
Чи завжди подана нами милостиня принесе користь нашому ближньому? Адже, на жаль, серед жебраків, наших ближніх, є й такі люди, які будуть використовувати зібрану милостиню на випивку або для задоволення інших гріховних потреб.
Про це на своїй сторінці у соцмережі написав настоятель Церкви Божого Милосердя УГКЦ Калуша о. Володимир Пітулей, повідомляє Фіртка з посиланням на Вікна.
Священик пише, що людина виступає у ролі барометра, що використовує свою совість, яка повинна підказати, що потрібно робити в конкретній ситуації. Також він додає, що потрібно перейнятися співчуттям до людини, що просить милостиню:
"Для того, щоб уникнути помилок і сумнівів потрібно перейнятися співчуттям конкретно до того жебрака, якому хочуть подати милостиню. Тобто потрібно перейнятися його турботами та стражданнями і тоді вже відповісти на питання, чи вартий він милостині чи просто прикидається, дурить вас, щоб виманити у вас гроші на свої корисливі, можливо недостойні справи".
Для того, щоб оцінити страждання жебрака та правильно оцінити його потреби слід подумки звернутися до Бога, прочитавши молитву, додає настоятель Церкви Божого Милосердя УГКЦ:
"Потрібно подумки уявити себе на місці прохача та оцінити його страждання і потреби. І якщо ви відчуєте, що жебрак вас не обманює і його прохання не порушують Божих заповідей, а ваша милостиня піде йому на користь, ось тоді, виконуючи свій обов'язок милосердя та співчуття, подайте йому милостиню від чистої душі, щиро, з радістю. Так як «радість людині − добродійність її».