Прикарпатські лісоруби змагалися за звання найкращого (фоторепортаж+відео)

 

 

Днями на Прикарпатті відбулись обласні змагання звалювальників лісу «Лісоруб 2017». Цьогоріч конкурс ювілейний, адже професійні змагання відбуваюлися уже вдвадцяте.

 

Змагання пройшли на базі державного підприємства «Гринявське лісове господарство», у селі Устеріки Верховинського району. Професія звалювальника лісу входить у п’ятірку найбільш небезпечних у світі.

 

 

Особливо небезпечно ліквідовувати наслідки буреломів, вітровалів чи інших природних явищ. Тому обласні змагання лісорубів вкотре влаштовують з метою більш ефективного розповсюдження передового досвіду роботи звалювальників лісу та вивчення високопродуктивних прийомів праці кращих майстрів лісозаготівельної справи підприємств управління.

 

Ще однією метою проведення конкурсу, кажуть організатори, є підготовка до всеукраїнських змагань. Адже підприємство, учасник якого займе в обласному конкурсі перше місце, делегує свою команду на всеукраїнські змагання. Начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук ділиться:

 

«Приємно, що змагання проходять на Верховинщині - у мальовничому гірському районі. Цьогоріч змагання ми влаштували на базі державного підприємства «Гринявське лісове господарство». Цей лісгосп приймає змагання вже вдруге і йому випала честь приймати ювілейні змагання, адже цього року на Прикарпатті конкурс відбувається уже вдвадцяте. До слова, змагання, що проходили першого разу на базі Гринявського лісгоспу також були ювілейними – десятими».

 

Підрахунок кількості балів, набраних учасниками змагань, та визначення переможця відбувається в електронному режимі.

 

 

«Для цього ми використовуємо спеціальну програму. До слова, електронний підрахунок балів, окрім Івано-Франківської області, використовують ще тільки на змаганнях у Київській області», – розповідає заступник начальника управління Роман Варварук.

 

Змагання включали в себе п'ять етапів: підготовку бензопили до роботи, розкряжування комбінованим різом, точне розпилювання, очищення стовбура від гілок та сучків. Найвищою кількістю балів визначалася валка дерев. Судді оцінювали точність виконання усіх етапів конкурсних завдань, враховуючи швидкість їх проходження.

 

Одночасно зверталася увага на неухильне дотримання правил техніки безпеки.

 

«Всі учасники конкурсу – це професіонали своєї справи, які вміло і професійно проводять валку деревини відповідно до всіх правил безпеки. При валці деревини здійснюється правильний підпил, а деревину спрямовують відповідно до запланованого місця її падіння», - розповідає головний суддя – начальник відділу лісових ресурсів Андрій Шпундра.

 

Після того, як учасники пройшли всі етапи конкурсу, судді підбили підсумки змагань. Нагородження переможців розпочалось з відзнак за перемогу у окремих вправах. Переможцем у вправі зі звалювання деревини став Віктор Дячук – звалювальник лісу Делятинського лісгоспу.

 

У конкурсі з підготовки бензопили до роботи переміг звалювальник Верховинського лісового господарства Дмитро Пилипюк.

 

Переможцем у вправі з розкряжування деревини комбінованим різом став звалювальник лісу Калуського лісового господарства Андрій Варварик. Також юнак зайняв перше місце на виконанні вправи з точного розкряжування деревини.

 

 

У змаганні з відокремлення гілок та сучків від стовбура дерева переміг Іван Бельмега – звалювальник Гринявського лісгоспу.

 

У підсумку за результатами всіх п’яти етапів змагань команда державного підприємства «Ворохтянського ЛГ» отримала третє загальнокомандне місце у обласному змаганні «Лісоруб 2017».

 

Команда ДП «Гринявського лісового господарства» отримала друге місце у змаганні. В свою чергу переможцем обласного конкурсу звалювальників лісу стала команда Делятинського лісгоспу.

 

До слова, Віктор Дячук – переможець цьогорічних змагань, що представляв команду Делятинського ЛГ, перемагає у обласних змаганнях звалювальників лісу уже втретє. Каже, у перемозі був впевнений, адже до конкурсу готувався.

 

Переможець готуватиметься до участі уже у всеукраїнських змагань, на яких незабаром представлятиме Івано-Франківщину.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

використано матеріали обласного управління лісового та мисливського господарства

канал 402


15.08.2017 1872 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

468
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1999
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2737
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445