Найближчим часом прикарпатські сільгоспвиробники зможуть отримувати часткову компенсацію витрат на вирощування екологічно чистої продукції.
Надання такої можливості передбачено проектом регіональної цільової програми виробництва екологічно чистої продукції на період до 2020 року, розробленим у департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації.
До 2020 року на Прикарпатті проектом програми прогнозується збільшення площ виробництва екологічно чистої продукції до 1250 гектарів.
Компенсація, як йдеться у проекті, складатиме 5% від собівартості вирощеної продукції. При цьому буде враховано вартість внесення органічних добрив, регуляторів росту рослин, засобів захисту біологічного походження, проведення агрохімічного обстеження грунтів та контролю за якістю продукції у відповідні терміни.
За розрахунками департаменту агропромислового розвитку ОДА, на кожен гектар посівної площі орієнтовно виплачуватиметься 1127 грн. компенсації.
Сільгоспвиробник отримає гроші за умови, що у структурі сівозмін господарства буде проводитись посів сидеральних культур, які відтворюють природну структуру грунту (в розмірі не менше 20% посівної площі), та вапнування кислих грунтів.
У проекті регіональної цільової програми заплановано, що порядок призначення компенсації розповсюджуватиметься на всі суб’єкти агропромислового комплексу, фермерські господарства, сільськогосподарські виробничі кооперативи незалежно від форм власності й організаційно-правової форми підприємства.
Визначення сільськогосподарських товаровиробників, яким надаватимуться кошти з обласного бюджету, буде здійснюватись на конкурсній основі.
На сьогоднішній день в області статус спеціальної сировинної зони вже отримали товариства з обмеженою відповідальністю «Уїзд» Рогатинського та «Роднік-Плюс» Снятинського районів, фермерські господарства «Василишина» Тисменицького та «Марук» Тлумацького районів.
У Рогатинському районі на цей статус претендують господарства, які працюють на території 9 –ти сільських рад у Букачівській зоні.
Отримати статус спеціальної сировинної зони в області загалом можуть понад 200 суб’єктів господарювання.
Довідково:
Під урожай 2013 року всіма категоріями господарств області прогнозується посіяти 365,3 тис. га, що на 6,2 тис. га більше минулого року.
Озимих культур на зерно та зелений корм посіяно на площі 97,9 тис. га, що на 13,5 тис. га більше, як попереднього року, у тому числі зернових - 71,6 тис. га (на 8,9 тис. га більше).