Прикарпатські авіапасажири залишилися без бортхарчування на внутрішньоукраїнських рейсах

 

На внутрішніх рейсах найбільших українських авіакомпаній більше не будуть годувати. В "АероСвіті", МАУ і "Дніпроавіа" скасували бортхарчування в економ-класі, пояснюючи це прагненням скоротити витрати.

 

Відмова від безкоштовних послуг стає світовою тенденцією - за прогнозами, глобальна індустрія авіаперевезень в наступному році може зазнати збитків понад 8 млрд дол. у разі початку рецесії. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

 

"АероСвіт" і "Дніпроавіа" вирішили не надавати бортове харчування на внутрішніх рейсах економ-класу з 2 листопада, повідомив помічник генерального директора "АероСвіту" із зв'язків з громадськістю Сергій Куций.У "Міжнародних авіалініях України" (МАУ) в листопаді також взяли подібне рішення. "Ми залишили тільки чай, каву та інші безалкогольні напої. Раніше пасажирам пропонувалися бутерброди. З 1 грудня МАУ почала спільні внутрішні польоти з "АероСвітом" з Києва до Донецька, а з "Дніпроавіа "- у Львів, Сімферополь, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ і Одесу.

 

Авіакомпанії прагнуть оптимізувати витрати. "Відмова від харчування може компенсувати підвищення вартості палива", - вважає Сацька. Сергій Куций розповів, що з жовтня постачальники бортхарчування підвищили ціни для внутрішніх рейсів на 25%. "Крім того, з літа на 17% збільшилися ціни на ряд базових послуг у "Борисполі", надходять проекти договорів з підвищеними цінами від регіональних аеропортів, - додає він .- А "Украерорух" з 1 січня на 27% збільшить ставки на аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродромів, що вкрай негативно позначиться на ціноутворенні для коротких внутрішніх маршрутів ".

 

Авіаперевізникам дійсно немає сенсу подавати живлення на коротких маршрутах, погоджується генеральний директор "Київ-Кетерінг" Тетяна Яцюта."Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб у нас було більше замовлень. Але, наприклад, в СРСР на рейсах взагалі видавати один льодяник, і проблем не виникало", - розповідає вона. Євгенія Сацька підкреслює, що закордонні авіакомпанії зазвичай не надають бортхарчування на маршрутах, тривалість яких становить не більше 1 год. 20 хв. "Час у польоті на внутрішньоукраїнських рейсах менше години. При цьому наші рейси в Донецьк, Сімферополь та Одесу виконують середньомагістральні літаки більшої місткості", - говорить Сергій Куций. Щоб обслужити пасажирів за такий короткий час, відзначає він, потрібно збільшувати штат бортпровідників.

 

В авіакомпаніях не розголошують вартість, за якою вони купують їжу в кейтерингових підприємств. Учасники ринку оцінюють середні витрати авіаперевізників на одного пасажира на всіх рейсах економ-класу в 5-7 дол."Однак на внутрішніх - ціна нижча", - сказала Яцюта. Експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава оцінює витрати авіакомпаній на пасажира внутрішнього рейсу в 1-2 дол.

 

Відмова перевізників від базових безкоштовних послуг в тарифі - світова тенденція, пояснює Євгенія Сацька. Наприкінці минулого тижня Міжнародна асоціація повітряного транспорту знизила прогноз прибутку авіакомпаній світу в 2012 р. з 4,9 млрд дол. до 3,5 млрд дол. "Якщо криза єврозони перетвориться на повномасштабній банківській кризі і почнеться рецесія, світова індустрія авіаперевезень в 2012 р . може понести збитки на суму понад 8 млрд дол. ", - зазначають в організації. Ще в першу хвилю кризи у відповідь на погіршення економіки перевезень компанії в усьому світі за прикладом low-cost перевізників стали скорочувати перелік безкоштовних послуг, згадує Куций."Навіть класичні авіакомпанії тепер все частіше виділяють такі послуги (харчування на борту, провезення багажу, реєстрація на рейс та інші) з вартості авіаквитка, стягуючи з пасажирів додаткову плату", - підкреслює він.


15.12.2011 2127 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2278
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2004
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2027
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6095 54
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2312 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

185

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

998

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

997

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1256
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

83
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

479
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1943
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26369
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

429
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10343 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7888
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

437
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

280
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

445
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

516
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1450