Прикарпатські авіапасажири залишилися без бортхарчування на внутрішньоукраїнських рейсах

 

На внутрішніх рейсах найбільших українських авіакомпаній більше не будуть годувати. В "АероСвіті", МАУ і "Дніпроавіа" скасували бортхарчування в економ-класі, пояснюючи це прагненням скоротити витрати.

 

Відмова від безкоштовних послуг стає світовою тенденцією - за прогнозами, глобальна індустрія авіаперевезень в наступному році може зазнати збитків понад 8 млрд дол. у разі початку рецесії. Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна".

 

"АероСвіт" і "Дніпроавіа" вирішили не надавати бортове харчування на внутрішніх рейсах економ-класу з 2 листопада, повідомив помічник генерального директора "АероСвіту" із зв'язків з громадськістю Сергій Куций.У "Міжнародних авіалініях України" (МАУ) в листопаді також взяли подібне рішення. "Ми залишили тільки чай, каву та інші безалкогольні напої. Раніше пасажирам пропонувалися бутерброди. З 1 грудня МАУ почала спільні внутрішні польоти з "АероСвітом" з Києва до Донецька, а з "Дніпроавіа "- у Львів, Сімферополь, Івано-Франківськ, Дніпропетровськ і Одесу.

 

Авіакомпанії прагнуть оптимізувати витрати. "Відмова від харчування може компенсувати підвищення вартості палива", - вважає Сацька. Сергій Куций розповів, що з жовтня постачальники бортхарчування підвищили ціни для внутрішніх рейсів на 25%. "Крім того, з літа на 17% збільшилися ціни на ряд базових послуг у "Борисполі", надходять проекти договорів з підвищеними цінами від регіональних аеропортів, - додає він .- А "Украерорух" з 1 січня на 27% збільшить ставки на аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродромів, що вкрай негативно позначиться на ціноутворенні для коротких внутрішніх маршрутів ".

 

Авіаперевізникам дійсно немає сенсу подавати живлення на коротких маршрутах, погоджується генеральний директор "Київ-Кетерінг" Тетяна Яцюта."Звичайно, ми зацікавлені в тому, щоб у нас було більше замовлень. Але, наприклад, в СРСР на рейсах взагалі видавати один льодяник, і проблем не виникало", - розповідає вона. Євгенія Сацька підкреслює, що закордонні авіакомпанії зазвичай не надають бортхарчування на маршрутах, тривалість яких становить не більше 1 год. 20 хв. "Час у польоті на внутрішньоукраїнських рейсах менше години. При цьому наші рейси в Донецьк, Сімферополь та Одесу виконують середньомагістральні літаки більшої місткості", - говорить Сергій Куций. Щоб обслужити пасажирів за такий короткий час, відзначає він, потрібно збільшувати штат бортпровідників.

 

В авіакомпаніях не розголошують вартість, за якою вони купують їжу в кейтерингових підприємств. Учасники ринку оцінюють середні витрати авіаперевізників на одного пасажира на всіх рейсах економ-класу в 5-7 дол."Однак на внутрішніх - ціна нижча", - сказала Яцюта. Експерт Центру політичного і економічного аналізу Ірина Кава оцінює витрати авіакомпаній на пасажира внутрішнього рейсу в 1-2 дол.

 

Відмова перевізників від базових безкоштовних послуг в тарифі - світова тенденція, пояснює Євгенія Сацька. Наприкінці минулого тижня Міжнародна асоціація повітряного транспорту знизила прогноз прибутку авіакомпаній світу в 2012 р. з 4,9 млрд дол. до 3,5 млрд дол. "Якщо криза єврозони перетвориться на повномасштабній банківській кризі і почнеться рецесія, світова індустрія авіаперевезень в 2012 р . може понести збитки на суму понад 8 млрд дол. ", - зазначають в організації. Ще в першу хвилю кризи у відповідь на погіршення економіки перевезень компанії в усьому світі за прикладом low-cost перевізників стали скорочувати перелік безкоштовних послуг, згадує Куций."Навіть класичні авіакомпанії тепер все частіше виділяють такі послуги (харчування на борту, провезення багажу, реєстрація на рейс та інші) з вартості авіаквитка, стягуючи з пасажирів додаткову плату", - підкреслює він.


15.12.2011 2249 0
Коментарі (0)

12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

542
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1411
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1986
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3978 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3024
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3886 1

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

250

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

195

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

693

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

1132
16.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

434
13.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

498
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

798
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

496
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6099
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1575
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

821
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31591 1
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

581 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

543
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

680