21 вересня відзначатимуть 600-річчя села Микуличин. У межах ювілейних святкувань тут відбудеться III регіональний відкритий фестиваль автентичної Карпатської кухні «Смачний Спас».
Про це сьогодні, 7 вересня, IA ZIK повідомили в прес-службі Івано-Франківської ОДА. Учасниками автентичної Карпатської кухні стануть такі популярні фестивалі як: «Гуцульський», «Рахівська бринза», «Бойківський», «Коломийка», «Медовий Спас», «Лемківський» та інші зі своєю колоритною кухнею, звичаями та обрядами.
На фестивалі будуть ігри, змагання, забави, майстер-класи та багато інших цікавих заходів. Довідка 9 лютого 2012 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про відзначення 600-річчя заснування села Микуличина».
За архівними документами перша письмова згадка про Микуличин датована1412 роком. Микуличин – найдовше село в Україні, його протяжність – 44 км.
В XIX столітті воно було найбільшим за площею (435 кв. км) населеним пунктом тодішньої Польщі з розвинутою промисловістю, шосейними дорогами. В селі функціонували скляна фабрика та фабрика дерев’яної маси «Бескид», 2 пилорами, а з 1910 року – одна з найперших у регіоні вузькоколійок.
У1879 році у Микуличині було відкрито один з найперших ресторанів на Гуцульщині, у 1901 році – перший український готель. Микуличин відомий антифеодальним рухом селян, який отримав назву опришківства.
Тут народилися, бували і проживали видатні особистості, які зробили вагомий внесок в українську та європейську культури, зокрема, письменники Іван Франко, Василь Стефаник, Богдан Лепкий, Ірина Вільде, художник, поет і драматург Корнило Устинович, викладач «Львівської політехніки» Тадеуш Обмінський, родина австрійського психолога, засновника психоаналітичної школи Зігмунда Фрейда. Нині це село – не лише визначний культурний і освітній центр, а й мальовнича туристична місцина Карпат, де щороку відпочивають і оздоровлюються тисячі громадян не лише з України, пишуть
У межах відзначення ювілейної дати Микуличина заплановано випустити серію поштових марок, присвячених 600-річчю села, проведення науково-практичної конференції «Микуличин в історії України» за участю академічних інститутів і Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, а також ряд заходів з популяризації трудових, культурних і духовних надбань, збереження історичної спадщини.