А от якщо сказати «Слава нації», то відповідь дадуть далеко не всі.

– Що думаєте про сьогоднішню владу?

Сьогоднішня влада прийшла на крові наших хлопців, але нічого не змінила. Корупція нікуди не поділась. Щоб її охарактеризувати, я придумав гасло: «Слава гривні!», а у відповідь: «Ні, долару слава!».

 

Галицький Кореспондент


08.10.2014 431 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1345
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1184
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2259
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3755
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2824
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2827

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

596

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1031

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

953

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1948
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1013
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

847
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

653
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

239
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1468
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

961 2
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

636
05.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19960
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

361
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

695
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

643
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

982