Фото: www.radiosvoboda.org
А ще про війну нардепа із забудівниками, храми Прикарпаття, виправну колонію у Товмачику і гАллів. Огляд місцевої преси за тиждень - 25 липня - 1 серпня 2013 року.
Репортер
У селах Прикарпаття катастрофічно не вистачає лікарів. За простим рецептом люди змушені їхати в район. Чому ж так важко затягнути молодих спеціалістів до сільських амбулаторій, і як працюють там медики? Село просить лікарів — у топ-темі номера.
В Івано-Франківську масово крадуть велосипеди. Усе частіше в інтернеті чути про нові й нові викрадення роверів. Що ж відбувається і як вберегтися від злодіїв — розбиралися журналісти.
Знаєте від чого походить слово Галичина? Теодозій Король з села Томашівці каже, що від гАллів — древніх кельтських племен. І має чимало доказів. Слідами прикарпатських гАллів пішов Репортер.
Виправна колонія в Товмачику на Коломийщині працює вже п’ятдесят років. Колись потужний завод, де трудилися всі ув’язнені, сьогодні має борги за електроенергію, частину в’язниці навіть відключили. Чим сьогодні живе колонія — бачили журналісти.
Західний кур’єр
Івано-Франківська комунальна реформа надала поштовх до розвитку житлово-комунальних послуг. Принаймні, так стверджують у «ЄРЦ», яке прйишло на зміну ЖЕКам, як управляюча компанія житлово-комунальним фондом міста, і яке підбило підсумки своєї роботи.
Нині на підрядах у ЄРЦ працюють приватні підприємства. Яка ж вона комуналка по-франківськи. Що зроблено і як буде далі – дізнавалися кореспонденти «Західного кур’єру». Деталі у топ-темі номера «Перезавантаження системи». Сторінка 4 видання.
«Молот в руках депутата» - таким матеріалом відреагували журналісти ЗК на минулотижневі події навколо найвищого будинку в Івано-Франківську. Тоді нардеп Руслан Марцінків власноруч розтрощив паркан ще однієї скандальної забудови. Після таких подій мешканці будинку №32, що на вулиці Набережній ім. В. Стефаника, написала листа в редакцію. Про що йдеться у листі читайте на сторінці 5 видання.
Івано-франківські ринки та й не тільки вже давно заполонили дешеві речі із Китаю та Туреччини. І що найголовніше – ці речі користуються попитом серед покупців. Однак з іншої сторони страждає вітчизняний виробник, який просто не може конкурувати із ширвжитком. «Чому нас вдягають турки і китайці?» і як до цього ставляться пересічні франківці та фахівці досліджували журналісти ЗК на сторінці 6.
Галичина
Днем міста чи села вже нікого не здивуєш. І все ж день міста Яремче прикарпатці й гості нашого краю по праву вважають таким, що має свою «родзинку». Бо, по-перше, особливий святковий настрій створює вже сама Яремчанщина своїм колоритом. А по-друге, тут завжди святкують так, щоб цікавою програмою привабити якнайбільше туристів і відпочивальників. Отож, як святкувало Яремче свою чергову рідчиню дізнавалися журналісти «Галичини». Сторінка 4 видання.
Дерев’яна сакральна архітектура займає визначне місце в історії світової культури. Україна, маючи свої унікальні дерев'яні цекрви, увійшла до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Однак, сучасні суспільні процеси змінили людську свідомість, потреби і критерії прекрасного не на користь, а на шкоду дерев’яним церквам, які руйнують свідомо і несвідомо. «Галичина» продовжує свої розповіді про церкви. Минулого тижня – це були храми Прикарпаття. Нині – перлини дерев’яної архітектури Львівщини і Закарпаття.
Галицький кореспондент
В Івано-Франківську надзвичайна ситуація. Щодня викрадають по кілька велосипедів, переважно престижних марок. Від злодійських кусачок не рятують ні найдорожчі замки, ні людні місця, у яких залишають ровери. Франківці масово пишуть заяви у міліцію, але таємну банду і досі не впіймали. То куди ж зникають велосипеди? У топ-темі номера «Місто вкрадених роверів» намагалися з’ясувати журналісти «Галицького кореспондента».
Історія дерев’яних храмів у маленьких, закритих від світу селах, як правило, трагічна. Скільки церков згоріло, а скільки розібрала громада, сьогодні і порахувати важко. Церкві Вознесіння Господнього у селищі Ясіня пощастило, як то кажуть, від народження. ГК продовжує серію матеріалів про храми Прикарпаття. «Храм у Ясіня: вінець гуцульської архітектури» - сторінка 8.
За три місяці в Івано-Франківську так і не запрацювала громадська рада з контролю за використанням коштів на ремонт доріг. Ремонт, який обіцяла влада, ситуативний. А контролю так і нема. Стаття про «Безконтрольні дороги» від журналістів ГК на сторінці 18.