Прикарпатська преса про викрадені ровери, дешевий ринок ширвжитку і безконтрольні дороги

 

/data/blog/38785/5cb547113ac7dfe8113cbef4a111eda7.jpg

Фото: www.radiosvoboda.org

 

А ще про війну нардепа із забудівниками, храми Прикарпаття, виправну колонію у Товмачику і гАллів. Огляд місцевої преси за тиждень - 25 липня - 1 серпня 2013 року.


Репортер

 

У селах Прикарпаття катастрофічно не вистачає лікарів. За простим рецептом люди змушені їхати в район. Чому ж так важко затягнути молодих спеціалістів до сільських амбулаторій, і як працюють там медики? Село просить лікарів — у топ-темі номера.

 

В Івано-Франківську масово крадуть велосипеди. Усе частіше в інтернеті чути про нові й нові викрадення роверів. Що ж відбувається і як вберегтися від злодіїв — розбиралися журналісти.

 

Знаєте від чого походить слово Галичина? Теодозій Король з села Томашівці каже, що від гАллів — древніх кельтських племен. І має чимало доказів. Слідами прикарпатських гАллів пішов Репортер.

 

Виправна колонія в Товмачику на Коломийщині працює вже п’ятдесят років. Колись потужний завод, де трудилися всі ув’язнені, сьогодні має борги за електроенергію, частину в’язниці навіть відключили. Чим сьогодні живе колонія — бачили журналісти.

 

Західний кур’єр

 

Івано-Франківська комунальна реформа надала поштовх до розвитку житлово-комунальних послуг. Принаймні, так стверджують у «ЄРЦ», яке прйишло на зміну ЖЕКам, як управляюча компанія житлово-комунальним фондом міста, і яке підбило підсумки своєї роботи.

 

Нині на підрядах у ЄРЦ працюють  приватні підприємства. Яка ж вона комуналка по-франківськи. Що зроблено і як буде далі – дізнавалися кореспонденти «Західного кур’єру». Деталі у топ-темі номера «Перезавантаження системи». Сторінка 4 видання.

 

«Молот в руках депутата» - таким матеріалом відреагували журналісти ЗК на минулотижневі події навколо найвищого будинку в Івано-Франківську. Тоді нардеп Руслан Марцінків власноруч розтрощив паркан ще однієї скандальної забудови. Після таких подій мешканці будинку №32, що на вулиці Набережній ім. В. Стефаника, написала листа в редакцію. Про що йдеться у листі читайте на сторінці 5 видання.

 

Івано-франківські ринки та й не тільки вже давно заполонили дешеві речі із Китаю та Туреччини. І що найголовніше – ці речі користуються попитом серед покупців. Однак з іншої сторони страждає вітчизняний виробник, який просто не може конкурувати із ширвжитком. «Чому нас вдягають турки і китайці?» і як до цього ставляться пересічні франківці та фахівці досліджували журналісти ЗК на сторінці 6.

 

 

Галичина

Днем міста чи села вже нікого не здивуєш. І все ж день міста Яремче прикарпатці й гості нашого краю по праву вважають таким, що має свою «родзинку». Бо, по-перше, особливий святковий настрій створює вже сама Яремчанщина своїм колоритом. А по-друге, тут завжди святкують так, щоб цікавою програмою привабити якнайбільше туристів і відпочивальників. Отож, як святкувало Яремче свою чергову рідчиню дізнавалися журналісти «Галичини». Сторінка 4 видання.

 

Дерев’яна сакральна архітектура займає визначне місце в історії світової культури. Україна, маючи свої унікальні дерев'яні цекрви, увійшла до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Однак, сучасні суспільні процеси змінили людську свідомість, потреби і критерії прекрасного не на користь, а на шкоду дерев’яним церквам, які руйнують свідомо і несвідомо. «Галичина» продовжує свої розповіді про церкви. Минулого тижня – це були храми Прикарпаття. Нині – перлини дерев’яної архітектури Львівщини і Закарпаття.

 

 

Галицький кореспондент

В Івано-Франківську надзвичайна ситуація. Щодня викрадають по кілька велосипедів, переважно престижних марок. Від злодійських кусачок не рятують ні найдорожчі замки, ні людні місця, у яких залишають ровери. Франківці масово пишуть заяви у міліцію, але таємну банду і досі не впіймали. То куди ж зникають велосипеди? У топ-темі номера «Місто вкрадених роверів» намагалися з’ясувати журналісти «Галицького кореспондента».

 

Історія дерев’яних храмів у маленьких, закритих від світу селах, як правило, трагічна. Скільки церков згоріло, а скільки розібрала громада, сьогодні і порахувати важко. Церкві Вознесіння Господнього у селищі Ясіня пощастило, як то кажуть, від народження. ГК продовжує серію матеріалів про храми Прикарпаття. «Храм у Ясіня: вінець гуцульської архітектури» - сторінка 8.

 

За три місяці в Івано-Франківську так і не запрацювала громадська рада з контролю за використанням коштів на ремонт доріг. Ремонт, який обіцяла влада, ситуативний. А  контролю так і нема. Стаття про «Безконтрольні дороги» від журналістів ГК на сторінці 18.


01.08.2013 640 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки поспілкувалась із сексологом Володимиром Тріщом. 

63
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1455
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33224
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2088
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2863
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4812 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

227

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

971

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

628

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

858
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

437
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

517 1
29.12.2024

Новий рік — це не лише шампанське та олів’є. У різних куточках світу люди святкують по-різному, і їхні страви можуть стати чудовим натхненням для вашого святкового столу.  

816
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

917
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

705
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7345
26.12.2024

Привітання із Різдвом від СВЯТОСЛАВА,Отця і Голови Української Греко-Католицької Церкви.

631
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30076 1
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

342
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

397
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

599
26.12.2024

18 грудня настав граничний термін, коли Уряд мав представити законопроєкт щодо демобілізації.   

795