Огляд прикарпатської преси за період з 4 серпня по 10 серпня.
Репортер
Я живу в пам’ятці архітектури В Івано-Франківську понад 500 будівель внесені до реєстру пам’яток. Близько 80% із них – житлові будинки. За законом, відповідати за стан будинку мають його співвласники, тобто – самі мешканці…
Отець гріха не боїться Більше місяця у селі Новиця Калуського району не вщухає скандал навколо місцевого священика Любомира Надорожного. Його звинувачують у підробці документів та крадіжці церковних грошей. Парафія поділилася на прихильників пароха та ображених.
УПА очима східняків Луганчанин Євген Дзюба три роки подорожує Західною Україною та знімає документальні фільми про бандерівців. Хоче так розвінчати совкові міфи про УПА, бо переконаний, що йому, як східняку, повірять більше.
Нехай лікують, але не в нас Громада Угорників протестувала проти відкриття в їхньому селі наркологічної клініки. Люди були налаштовані рішуче – прийшли з транспарантами й кричали: «Геть із нашого села!». Натомість керівництво клініки запевняло: працюють вони лише в рамках закону.
Галицький кореспондент
Запах фальшивих грошей У квітні цього року івано-франківські правоохоронці затримали двох іноземних громадян, яких підозрюють у доволі серйозному злочині – виготовленні та збуті фальшивої валюти. Правоохоронці запевняють, на місці вилучили кліше для виготовлення грошей і підроблені купюри високої якості. Натомість захисник одного з обвинувачених, підданого Великобританії, переконує: його клієнт не винен, тим паче експертиза довела, що надруковані купюри "не тягнуть" на фальшиві.
Порятунок рятувальників На Прикарпатті рятувальники і туристи забили на сполох через реформування гірської рятувальної служби. На їхню думку, таким чином знищують службу та ставлять під загрозу життя відпочивальників, адже тепер їх будуть рятувати не зовсім кваліфіковані люди. Туристи вже висловлюють побоювання щодо походів в гори.
Шукай вітру в полі або як аферисти з орендою житла шахрують Під час найму помешкання може шахраювати як орендар, так і орендодавець. Що треба знати обом сторонам, аби не пошитись в дурні?
Західний кур’єр
Сьогодні Умань – завтра Прикарпаття Чи буде наш край перебирати на себе роль паломницького центру хасидів? Колоритні представники єврейської національності на вулицях Івано-Франківська не розкіш, а радше правило. Виявляється, щотижня на Прикарпаття приїжджають групи таких туристів. У рамках свого паломництва в Україні вони намагаються відвідати священні для них місця…
Від вчителя до офіцера: чому все більше українців ідуть у військо З початку року контракт із українською армією уклали понад 14 тисяч українців. Майже тисяча із них стали офіцерами. Що змінилось в українському війську і чому зростає популярність служби за контрактом…
Вікна
Летіти над хмарами і приземлитися на пасовиську Калушани повернулися з 9-го Кубку Боржави з точності приземлення на параплані. Цей спорт є дуже відповідальним та дороговартісним. Для того, щоб купити все необхідне і почати займатися, потрібно від 700 до 3000 євро, якщо купувати вживане обладнання — 800-900 доларів. Для навчання достатньо десяти занять, які проводяться по 3-4 рази на місяць.
Парафіяни — сваряться, священик — лікується У селі Новиці священика запідозрили у спробі присвоїти резиденцію, збудовану коштом парафіян, та розтраті церковних коштів. Настоятель храму після звинувачень потрапив до лікарні, а сама громада розділилася на тих, хто звинувачує священика у крадіжці 700 тисяч гривень, та тих, хто результатів ревізії визнавати не хоче, а отця готовий пробачити. Наразі у селі тривають суперечки, а священика тим часом відсторонили від настоятельства.
У Калуші лантвійтом був Іван, возним – Ілько, а міським слугою – Паско Історія повітового суду в Калуші ще не була предметом наукового дослідження. Окремі відомості про судочинство в Калуському повітовому суді містяться у книгах Володимира Грабовецького, Романа Петріва, Михайла Коломийця та інтернет-джерелах.