Прикарпатські громади можуть взяти участь у конкурсі «Малі міста – великі враження»

Міністр культури України Євген Нищук на засіданні уряду презентував новий етап реалізації конкурсу проектів «Малі міста – великі враження», започаткований Мінкультури у 2018 році.

Проект має на меті сприяти подальшому культурно – економічному розвитку територій та буде реалізовуватися спільно з місцевою адміністрацією у 2019 році.

Міністр культури зазначив, що говорячи про децентралізацію в культурі, важливо звертати увагу на забезпечення рівного доступу до культурного життя  як у великих містах, так і у маленьких містечках. Тому реалізуючи культурну політику в громадах, необхідно заохотити власників культурної спадщини та надбань на місцях для її ревіталізації та сталого використання в економічному житті громад.

Як повідомив Євген Нищук, пілотна версія конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» була запущена у 2018 році для стимулювання регіонального розвитку та промоції культурної спадщини та знайшла надзвичайний відгук в громадах, які подали до участі 153 заявки.

«Це була перша спроба внести до порядку денного питання культурного розвитку малих міст і територій. У 2019 році – за ініціативи Прем’єр-Міністра України на конкурс в державному бюджеті виділено 50 млн грн, які буде спрямовано на підтримку культурних ініціатив в населених пунктах до 50 тисяч жителів. Завданням Мінкультури було розробити абсолютно зрозумілі, прості у використанні та прозорі умови проведення, для чого нами було затверджено Порядок проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження», який я хочу презентувати не тільки Уряду та колегам, а й усій країні. Реалізація проектів має сприяти розбудові сталого та інклюзивного суспільства з високою якістю життя, що і є, врешті-решт, ключовим завданням нашого Уряду. В минулому році ми активно заохочували громади жити креативно. А цього року – пропонуємо нове гасло «Дивись Україну», - наголосив Євген Нищук.

Метою конкурсу є привернення уваги до стану культурної спадщини в громадах, її відновлення та інтеграція її в життя громад, стимулюючи тим самим економічну привабливість територій. Не менш важливим завданням є впровадження кластерних моделей розвитку культури в громадах в умовах децентралізації та залучення заінтересованих сторін до використання ресурсу культурної спадщини та креативних індустрій для розвитку громад.

Міністр культури наголосив, що конкурс відкрито для ініціатив від усіх охочих, незалежно від їх територіального розміщення – громадською організацією, об’єднаною територіальною громадою, підприємцем, творчою спілкою тощо. Конкурс буде проводитися максимально прозоро – Положення про проведення конкурсу вже доступне в мережі Інтернет, і незабаром розпочнеться формування Експертної ради, до якої увійдуть визнані фахівці у сферах культури і мистецтв, культурної спадщини, музейної справи, регіонального та/або місцевого розвитку, представники асоціацій органів місцевого самоврядування, фахівці з проектного менеджменту, фінансів та комунікацій.

Оцінювання заявок відбудеться у два етапи – спочатку на відповідність поданих документів встановленим вимогам, потім – експертне оцінювання проектів та презентування заявок перед Експертною радою. На першому етапі заявки оцінюватимуть за оригінальністю ідеї, актуальністю проекту, цінністю об’єкта проекту; змісту, послідовність реалізації та доданою вартістю проекту; а також з урахуванням критеріїв промоції та сталості.

Після оцінювання результати конкурсу будуть оприлюднені та розпочнеться реалізація проектів.

«Ми очікуємо на не разові фестивалі, а на проекти, що залишаться в громадах і будуть там розвиватися і працювати. Адже наша мета – сталість», - зазначає Євген Нищук.

Очільник  відомства повідомив, що  загальний бюджет конкурсу у 2019 році складатиме 50 млн грн, які будуть розподілені між малими, середніми та великими проектами, частку обов’язкового співфінансування встановлено на рівні не менше 30%.

«Хочу попередити, що ми не лишимо ініціаторів проектів наодинці з проектними заявками – бюджетом конкурсу передбачено проведення тренінгових сесій, семінарів, інформаційно-роз’яснювальної кампанії в усіх регіонах країни. Ми готові протягнути руку допомоги та сприяти максимальній обізнаності усіх охочих для підготовки якісних проектних заявок», - говорить Євген Нищук.

Міністр культури анонсував ключові дати проведення конкурсу проектів «Малі міста – великі враження» 2019 :

  • 15 квітня – початок прийому заявок (триватиме 30 днів);
  • 16 травня – початок оцінювання заявок;
  • 5 липня – оголошення переможців;
  • 15 липня – 20 листопада – реалізація проектів;
  • 1 грудня – кінцевий термін звітування за проектами, тому що за отримання бюджетних коштів треба нести відповідальність.

«Ми переконані, що власне культурні осередки, культурні простори - є великим  об’єднуючим фактором, і ці стратегії покликані спонукати до вивчення багатовікової історії та  великої  культурної спадщини України, яка є  неймовірним і багатим спадком та джерелом для створення економічної привабливості  різних куточків нашої країни», - говорить Євген Нищук.

 


16.04.2019 898
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2835
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3144 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

921

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

791

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

166
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

462
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

390
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

387
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122