Прикарпатські бійці АТО не можуть отримати обіцяні безкоштовні ліки

 

 

Волонтер Центру допомоги воїнам АТО Вероніка Дичковська розмістила в мережі Facebook інформацію про те, що учасник АТО, комісований за станом здоров’я, не зміг отримати в аптеці за рецептом лікаря ліки безкоштовно.

 

Хоча безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів є одним із перших пунктів надання пільг для учасників АТО, пише Фіртка.

 

Як розповіла Репортеру Вероніка Дичковська, до них звернувся боєць з четвертого батальйону оперативного призначення Національної гвардії з позивним Мобі Дік, родом з Надвірнянського району. Він чудом вижив після складної операції з вирізання тромбу на нозі. Після операції в бійця виявили ще тромби, які потребують тривалого дороговартісного медикаментозного лікування. Як повідомила волонтер, лише 14 таблеток препарату коштує 500 грн, а курс йому виписали аж на півроку. Тобто на лікування йому потрібно викласти з власної кишені понад 5 тис. грн. Через стан здоров’я бійця комісували і найближчі півроку працювати він не зможе…

 

Ще у вересні минулого року на сайті Івано-Франківської ОДА опублікували список аптек, які за ініціативою уряду мали б надавати ліки учасникам АТО за рецептом — безкоштовно. Близькі Мобі Діка звернулися до соціальної аптеки в Надвірній. Однак, там у безкоштовних ліках відмовили: про ініціативу з безплатними медикаментами говорилося, однак договір з аптекою так і не уклали. Як повідомили волонтери, у Калуші ситуація аналогічна. Тобто анонсована ОДА програма принаймі у районах не працює.

 

У Івано-Франківську міські поліклініки №2 і №4 уклали договір з мережею аптек «Іва-Фарм». Боєць за місцем реєстрації може звернутися до відповідної поліклініки, де лікуючий лікар чи дільничний терапевт випишуть йому рецепт на пільгові медикаменти. Однак і тут є кілька «але».

 

За існуючим положенням, поліклініка може виписати хворому ліки залежно від того, скільки коштів на це виділено. І за умови, що необхідні медикаменти внесені до національного переліку основних лікарських засобів. Також на ці медикаменти має бути рекомендована оптово-роздрібна ціна. При цьому і дистриб’ютор, і сама аптека повинні контролювати, щоб націнка на такі ліки не перевищувала 10%. Окрім того, поліклініка сама визначає, чи ліки будуть надані безкоштовно чи зі знижкою.

 

Як повідомив комерційний директор ТОВ «Іва-Фарм» Іван Венгринюк, договір уклали на забезпечення ліками не лише бійців АТО, а всіх, кому буде виписаний безкоштовний рецепт другою або четвертою поліклінікою, де розміщені аптечні пункти «Іва-Фарм». У цих аптеках, згідно з договором, забезпечують рецепти усіх пільгових категорій. Днями, наприклад, розпочнеться забезпечення хворих інсуліном — згідно з реєстром.

 

Зрозуміло, що на швидку реакцію від державного апарату у Центрі допомоги бійцям АТО не розраховували, тому волонтерська спільнота «Поранені SOS» запропонувала придбати Мобі Діку ліки, оскільки у них якраз була в наявності необхідна сума.

 

Та найгіршим у цій ситуації є те, що, за офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, медичні установи ліками забезпечені, ліки для учасників АТО закуплені, і кожен може звернутися по них. На зустрічах чиновники звітують, що ліки для бійців є, а по факту необхідних медикаментів немає.

 

Існує й інша проблема — в лікарнях ніхто не інформує хворих про соціальні аптеки і можливість отримання там безкоштовних ліків. Про стан здоров’я бійців у держапараті теж ніхто не знає, облік і моніторинг не ведеться.

 

Співкоординатор Центру допомоги воїнам АТО Наталя Перцович повідомила, що на завтра запланований брифінг департаменту охорони здоров’я ОДА, на якому обіцяють надати чіткі роз’яснення щодо забезпечення бійців АТО безкоштовними ліками.

 


18.02.2016 508 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

102
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2882
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1951
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1335 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

117
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

986
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

120
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

671
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8190
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

790 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806