На цю зустріч були запрошені зачинателі ковальського мистецтва на Прикарпатті — Сергій Полуботько та Михайло Клочко, але вони делегували поїздку заступнику мера з економічних питань Любомиру Слободяну.
«Ця премія — заслуга не муніципалітету, а талановитих прикарпатських ковалів, чим можемо тільки гордитися, — говорить Любомир Слободян. — Завдяки їхнім талантам та праці наше місто стало членом європейської асоціації ковальських міст, а відтепер і власником цієї поважної нагороди. Приємно, що ковальський мистецький виріб вручений нам саме під час ювілейної зустрічі представників цієї серйозної мистецької асоціації».
За словами Любомира Слободяна, тільки два українські міста — Івано-Франківськ і Донецьк вважаються такими, що додають бонусів до розвитку традиції ковальства у Європі.
Нагадаємо, що вступ обласного центру Прикарпаття до європейської асоціації ковальських міст відбувся під час минулорічного дев’ятого фестивалю «Свято ковалів», і символізує цю подію «Круговерть», встановлена у сквері по вулиці Низовій. Її прикрашають 70 кованих художніх елементів, створені руками двохсот майстрів із 17 країн світу.
Минулого року нагороджували мистецькі школи чеського міста Ліпнік та австрійського Ібзіца. До речі, за традицією, відзнаку кожному наступному лауреату вручають попередні номінанти. До металевої нагороди додається диплом. Невдовзі побачити нагороду зможе кожен охочий, оскільки її планують розмістити на стенді міської ради.
За словами голови івано-франківської громадської організації «Свято ковалів» Сергія Полуботька, ця нагорода однозначно додасть ентузіазму ковалям Прикарпаття, а те, що свій 350-літній ювілей місто зустрічатиме з такою відзнакою, є подвійною приємністю.
Довідка
Премія імені Альфреда Хаберманна — одна з найпрестижніших у Європі та світі. Присуджується за новації та особливі заслуги в ковальському мистецтві, популяризацію та збереження стародавніх ремесел, які є надбанням людства.
Заснована після смерті Хаберманна у 2008 році. Присуджується Міжнародною спілкою дизайнерів по металу, Чеською ковальською асоціацією, музеєм Коменського у Пршерові та родиною Хаберманна, уродженця Чехії.