Двадцять три коломиянки віком від п’яти до шістнадцяти років взяли участь у конкурсі «Довга коса – дівоча краса».
У палаці культури «Народний дім» учасниці представляли себе у кількох сценічних виходах, зокрема, спочатку дівчата представляли себе, розповідаючи про навчання, захоплення й цілі на майбутнє; ділилися знаннями у галузі української народної творчості; також матері й бабусі красунь заплітали їм унікальні зачіски за десять хвилин; у конкурсі талантів коломиянки представляли свої особливі вміння.
«Здавна цінувалася краса за довжину дівочого волосся, - розповідає начальник відділу культури Коломийської міськради, член журі конкурсу Уляна Мандрусяк. – У давні часи був звичай – не обрізати дівоче волосся аж до шлюбу. Звичайно, часи змінилися, але ми хочемо, щоб ці традиції знали. Тож, в ігровій та пізнавальній формі у вигляді конкурсу ми знайомимо дівчат з українськими традиціями».
Ініціювали конкурс працівники Коломийської бібліотеки №1 для дітей.
«Такий народознавчий захід ми влаштували вперше у Коломиї, - каже завідувач книгозбірні Надія Дідик. – Прагнули не тільки привернути увагу до дівочої краси – довгого волосся, але й до давніх українських звичаїв».
За підсумками журі обрали двох переможниць. У віковій категорій від п’яти до десяти років дівчину з найдовшою косою визнали десятирічну Олю Кавацюк. Довжина її волосся - 115 см.
В інший віковій категорій, від одинадцяти до шістнадцяти років, обрали володарку теж 115-сантиметрової коси Яну Чукур. Дівчині 15 років. Вона навчається у Коломийській гімназії ім. М. Грушевського.
«Чесно кажучи, на перемогу надіялась, але не була впевненою в ній, - ділиться враженнями Яна Чукур, - оскільки конкурсантками було чимало дівчат з дуже довгим і красивим волоссям. Я вважаю, що такі заходи - хороша ідея, адже вони сприяють естетичному розвитку, а також дають відчути, що коса - це не лише забуті звичаї, а й окраса сучасної дівчини. Втім, я не закликаю всіх відпускати довге волосся, оскільки і у коротких зачісках є свій шарм. Кожна людина - це неповторна особистість».
Красуні з найдовшими косами отримали цінні подарунки. А організатори, в свою чергу, мають на меті зробити цей захід традиційно щорічним.
Олена Козаченко