Асоціація «Спільний простір» та Комітет «Рівність можливостей» за сприяння Європейського Союзу та Ради Європи реалізують моніторинг українських засобів масової інформації в період виборчої кампанії.
Мета проекту полягає у дослідженні рівня якісного інформування виборців та рівного доступу до ЗМІ суб’єктів виборчого процесу.
Потрапили під дослідження і прикарпатські медіа. Втім, не усі. Вибирали найрейтинговіших і з найбільшою аудиторією. Медіа-експерти здійснювали свої спостереження за такими ЗМІ, як телеканали ОТБ «Галичина», ТРК «3 студія», канал новин «24 – Івано-Франківськ», друкованні виданян – «Галичина», «Репортер» та «Галицький кореспондент» та інтернет-ресурс «Фіртка».
Результати досліджень медіа-простору Прикарпаття за вересень представили сьогодні в Івано-Франківську регіональні експерти проекту Станіслав Козлов і Михайло Сеньків.
Серед політичних сил експерти обрали тих, хто за даними соцдосліджень, має найбільше шансів потрапити в парламент новго скликання – «Партія Регіонів», ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «УДАР Віталія Кличка», «Україна - вперед» Наталії Королевської та КПУ.
Як і на загальнонаціональному рівні, так і на Прикарпатті у вересні лідером медіа-присутності стала Партія Регіонів. Своїх найближчих суперників в ефірі теленовин Прикарпаття «регіонали» обійшли більш, як на 1000 секунд. Значно меншою присутністю у телепросторі користувалися такі політичні сили, як «УДАР Віталія Кличка», КПУ, «Україна - вперед», яка і має найменший показник висвітлення в теленовинах області.
Схоже спостерігалось і в ітернет-виданнях та пресі.
За перші тижні жовтня ситуація дещо змінилася. В мережі Інтернет та ефірі теленовин лідерство посіла поілтична сила «УДАР», а на сторінках преси – Об’єднана опозиція «ВО Батьківщина».
Загалом, під моніторингом в Україні перебуває 9 загальнонаціональних та 56 регіональних телеканалів, 7 загальнонаціональні та 84 регіональні газети, 5 загальнонаціональних та 66 регіональних інтернет-видань.