
Огляд прикарпатської преси за період з 22 лютого по 1 березня 2018 року.
Репортер
Зрада лісу не врятує Вирубки – вічна болюча тема. Й нині активісти шукають зраду, а в лісівників завжди усе «під контролем». Днями волонтери Всесвітнього фонду природи (WWF) розповіли у Франківську, як кожен може попередити чи зупинити незаконну вирубку.
Реформи дістались до молока З 1 липня Мінагрополітики хоче запровадити нові стандарти для молока, яке продається на прилавках магазинів. Відповідно до цих стандартів українські підприємства мають відмовитися від молока другого сорту – того, що закуповують у селян. Люди почали переживати, що здавати молоко, яке часто є основним джерелом прибутку в селі, вони більше не зможуть. Але боятися не варто – домашнє молоко ніхто забороняти не збирається.
Асфальт топиться зі снігом Коли настає весна, чимало франківських водіїв мають клопіт, бо разом зі снігом кудись зникає асфальт. Подекуди утворюються такі вибоїни, що можна й колесо залишити. Водії скаржаться, поліція складає приписи на комунальників, а ті обіцяють все відремонтувати – замкнуте коло.
Психлікарня – погляд зсередини Минулого року я потрапила до лікарні. Я справді була хвора і мене справді вилікували. Але досвід перебування в Івано-Франківській обласній психоневрологічній клінічній лікарні №1 досі не дає мені спокою. Там, на Млинарській, і зараз є люди. Тому мушу розповісти про все. Без прикрас.
Галицький кореспондент
Житло на папері Ні рідних стін, ні даху над головою… Марія Дребот разом із трьома дітьми живе у холодній орендованій квартирі і, як виходець з інтернату, чекає на власне житло. Наче вже й дочекалася, проте десять квадратних метрів, які отримала зовсім не придатні для проживання.
Номер 619 Спершу його поховали на чужині як невпізнаного героя. На могилі замість імені та прізвища лише число - № 619. Потім результати ДНК майже на 100% підтвердили, що це таки він загинув. З часу перепоховання останків іванофранківського бійця Романа Грицака минув уже не один рік, а дружина все одно чекає коханого героя, батька її трьох діточок. Адже залишилися ті кілька відсотків.
Водогін - у тупику Вже майже чотири роки у селі Оболоня на Долинщині триває спорудження водопроводу. Мешканці, які досі мріють про воду у своїх домівках, звинувачують у затягуванні цього процесу голову сільради. Він же виправдовується відсутністю оригіналів документів на ці робот. Якщо нічого не зміниться, люди готові на протест.
Західний кур’єр
Хочуть господаря, друга і стратега У медичному університеті обиратимуть ректора 4 травня Івано-Франківський національний медичний університет обиратиме собі ректора. Відповідне оголошення про початок конкурсу на цю посаду опублікувало Міністерство охорони здоров’я. Зараз триває підготовчий передвиборчий процес.
Дахи грітимуть від снігу Наразі в Івано-Франківську немає дієвих способів боротьби з бурульками, але цього року, з метою попередження їх утворення та зсувів снігу, 6на дахах будинків комунальники планують розпочати встановлення так званих теплових кабелів.
БК «Франківськ»: повернення у лідери Жіночий баскетбольний клуб «Франківськ» в домашніх поєдинках вищої ліги України без особливих проблем переграв дублюючий склад суперлігових «Вінницьких Блискавок».
Вікна
Калушанина поставив на ноги мольфар Нечай
Усе життя — боротьба. 29-річний калушанин Володимир з дитинства боровся, щоб стати на ноги. До п'яти років він ходити не міг узагалі і прогнози лікарів були не дуже обнадійливими. Приборкати ДЦП таки вдалося. Але зараз чоловік бореться із новим викликом і без підтримки небайдужих цього разу не впорається.
З бюджету району виділяють півмільйона на позашляховик
У Калуському районі на посилення захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру мають намір спрямувати понад мільйон гривень. Майже половина цих коштів піде на придбання позашляховика. Найімовірніше це буде новенький «Renault Duster» останніх двох років випуску. Хто і куди їздитиме на ньому, цього тижня з’ясовували «Вікна».
Василь Малик: «Приємно вражений роботою ФК «Калуш»
Практично вже місяць триває інтенсивна підготовка ФК «Калуш» до другої половини сезону. Після призначення нового наставника і повернення в команду Петра Лесіва, в тренерському штабі калушан нещодавно з’явився ще й тренер воротарів – Станіслав Долуденко. В підготовчих матчах команда використовує значну кількість новачків і, очевидно, що вболівальники вже з нетерпінням очікують на зустріч з оновленим колективом. Про ці зміни та плани на найближчий період розповів новий наставник калуської команди Василь Малик.
Як галичани з Шептицьким на кораблі вперше вирушили в паломництво до Святої Землі
У лютому 1906-ого по всій Західній Україні розійшлося гасло “Їдьмо в Святу землю!”. У відозві йшлося про можливість для 500 людей взяти участь у подорожі до Єрусалима. Цю ідею довгий час виношував митрополит Андрей Шептицький. Саме він детально все продумав і організував.