Прикарпатський громадський центр правосуддя - центр для зміцнення справедливості в українському суспільстві

1 липня 2023 року розпочав свою діяльність Прикарпатський громадський центр правосуддя, створений для покращення доступу населення до правосуддя, дотримання прав громадян України та їхньої обізнаності щодо правової системи нашої держави.

Прикарпатський ГЦП - це місце, де громадяни можуть безкоштовно отримувати кваліфіковані послуги та консультації різного правничого характеру. Мета центру – сприяти поширенню правової культури у регіоні, покращувати якість правових послуг у громаді, налагоджувати взаємодію між державними установами, правоохоронними органами та громадянами, а також поширювати інноваційні підходи у донесенні юридичних знань до громадян.

Адреса Прикарпатського ГЦП: м. Калуш, площа Герої, 9/1. 


Діяльність ГЦП поширюється на Івано-Франківську, Калуську, Бурштинську, Коломийську, Вигодську, Витвицьку, Дубівську, Новицьку, Рожнятівську, Рогатинську та Косинську територіальні громади.

Робота ГПЦ складається з наступних компонентів.

  1. Юридичний компонент:
  • надання консультаційних правових послуг населенню;
  • надання нотаріальних консультацій;
  • консультації для внутрішньо переміщених українців, ветеранів, військовослужбовців та членів їхніх родин, родин загиблих військовослужбовців;
  • допомога у відновленні втрачених документів для громадян, консультації щодо визнання фактів народження або смерті особи під час перебування на тимчасово окупованих територіях;
  • надання правових послуг та консультацій віддалено у режимі онлайн  в межах Івано-Франківської області;
  • виїзні сесії ГЦП, під час яких мешканці інших громад можуть звернутися за кваліфікованою допомогою. 
  1. Освітній компонент:
  • створення «Школи правосуддя»;
  • імплементація проєкту моделі суду для школярів. 

Також у рамках роботи Прикарпатського ГЦП, окрім надання правового супроводу, будуть проводитися тренінги для підвищення правової грамотності громадян серед студентів та школярів. Діти різного віку зможуть самостійно ознайомитися з діяльністю правоохоронних органів, держадміністрацій та органів суду та матимуть можливість спробувати себе в ролі учасників судового процесу завдяки програмі імплементації моделі суду та «Школи правосуддя».

Ми віримо, що кожен має право на справедливе правосуддя та належний захист своїх прав. Прикарпатський громадський центр правосуддя має на меті зробити ці принципи реальністю для всіх громадян нашої країни.

Більше про проєкт можна дізнатися на наших сторінках у соцмережах чи на веб-сайті: Веб-сайт, Facebook, Instagram.

Якщо у вас виникли питання, звертайтесь, будь ласка, до : Христини Микитин, тел.: +380 95 455 99 17, ел.пошта: mukutunr2000@gmail.com


Довідково

Проєкт «Прикарпатський громадський центр правосуддя» реалізовується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Частина пішохідного моста на Пасічну впала після підйому води у Бистриці (ФОТОФАКТ)


11.07.2023 Іван Муканик 974
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

333
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2929
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21081
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1984
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2366

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

710

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2143

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1413
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1002
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

764
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

741
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

683
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

837 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

878
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2175 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825