Прикарпатські дороги - найбезпечніші в Україні

Кожні дві з половиною хвилини на вітчизняних дорогах трапляється дорожньо-транспортна пригода. У кожній п'ятій з таких аварій (тобто кожні 13 хвилин) страждає водій, пасажир чи пішохід.

 

А кожні дві години в ДТП гине один житель або гість країни. Всього ж за двадцять років незалежності на українських дорогах загинули 137 тисяч людей, що рвно, наприклад, населенню Ялти. 

 

Низький рівень безпеки доріг - одна з найсерйозніших проблем сучасної України. Автомобільні аварії не тільки приносять горе в тисячі сімей, але і виливаються у великі економічні втрати для держави.

 

Держава намагається боротися з аварійністю. Наприклад, три роки тому штрафи за порушення правил дорожнього руху були підняті у десять разів. Потім даішникам офіційно дозволили використовувати для виявлення порушників сумнозвісні "Візири" і алкотестери. А з червня в Україну було відновлено роботу більше тридцяти стаціонарних постів автоінспекції.

 

Ці заходи виявилися ефективними. За офіційною статистикою, кількість ДТП з тяжкими наслідками з 2007 року скоротилося вдвічі, як і смертність на дорогах. Проте далі протистояти аварійності на дорогах стає все складніше. Адже кількість автомобілів в країні зростає величезними темпами, а будівництво та ремонт доріг - навпаки, відстає.

 

У розпал відпускного сезону, коли багато українців відправляються на своїх автомобілях у відпустку, Weekly.ua склав рейтинг найбільш небезпечних регіонів України для дорожнього руху. Головним показником небезпеки доріг було вибрано співвідношення загиблих в ДТП до кількості автомобілів, зареєстрованих в регіоні.

 

Аналіз показав, що найнебезпечніші для їзди регіони знаходяться в безпосередній близькості до столиці - це Житомирська, Чернігівська та Київська області. Високі показники смертності в ДТП в цих областях зумовлені передусім великою кількістю транзитного транспорту, який рухається у бік столиці і з неї, а також близькістю до північного кордону країни.

 

Як зазначають в Асоціації безпеки дорожнього руху, додатковим фактором ризику в цих регіонах є те, що тутешні дороги проходять через сільську місцевість і не мають огороджень, що часто стає причиною наїздів на перебігаючих дорогу пішоходів, особливо в нічний час. 

 

Дивовижна ситуація спостерігається в Києві. Згідно зі статистикою ДАІ, у столиці відбувається кожне четверте українське ДТП України. Тим не менш, рівень смертності на столичних дорогах чи не найнижчий (25 загиблих на 100 тисяч машин). Дороги тут перевантажені, тому машини в основному рухаються з невеликою швидкістю, і це часто дозволяє уникнути важких наслідків при аваріях. 

 

Слід також відзначити великі промислові регіони, зокрема Донецьку і Дніпропетровську області. Вони - серед лідерів за абсолютною кількістю загиблих і поранених у ДТП. Тим не менше, в цих економічно розвинених областях зареєстровано значно більше транспорту, та й дрібні аварії трапляються частіше. У підсумку ці області опинилися внизу рейтингу.

 

Найбільш безпечні дороги за всіма показниками в двох західноукраїнських областях: Волинській та Івано-Франківській. І хоча через Волинь проходять автомобільні коридори на Польщу і Білорусь, аварійність на тутешніх трасах порівняно невисока. А Івано-Франківщину, очевидно, рятує те, що вона займає одне з останніх місць в Україні по протяжності доріг державного значення.

 

Разом з тим незалежно від області величезною проблемою є низька кваліфікація водіїв, які сідають за кермо після двох-трьох місяців теоретичних занять, а то й зовсім просто купивши права. Тут же потрібно відзначити низьку водійську культуру українців: починаючи з байдужого ставлення до дорожніх знаків і закінчуючи водінням у нетверезому вигляді.

 

Також було проаналізовано стан самих автомобільних доріг. Оцінювали дорожню обстановку в кожному регіоні за кількістю дорожніх ям, наявності необхідних дорожніх покажчиків і розмітки.

 

Згідно з підрахунками, загальна площа ям на українських дорогах становить 11 млн кв м. А протяжність українських доріг без розмітки становить 52 млн км.Гірші справи як з ямами, так і з розміткою в Запорізькій області. За даними ДАІ, сумна першість регіону пояснюється тим, що багато тутешніх доріг знаходяться на балансі селищ і сіл, а в місцевих бюджетах немає коштів на переукладання асфальту. Втім, у Запорізькій області також багато не відремонтованих державних доріг. 

 

Поряд із Запоріжжям в аутсайдерах виявилася Волинь. Тоді як в інших західноукраїнських областях - Чернівецькій, Івано-Франківській та Вінницькій - ситуація набагато краща. Дорожніх ям в цих регіонах не більше, ніж навіть у Києві та Київській області, правда, як відомо водіям, сама якість дорожнього покриття там гірша. 

 

Втім, крім цілком логічних висновків дослідження наштовхує ще на одну думку: як кількість ДТП, так і стан доріг в Україну прямо залежить від того, хто і як займається вирішенням цих проблем на місцях. 

 

Найнебезпечніші регіони: 

Житомирщина - найбільша кількість загиблих в ДТП на 100 тис. автомобілів (100,9 чол.).

Донеччина - найбільше загальна кількість загиблих у ДТП (442 чол.).

Київ - найбільша кількість ДТП на 100 тис. автомобілів (6824,4).

Рівненщина - найбільша смертність на 100 ДТП (6,2 чол.).

Запоріжжя - найбільша площа ям на дорогах, (4299,1 тис км2.).

Харківщина - найбільша протяжність доріг без розмітки (5893,2 км).

Київщина - найбільша кількість автомобілів на тисячу населення (281). 

 

MIGnews.com.ua


21.07.2011 2309 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

318
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

964
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2096
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1168
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1643 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2800

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

529

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

612

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1529

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1515
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

349
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18255
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1220
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3549
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

919
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10677
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6452
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1088
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

349
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

588
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3198
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

898