У рамках Державної цільової програми «Ліси України» на 2010—2015 рр. нинішнього року буде здійснено державний облік лісів, який не проводився півтора десятиліття. І він уже триває в області.
Відповідно до Лісового кодексу України облік лісів означає збір та узагальнення відомостей, що характеризують кожну лісову ділянку за площею, кількісними та якісними показниками. А ці відомості цікавлять не лише органи влади. Нині будь-яка юридична особа чи громадянин має право на отримання у встановленому законодавством порядку інформації про облік лісів. Основою ж його ведення є матеріали лісовпорядкування.
Конкретні рекомендації щодо порядку й особливостей проведення державного лісового кадастру та обліку лісів у державних підприємствах обласного управління лісового та мисливського господарства, а також лісів інших користувачів виробили спільно під час наради-семінару в ОУЛМГ спеціалісти цього управління, управління Держкомзему, лісовпорядної партії Львівської лісовпорядної експедиції ВО «Укрдержліспроект», головні лісничі й інженери лісгоспів, а також представники комунальних підприємств (агролісгоспів), національних парків, військового лісгоспу, УкрНДігірлісу та інших постійних лісокористувачів краю.
Для внесення в базу даних усі лісокористувачі і власники лісів зобов’язані надати виробничому об‘єднанню «Укрдержліспроект» відповідну інформацію про лісовий фонд та поточні зміни (зруби і переведення у вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки, згарища, незімкнуті лісові культури, вилучення і приймання земель) за всі роки, починаючи з останнього базового лісовпорядкування. Щоб забезпечити достовірність обліку лісів, буде використано і дані земельного обліку. Зібравши всю необхідну документацію, ОУЛМГ передасть її на обробку «Укрдержліспроектові».
Проблемним питанням залишається уточнення площі, розміщення і характеристика лісів та інших лісових земель, які перебувають в користуванні різних (не постійних) лісокористувачів, а також земель запасу сільських рад. Для завершення цієї роботи потрібні спеціальне фінансування, інвентаризація земель у межах базових сільських рад і значні фінансові та організаційні ресурси.