В Івано-Франківську представники місцевих ЗМІ виступили на підтримку київських колег-журналістів, які постаржадали під час акції об'єднаної опозиції 18 травня у Києві.
Нагадаємо тоді у сутичках було побито журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя.
Прикарпатські ж медійники сьогодні зібралися під стінами Івано-Франківського УМВС і звернулися до правоохоронців із вимогою зробити все можливе, щоб встановити справедливість у цій ситуації та недопустити у подальшому утисків свободи слова. Для цього вони зібрали підписи на підтримку колег.
За словами головного організатора мітингу журналіста Руслана Коцаби, у такий спосіб присутні демонструють свою солідартінсть і підтримку підтримують дій та вимог київських колег, які зараз поставили намет перед Міністерством внутрішніх справ і вимагають дотримання законності у розслідуванні факту побиття журналістів.
Пропонуємо вашій увазі текст заяви:
Журналістський рух "Стоп цензурі!" вважає черговим проявом наступу на демократію напад на наших колег Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя 18 травня під час виконання професійних обов'язків на мітингу об'єднаної опозиції.
Побиття журналістів відбувалося у присутності кількох працівників органів внутрішніх справ, дії яких можна кваліфікувати, як службова недбалість.
Ця справа отримала широкий суспільний резонанс, оскільки засвідчила низку проблем в правоохоронній сфері країни.
Журналістський рух "Стоп цензурі!" вимагає:
Невідкладно утворити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради для розслідування цієї справи. Журналісти передадуть депутатам всі фото і відео матеріали, а також інформацію про осіб, що вчинили напад.
Від Міністерства внутрішніх справ і персонально міністра Віталія Захарченка:
1. Ефективного розслідування побиття та перешкоджання професійній діяльності наших колег, із залученням фото та відео матеріалів від журналістів, а також матеріалів журналістських розслідувань.
2. Проведення та оприлюднення результатів службової перевірки, а також порушення кримінальної справи щодо працівників МВС, які були присутніми під час побиття журналістів, та проігнорували злочинні дії нападників.
3. Публічно оприлюднити інформацію про підстави, у т.ч. копії відповідних документів супроводження автомашинами ДАЇ БТР, що брав участь у сутичках на вул. Малій Житомирській.
4. Щотижневого публічного звіту про хід цих розслідувань та перевірок.
Від Адміністрації Президента негайно скликати Міжвідомчу робочу групу та запросити до неї міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко та Генерального прокурора Віктора Пшонку для розгляду ситуації.
Звертаємось до міжнародних структур, зокрема, до Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ, та посольств іноземних країн, представлених в Україні, з проханням про підтримку та спрямування до української влади та урядів власних країн заяв та звернень щодо безкарності злочинів проти журналістів в Україні.