Тарас Бринда взимку добирається на роботу іноді й шість годин. Він чергує на горі Піп Іван, що на Чорногірському хребті у Карпатах.
Під керівництвом Тараса Бринди працюють 33 гірські рятувальники.
В інтерв'ю Суспільному Тарас розповів, які небезпеки приховує зимовий гірський туризм, передає Фіртка.
Далі пряма мова:
Перед мандрівкою потрібно ознайомитися з прогнозом погоди. За несприятливих погодних умов все-таки варто утриматися від виходу у високогір'я, тому що, на жаль, як показує практика, навіть дуже досвідчені туристи, альпіністи травмуються та гинуть в горах за несприятливої погоди. Тому потрібно зважати на погоду при плануванні своїх мандрівок. За несприятливих прогнозів погоди переносити на більш сприятливі або навіть скорочувати чи змінювати нитку свого маршруту. І, звісно, бути належним чином екіпірованим.
Якщо це зима, то — снігоступи, кішки, трекінгові палиці, льодоруб, навіть може бути каска. Коли люди проходять доволі складний альпіністський маршрут, а такі маршрути є в Карпатах, навіть може знадобитися каска. При походах у гори треба зважати на окремі такі елементи екіпірування як лижна маска. Вона обов'язково має бути взимку. Маска захищає очі туриста як від снігу, так і від сонячного проміння, коли воно доволі яскраве. Особливу увагу звернув би на рукавиці. Взимку бажано мати декілька пар. Одні з них можуть бути такі, що надягаються на інші — тонші рукавиці. Також увагу треба приділити головному убору та одягу. Важливе й взуття. Взимку бажано, щоб воно мало ранти, хоча б задні ранти для того, щоб на них можна було одягнути кішки.
Лавини у Карпатах: як вберегтися
Лавини є, доволі часто сходять. З кінця листопада починає накопичуватися сніговий покрив. Сніг випадає в різні періоди й формується шарами. Залежно від погодних умов, температури, як діє сонце на схили, між цими шарами формується різне щеплення. І якраз це призводить до більшої чи меншої лавинної небезпеки. Все залежить від кількості снігу. Але, як показує практика в Карпатах, лавинна небезпека є в середині грудня. Коли за короткий період випала велика кількість снігу, то вже є певна лавинна небезпека. Бо цей сніг свіжий, він ще добре не встоявся, не закріпився на схилі, і навіть тоді незначний вплив людини на нього може призвести до сходу снігової маси.
Основні поради чи рекомендації, щоб не потрапити в лавину, це — заздалегідь поцікавитися відповідною інформацією, записатися на курси, взяти участь у семінарах. Але насамперед, якщо ми десь чуємо, що Держслужба з надзвичайних ситуацій чи метеослужба говорить про підвищену лавинну небезпеку — треба утриматися від виходу у високогір'я.
Взагалі є певні правила, як долати маршрут, щоб не потрапити в лавини. Не треба версувати схили, намагатися рухатися гребенями при явно виражених лавинних місцях. Якщо такі місця немає можливості обійти — долати їх таким чином, де є спостерігачі, де між учасниками тримається дистанція.