Прикарпатська преса про витрачені мером 5 мільйонів, весняні загострення, ТОП-5 популярних ринків області та пожежу на меблевій фабриці

 

Огляд прикарпатської преси за період з 23 по 30 березня 2017 року.

 

Репортер

У поліції розберуться, на що мер витратив 5 мільйонів. Журналістське розслідування про витрачені мільйони бюджетних коштів на рекламу викликало великий резонанс. Громадські активісти, політики і пересічні мешканці Івано-Франківська піддали великому сумніву раціональність таких витрат.

Дмитро Нижник «Генплан представимо в листопаді». Інтерв’ю з головним архітектором міста читайте на 4 сторінці "Репортеру".

Злодіям потрібна тиснява. Якщо вам доводилося їздити в набитому транспорті, то, скоріш за все, про кишенькових злодіїв знаєте не з чуток. Витягли гаманець, а з ним і гроші, і водійське посвідчення, і банківські та дисконтні картки – рано чи пізно це може трапитись з кожним.

З весною приходять загострення. Навесні міняється не лише погода, людському організму вона теж приносить зміни. Ті, хто не скаржиться на здоров’я можуть вдосталь насолодитися потеплінням. А от людям з хронічними хворобами цей перехід, зазвичай, дається нелегко.

 

Західний кур’єр

Базарний день: що і де вигідніше придбати. Читайте на 12-ій сторінці ТОП-5 популярних ринків Прикарпаття.

«Згорів» за лічені години. Минулого тижня страшна звістка сколихнула Івано-Франківськ – тут від менінгококової інфекції помер місцевий дев'ятикласник. Через декілька днів стало відомо, що у сусідньому Старому Лисці аналогічна ситуація – пішов з життя старолисецький третьокласник. Чому ця хвороба так нещадно забирає дитячі життя та чи можна якимось чином вберегтися від такої небезпеки?

До Паски «розпишуть» вулиці Дорожню розмітку на вулицях центральної частини Івано-Франківська планують нанести до Великодня, а на інших – до Дня міста.

 

Галицький кореспондент

По місту наосліп. В Івано-Франківську проживає понад 300 незрячих осіб. І багатьом з них щодня доводиться виходити з дому, щоб піти на роботу, в магазин, перукарню, лікарню або, навіть, у театр. Як місто пристосоване до потреб людей з вадами зору читайте на 3 сторінці газети Галицький кореспонт.

«Чому завжди будують там, де спорт, але не для спорту?». В Івано-Франківську у рамках проекту «Житло воїнам АТО» розглядають можливість будівництва багатоповерхівки на території, що належить міському центральному стадіону «РУХ». Представники спорту від цієї ідеї не в захваті.

Лікування творчістю. Часто людині буває важко вербально виразити почуття і емоції, сформулювати переживання, страхи, комплекси, бажання. І тут здатна допомогти арт-терапія: малювання, складання казок, піскова терапія, музикотерапія… Особа, навіть не усвідомлюючи, яким чином, під час таких занять творчістю відчуває, що хаос думок відступає, приходить ясність і гармонія.

Спільнота замість інтернату. На Прикарпатті створюють спільноту для дітей та молодих людей, які мають якусь фізичну інвалідність, але з цілком збереженим інтелектом та свідомістю. Замість інтернату молоді люди з неповноспроможністю житимуть у громаді, будуть більш адаптованими до соціуму, а не «ховатимуться» від людей.

 

Анонси друкованих «Вікон»

У Хотіні згоріли склади «Миро-Марку». Масштабна пожежа завдала величезних збитків меблевій фабриці «Миро-Марк». За попередньою версією, причиною пожежі могло бути те, що працівники фабрики користувалися зварювальним апаратом у приміщенні одного зі складів. Між тим, мешканці, які проживають поблизу меблевої фабрики, кажуть: «з димом» могли піти і їхні будинки. Люди не перший рік оббивають пороги міської влади й різних інспекцій, адже підприємство розташоване впритул до житлових будинків.

У Калуші відновлюють поховання, датовані кінцем ХVІІІ століття. Старе кладовище у Калуші ховає цілий пласт історії. Цікавої, іноді — забутої. Тут похована ціла плеяда визначних людей: композитор Дмитро Коржинський, молода дівчина Надія Відоняк, яка воювала у лавах УПА, лікар-австрієць Маркел Роженковський. Тут також поховані батьки та брат українського прозаїка Михайла Козоріса, родина священика Володимира Тисовського та багато інших непересічних людей. Їхні імена незабаром знову згадають у Калуші, а поховання, ймовірно, стануть туристично привабливими, навіть, для іноземців.

Калуське TORNADO представило на ROBOfirst у Києві додаток, який зчитує інформацію про собаку. Команда калушан з успіхом взяла участь у фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» — масштабній міжнародній події у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від шести до 16-ти років з усієї України продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.


30.03.2017 880 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

155
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13204 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1500
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

820
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6028
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1672

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

594

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1414

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1229

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1129
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

478
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

609
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1524
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

551
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

837
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5869
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13376
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

184
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

488
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

439
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

749 2