Прикарпатське село отримає п’ять кілометрів водогону і якісну воду

 

 

У рамках проекту DESPRO п'ять сільських громад із Прикарпаття облаштують системи водопостачання.

 

Серед учасників програми — Вістівська сільська рада, яка отримає 420 тисяч гривень на прокладання п'яти кілометрів водогону у селі. Якісною водою у результаті будуть забезпечені 128 сільських господарств.

 

Днями в обласній державній адміністрації п’ять сільських голів підписали угоди в рамках реалізації в області Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в України» DESPRO. Згідно з підписаними документами до втілення проекту, який цього року передбачає надання допомоги в облаштуванні систем водопостачання, долучаться громади сіл Гериня, Оболоня Долинського району, Старий Лисець Тисменицького району, Вікняни Тлумацького району та Вістова Калуського району.

 

Як повідомив ”Вікнам” сільський голова Вістови Василь Хомич, проект дасть змогу забезпечити 128 будинків у селі якісною питною водою.

 

— У нашому, та і деяких інших селах району, гостро стоїть проблема питної води. У криницях вона або неякісна, або її взагалі немає, — каже Василь Хомич. — Тому ми давно цікавилися, як вирішити цю проблему. Вже близько шести років у нас є готовий проект облаштування водогону у цілому селі, але кошти потрібні чималі, тому далі справа не йшла. Три роки тому сільський голова їздив на семінар DESPRO у Вінницю. На той час ця програма взагалі не охоплювала Прикарпаття, а її учасниками могли стати лише громади Сумської та Вінницької областей і Криму.

 

Зацікавившись проектом, Василь Хомич доклав зусиль, щоб ним зацікавилася й Івано-Франківська обласна влада. І зрештою, область таки стала учасником програми.

 

— Реалізація проекту на території області є яскравим прикладом впровадження децентралізації влади у практичній площині, — висловив своє бачення важливості проекту заступник голови облдержадміністрації Володимир Кушнір. — Місцеві громади через покращення надання послуг з водопостачання демонструють свою самодостатність, вміння поєднувати різні джерела фінансування для досягнення успіху.

 

Що стосується безоплатної допомоги громадам в рамках проекту, то механізм її надання, за словами керівника проекту Оксани Гарнець, цього року зазнав окремих змін. Відтепер громада-переможець конкурсного відбору отримуватиме не 240 тисяч гривень, як це було раніше, а вже 370 тисяч гривень. Ці кошти будуть виплачуватися за роботи, проведені на впорядкуванні шести кілометрів водогону. За кожен наступний кілометр передбачена допомога у розмірі по 50 тисяч гривень.

 

Василь Хомич каже: у селі Вістова прокладуть приблизно 5 кілометрів водогону. Проект на свердловину уже є. DESPRO виділить 420 тисяч гривень, 50 тисяч із яких повинні бути використані на облаштування свердловини.

 

— Це — додаткові гроші, за які можна буде обгородити свердловину, пофарбувати її, скажімо, у національні кольори. Щоб її не лише було видно, але і нікому не захотілося нищити громадське добро, — наголошує сільський голова.

 

За словами Василя Хомича, село довелося умовно поділити на дві частини, бо прокладання водогону — дуже коштовне. Адже обов’язковою умовою участі у програмі є співфінансування не лише обласного, районного та сільського бюджетів, а і фінансова участь безпосередньо громади.

 

— Ми не могли ціле село включити у програму, бо тоді людям потрібно би було зібрати чималу суму. У сьогоднішніх умовах це було би дуже складно. Тому ми розділили на дві черги. Цьогоріч спільними зусиллями зробимо першу чергу, а наступного року постараємося зробити і другу. Загалом зараз ви виходимо приблизно на суму один мільйон гривень. З кожного будинку людям потрібно буде дати по одній тисячі гривень. Враховуючи, що одне бетонне кільце нині вартує 240 гривень, то це невеликі затрати для людей, — каже сільський голова.

 

Програма швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в України» DESPRO передбачає чітке виконання всіх умов у зазначені терміни. Тому до 1 травня громада повинна накопичити хоча би 50 тисяч гривень на спеціальному рахунку, а влада всіх рівнів, якщо не передати свою частину фінансування, то хоча би надати відповідні гарантійні листи. Вже восени гроші мають бути виділені у повній мірі, а всю необхідну документацію можна буде доробити ще до лютого наступного року.


23.03.2015 478 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1013
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

822
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1939
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3311
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2582
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2573

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

290

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

762

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

721

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1659
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

402
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

762
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

646
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

386
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

416
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27072
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

870
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19708
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

469
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

426
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

760
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1425 4