Прикарпатська преса про викрадені ровери, дешевий ринок ширвжитку і безконтрольні дороги

 

/data/blog/38785/5cb547113ac7dfe8113cbef4a111eda7.jpg

Фото: www.radiosvoboda.org

 

А ще про війну нардепа із забудівниками, храми Прикарпаття, виправну колонію у Товмачику і гАллів. Огляд місцевої преси за тиждень - 25 липня - 1 серпня 2013 року.


Репортер

 

У селах Прикарпаття катастрофічно не вистачає лікарів. За простим рецептом люди змушені їхати в район. Чому ж так важко затягнути молодих спеціалістів до сільських амбулаторій, і як працюють там медики? Село просить лікарів — у топ-темі номера.

 

В Івано-Франківську масово крадуть велосипеди. Усе частіше в інтернеті чути про нові й нові викрадення роверів. Що ж відбувається і як вберегтися від злодіїв — розбиралися журналісти.

 

Знаєте від чого походить слово Галичина? Теодозій Король з села Томашівці каже, що від гАллів — древніх кельтських племен. І має чимало доказів. Слідами прикарпатських гАллів пішов Репортер.

 

Виправна колонія в Товмачику на Коломийщині працює вже п’ятдесят років. Колись потужний завод, де трудилися всі ув’язнені, сьогодні має борги за електроенергію, частину в’язниці навіть відключили. Чим сьогодні живе колонія — бачили журналісти.

 

Західний кур’єр

 

Івано-Франківська комунальна реформа надала поштовх до розвитку житлово-комунальних послуг. Принаймні, так стверджують у «ЄРЦ», яке прйишло на зміну ЖЕКам, як управляюча компанія житлово-комунальним фондом міста, і яке підбило підсумки своєї роботи.

 

Нині на підрядах у ЄРЦ працюють  приватні підприємства. Яка ж вона комуналка по-франківськи. Що зроблено і як буде далі – дізнавалися кореспонденти «Західного кур’єру». Деталі у топ-темі номера «Перезавантаження системи». Сторінка 4 видання.

 

«Молот в руках депутата» - таким матеріалом відреагували журналісти ЗК на минулотижневі події навколо найвищого будинку в Івано-Франківську. Тоді нардеп Руслан Марцінків власноруч розтрощив паркан ще однієї скандальної забудови. Після таких подій мешканці будинку №32, що на вулиці Набережній ім. В. Стефаника, написала листа в редакцію. Про що йдеться у листі читайте на сторінці 5 видання.

 

Івано-франківські ринки та й не тільки вже давно заполонили дешеві речі із Китаю та Туреччини. І що найголовніше – ці речі користуються попитом серед покупців. Однак з іншої сторони страждає вітчизняний виробник, який просто не може конкурувати із ширвжитком. «Чому нас вдягають турки і китайці?» і як до цього ставляться пересічні франківці та фахівці досліджували журналісти ЗК на сторінці 6.

 

 

Галичина

Днем міста чи села вже нікого не здивуєш. І все ж день міста Яремче прикарпатці й гості нашого краю по праву вважають таким, що має свою «родзинку». Бо, по-перше, особливий святковий настрій створює вже сама Яремчанщина своїм колоритом. А по-друге, тут завжди святкують так, щоб цікавою програмою привабити якнайбільше туристів і відпочивальників. Отож, як святкувало Яремче свою чергову рідчиню дізнавалися журналісти «Галичини». Сторінка 4 видання.

 

Дерев’яна сакральна архітектура займає визначне місце в історії світової культури. Україна, маючи свої унікальні дерев'яні цекрви, увійшла до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Однак, сучасні суспільні процеси змінили людську свідомість, потреби і критерії прекрасного не на користь, а на шкоду дерев’яним церквам, які руйнують свідомо і несвідомо. «Галичина» продовжує свої розповіді про церкви. Минулого тижня – це були храми Прикарпаття. Нині – перлини дерев’яної архітектури Львівщини і Закарпаття.

 

 

Галицький кореспондент

В Івано-Франківську надзвичайна ситуація. Щодня викрадають по кілька велосипедів, переважно престижних марок. Від злодійських кусачок не рятують ні найдорожчі замки, ні людні місця, у яких залишають ровери. Франківці масово пишуть заяви у міліцію, але таємну банду і досі не впіймали. То куди ж зникають велосипеди? У топ-темі номера «Місто вкрадених роверів» намагалися з’ясувати журналісти «Галицького кореспондента».

 

Історія дерев’яних храмів у маленьких, закритих від світу селах, як правило, трагічна. Скільки церков згоріло, а скільки розібрала громада, сьогодні і порахувати важко. Церкві Вознесіння Господнього у селищі Ясіня пощастило, як то кажуть, від народження. ГК продовжує серію матеріалів про храми Прикарпаття. «Храм у Ясіня: вінець гуцульської архітектури» - сторінка 8.

 

За три місяці в Івано-Франківську так і не запрацювала громадська рада з контролю за використанням коштів на ремонт доріг. Ремонт, який обіцяла влада, ситуативний. А  контролю так і нема. Стаття про «Безконтрольні дороги» від журналістів ГК на сторінці 18.


01.08.2013 589 0
Коментарі (0)

10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

10694 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1780
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1673
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2692
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4525
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

3176

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

256

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

990

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1397

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1284
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1657
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1451
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1178
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

542
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

618
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1820
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

1944 8
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20313
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

294
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

646 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

685
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1026