Прикарпатський науковець розробив унікальну лікувальну жуйку “Медівник”

Професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор технічних наук, академік АТН України, калушанин Сергій Курта — відомий науковець та винахідник.

Одна з останніх розробок калушанина успішно пройшла випробування та реально може прислужитися для відкриття в Україні першої фабрики з виробництва профілактично-лікувальної жуйки "Медівник", інформують "Вікна" з посиланням на "Нафтохімік-Калуш".

"Жуйка виготовлена з натурального меду, воску, пилку і прополісу, в ній немає цукру чи штучних добавок. Винаходу жуйки передувало моє захворювання ясен з ознаками пародонтозу і випадання зубів. Я вирішив розробити профілактично-лікувальний засіб для боротьби з гінгівітом, пародонтитом і пародонтозом. Багато літератури довелось перечитати, допоки в якомусь слов’янському довіднику за 18 століття знайшов дуже старий рецепт проти кровоточивості ясен. У лабораторії я його відтворив, виготовивши оброблений відповідним чином мед. Прикладав його до ясен, використовуючи вату. Цей спеціальний мед мені одразу допоміг: зняв болі, ясна стали менше кровоточити й боліти", — розповідає науковець. 

Оскільки прикладати мед з ватою до ясен незручно, Сергій Курта придумав й розробив жуйку "Медівник" у вигляді жувальної цукерки з бджолиного меду, покритої оболонкою з натурального воску.

"Над втіленням цієї ідеї почали працювати десь у 2011 році, форму для виготовлення жуйки з восковим покриттям вперше випробували у 2015 році. А в 2018 році ми разом зі студенткою-хіміком Мартою Цап, яка захистила цього року магістерську роботу на цю тему, виграли перший конкурс стартапів й отримали на реалізацію цього проєкту 100 тис. гривень", — зазначає калушанин.

Зразки жувальної гумки перевірили в Науково-дослідницькому і навчальному центрі молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок медичного факультету Ужгородського національного університету. У випробуваннях взяли участь 36 пацієнтів. Упродовж 7-ми днів вони під контролем стоматологів жували по одній гумці "Медівник" три рази на день після їжі.

Після тижневого курсу лікування було підтверджено, що у 72,5% пацієнтів припинилися або зникли ознаки захворювань. В акті клінічних досліджень також відзначено, що жуйка «Медівник» має яскраво виражені профілактичні, протизапальні, в’яжучі, антиінфекційні, антимікробні та антибактеріальні властивості, не має негативної дії на організм і не викликає ускладнень при тривалому використанні, в тому числі у дітей.

Ці клінічні випробування жуйки оплатили за кошти, які отримали за перемогу на конкурсі стартапів. Решту суми використали, щоб придбати прилади для аналітичного контролю.

"Ми мусимо аналізувати продукти бджільництва, які використовуються для виготовлення жуйок, наприклад, визначати в’язкість воску, вміст глюкози і фруктози в меді тощо. Відповідно цими приладами ми користуємося, виробляючи вручну медові жувальні гумки в лабораторних умовах. А щоб налагодити серійне промислове виробництво жуйки "Медівник", треба вкласти великі кошти, знайти спонсора. Щоб закупити обладнання, запустити виробництво та вийти на ринок з продукцією в обсязі 360 тис. штук на рік, знадобиться 75-100 тис. доларів", — запевняє Сергій Курта.

Для розміщення та налагодження виробництва жуйки не потрібно великого приміщення: все обладнання може вміститися в кімнаті невеликого розміру.

"Жуйку "Медівник" хотілося б виробляти в Калуші, або принаймні в Україні. Виробничий процес можна організувати і на території пасіки, адже в бджолярів ми зараз купуємо віск, мед, прополіс і пилок, щоб виготовляти жуйку в лабораторії способом «handmade»", — розповідає калушанин.


13.01.2020 1673
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

302
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13608 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1544
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

850
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6101
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1705

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

624

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1450

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1263

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1156
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

508
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

640
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1561
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

588
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

865
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5909
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13525
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

223
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

526
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

470
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

777 2