Захворюваність на кір була прогнозованою, запевняють лікарі. Нині недуга набирає масштабів. Вірус нікуди не дівається. Він циркулює у повітрі. Облсанепідемстанція зареєструвала понад 300 випадків захворювання на кір.
З відновленням навчання на Прикарпатті захворюваність на цю хворобу збільшилася. Адже небезпечна інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. У зоні ризику - школярі та студенти. Поки що про епідемію кору не йдеться. Пік захворювання лікарі прогнозують на весні, пише Вежа.
"Проте, усі медичні заклади готові до ймовірного масового захворювання", - говорить завідувач епідвідділення обласної СЕС Тетяна Джус.
У більшості людей кір протікає без ускладнень. Утім є випадки , коли недуга переходить у небезпечні пневмонію та енцефаліт.
"Стрімке підвищення температури та кашель - це перший дзвінок, що недуга прогресує. Медики стверджують :друга стадія перебігу кору значно виразніша", - розповідає доцент кафедри інфекційних захворювань Тарас Кобрин.
Вакцинація не захищає від недуги. Адже понад 70 відсотків захворювання на кір у тих, хто має щеплення. Проте, лікарі додають, найкраща профілактика - домашній режим. Варто уникати людних місць, провітрювати приміщення, робити вологе прибирання. А головне вести здоровий спосіб життя.