
15-17 березня 2018 року в Київському Палаці дітей та юнацтва проходила IX Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та VII Міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu».
Організаторами заходу виступила компанія «Виставковий Світ» за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України і Національної академії педагогічних наук України.
За результатами освітянського конкурсу Прикарпатський національний університет отримав Гран-Прі «Лідер вищої освіти України», нагороджений Золотою медаллю та Сертифікатом якості наукових публікацій.
На IX Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» наш університет був представлений в номінації «Розробка та використання інноваційних методик змішаного навчання». Наукову розробку «Використання інноваційних методик змішаного навчання у сучасному вищому навчальному закладі» для участі в конкурсі підготували доктор педагогічних наук, професор Олена Будник та кандидат педагогічних наук, доцент Інна Червінська.
Учасники виставки виявили зацікавлення досвідом Прикарпатського національного університету з використання системи змішаного навчання у підготовці фахівців, зокрема можливостями електронного навчання для підготовки вчителів Нової української школи. Зазначимо, що в цьому напрямі вчені університету розпочали активну роботу в рамках міжнародного проекту програми ЄС Erasmus+ KA2 «Modernization of Pedagogical Higer Education by Innovative Teaching Instruments (MoPED)» – №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP, який триватиме 3 роки (2017-2020). Керівник академічної групи проекту Олена Будник підкреслює, що оновлення змісту освіти у сучасному університеті передбачає, зокрема, використання інноваційних методик його викладання, орієнтацію на кращі європейські практики, формування і розвиток у студентів цифрової компетентності, підвищення рівня організаційної культури у професійній підготовці педагогів.
Доцент Інна Червінська переконана, що для успішного впровадження системи змішаного навчання необхідним є належне оснащення навчального процесу інноваційними комп’ютерними технологіями. Також важливим є розроблення відповідного навчального контенту для майбутніх учителів, зокрема: дослідницьких середовищ, лабораторій, ігор, систем опитування і тестувань з використанням інтерактивних завдань, та ін.
Зазначимо, що цьогоріч у роботі виставок взяли участь більше семисот учасників із 25-ти регіонів України та 12-ти країн світу: Словаччини, Чехії, Німеччини, Іспанії, Канади, США, Болгарії, Польщі, Молдови, Грузії, Латвії, Китаю. На виставкових стендах свої напрацювання представили заклади вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукові установи; закордонні заклади освіти та міжнародні освітні агенції; виробники та постачальники засобів навчання, проектів, програм і рішень для галузі освіти, асоціації, видавництва, освітні портали та ін.
Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень під час нагородження переможців освітянського конкурсу наголосив: «Ми можемо пишатися нашою освітою, але ми можемо зробити її ще кращою».
Довідка Фіртки:
Міжнародна освітня виставка – найбільший представницький форум нашої країни, який презентує досягнення та досвід реформування освіти на всіх рівнях; засоби та інструменти навчання, програми з підвищення ефективності освітнього процесу; сприяє розширенню міжнародної співпраці для подальшого інтеґрування до світового освітньо-наукового простору. Це – ефективний дискусійний і навчальний майданчик не лише для науково-педагогічної спільноти, фахівців IT-сфери, органів влади та управління, а й для молодого покоління – школярів, абітурієнтів і студентів.