Одне івано-франківське підприємство «Ф» уклало договір з запорізьким підприємством «З» щодо купівлі у нього брухту кольорових та чорних металів з доставкою за рахунок продавця.
Перевіряючи прикарпатське підприємство, працівники ДПІ в місті Івано-Франківську встановили документальне підтвердження факту надходження товару із Запоріжжя, однак товарно-транспортних накладних, які б свідчили про його переміщення до місця призначення, не було пред‘явлено. Не виявилось також сертифікатів якості та актів про походження брухту металів.
Відсутність необхідних документів насторожила міських податківців, тому вони звернулись до працівників податкової служби міста Запоріжжя з проханням перевірити факт поставки товарів підприємством «З». Згідно акту документальної перевірки з питань дотримання податкового законодавства при нарахуванні податкових зобов‘язань та податкового кредиту по податку на додану вартість, яку провели запорізькі податківці у постачальника брухту «З», було встановлено, що трудові ресурси, основні засоби, сировина та матеріали для здійснення основного виду діяльності на підприємстві відсутні, підприємство не звітується до податкового органу та не знаходиться за юридичною адресою.
Тобто, цей суб‘єкт підприємницької діяльності фактично не міг здійснювати господарські операції. Крім того, громадянин, який документально значиться директором підприємства, дав пояснення, що до фінансово-господарської діяльності цього товариства ніякого відношення не має. Отже, було встановлено нікчемність договірних відносин між підприємствами відповідно до частини 1, 2 ст.2 , частини 5 ст.203 Цивільного кодексу України та ст.216 Цивільного кодексу України. Враховуючи матеріали зустрічної перевірки підприємства «З», івано-франківські податківці зменшили підприємству «Ф» податковий кредит по податку на додану вартість на суму 287 тис.гривень, в результаті чого було донараховано близько 290 тис.гривень цього податку та застосовано штрафну санкцію в розмірі 143 тис.гривень.
Загальна сума ПДВ, яку доведеться сплатити підприємству «Ф», складає 430 тис.гривень. Під час перевірки іншого івано-франківського підприємства, яке мало відносини з київським підприємством, за аналогічні порушення було донараховано не лише податок на додану вартість в сумі 4,7 млн.гривень, але і податок на прибуток в розмірі більше 6 млн.гривень. За незаконні операції підприємство має сплатити 10,9 млн. гривень податків та штрафних санкцій.
За матеріалами прес-служби ДПА Івано-Франківської області