Прикарпатське ковальство оцінили в Європі

 

Днями Івано-Франківськ відзначили солідною мистецькою нагородою. Наше місто стало третім у Європі та першим на пострадянському просторі серед колективних номінантів премії Альфреда Хаберманна.
Ця престижна європейська премія присуджується за заслуги у ковальському мистецтві. Премію франківцям вручили 27 серпня у замку Хельфштин (Чехія) під час ХХХ ювілейної зустрічі європейської ковальської еліти, спілки художнього ковальства «Гефайстон».

 

На цю зустріч були запрошені зачинателі ковальського мистецтва на Прикарпатті — Сергій Полуботько та Михайло Клочко, але вони делегували поїздку заступ­нику мера з економічних питань Любомиру Слободяну.

 

«Ця премія — заслуга не муніципалітету, а талановитих прикарпатських ковалів, чим можемо тільки гордитися, — говорить Любомир Слободян. — Завдяки їхнім талантам та праці наше місто стало членом європейської асоціації ковальських міст, а відтепер і власником цієї поважної нагороди. Приємно, що ковальський мистецький виріб вручений нам саме під час ювілейної зустрічі представників цієї серйозної мистецької асоціації».

 

За словами Любомира Слободяна, тільки два українські міста — Івано-Франківськ і Донецьк вважаються такими, що додають бонусів до розвитку традиції ковальства у Європі.

 

Нагадаємо, що вступ обласного центру Прикарпаття до європейської асоціації ковальських міст відбувся під час минулорічного дев’ятого фестивалю «Свято ковалів», і символізує цю подію «Круговерть», встановлена у сквері по вулиці Низовій. Її прикрашають 70 кованих художніх елементів, створені руками двохсот майстрів із 17 країн світу.

 

Минулого року нагороджували мистецькі школи чеського міста Ліпнік та австрійського Ібзіца. До речі, за традицією, відзнаку кожному наступному лауреату вручають попередні номінанти. До металевої нагороди додається диплом. Невдовзі побачити нагороду зможе кожен охочий, оскільки її планують розмістити на стенді міської ради.

 

За словами голови івано-фран­ківської громадської організації «Свято ковалів» Сергія Полуботька, ця нагорода однозначно додасть ентузіазму ковалям Прикарпаття, а те, що свій 350-літній ювілей місто зустрічатиме з такою відзнакою, є подвійною приємністю.

Довідка

Премія імені Альфреда Хаберманна — одна з найпрестижніших у Європі та світі. Присуджується за новації та особливі заслуги в ковальському мистецтві, популяризацію та збереження стародавніх ремесел, які є надбанням людства.

Заснована після смерті Хаберманна у 2008 році. Присуджується Міжнародною спілкою дизайнерів по металу, Чеською ковальською асоціацією, музеєм Коменського у Пршерові та родиною Хаберманна, уродженця Чехії.

До речі, у 2006 році на «Святі ковалів» побувала донька метра художнього ковальства Христина Хаберманн фон Гох, яка гостювала у нас разом з делегацією ковалів та урядовців австрійського міста Ібзіц. Кажуть, вельми креативна і знаменита у Європі художниця високо оцінила мистецький та організаційний рівень нашого міжнародного ковальського фестивалю.

 

 

Репортер


12.09.2011 4619 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

359
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1410
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2608 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3645
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3011
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2154

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

626

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

477

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1644

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1807
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

301
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

514
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

815
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4997
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

365
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

891
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10136
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

520
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

273
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

381
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

408
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

728