Прикарпатська преса про туристів в шахтах, життя після ДАПу, ремонт доріг та вибори

Огляд прикарпатської преси за період з 10 по 17 січня 2019 року.


Галицький кореспондент

Туристів у шахту З однієї частини Калуша до іншої можна було б пройтися не лише по землі, а й під нею. Місто майже повністю збудовано на шахтах. Втім, сьогодні ці шахти мертві, а ходи затоплені або завалені сміттям. Дигер з Львівщини зумів спуститися під землю аж на 174 метри. Що він побачив - читайте у топ-темі номера.

Літопис Галицький Цього разу Норвакс роздумує над пошкодженням білбордів із політичною агітацією у Калуші.

Не стати жертвою вдома В Івано-Франківській області протягом минулого року зареєстровано майже три тисячі зав про домашнє насильство. Два серед них - з летальними наслідками. Що робити, аби не стати жертвами домашнього насильства - дізнавалася Людмила Оленюк.

Факел здогадок У суботу 12 січня, після 9-ї вечора у Калуші на одному з найбільших в Україні хімзаводів почулися вибухи. На території запалав вогняний факел. Фото миттю розлетілося соцмережами. Як і паніка. Що ж спричинило масштабне лихо і які його наслідки - читайте на 9-й сторінці тижневика.


Репортер

Життя після ДАПу 20 січня до Франківська з'їдуться військові аби пам'ятною ходою вшанувати захисників Донецького аеропорту. Як за ці чотири роки змінилося їхнє життя - читайте у топ-темі номера.

Від морозу рятує милосердя Цьогорічна зима менш холодна, ніж минула, але замерзнути можна й тепер. У холодну пору треба допомагати тим, хто немає даху над головою і добре кутатись самим.

Дороги чекають погоди Зазвичай про ямковий ремонт у Франківську заведено говорити на початку весни. Однак цьогоріч латати ями в місті взялися одразу після Різдва, бо комунальники почали отримувати багато карг від водіїв. Що, коли і як будуть ремонтувати у Франківську - читайте на 6-й сторінці газети.

Прийшли до води 19 січня українці святкують Водохреща - третє і завершальне свято новорічно-різдвяного циклу. За традицією - потрібно скупатися в ополонці. А чи є від того користь і духовність - дізнавались журналісти тижневика.


Західний кур'єр

Борги не відпустять Пеню за несвоєчасну оплату ЖКП іванофранківцям нараховуватимуть вже з травня. Всі деталі Закону України "Про житлово-комунальні послуги" читайте у топ-темі номера.

Сценарії виборів 2019 Деякі думки про можливість передвиборчої конфігурації Коломойський+Ахметов з примкнулою Тимошенко проти Фіртша+Порошенко+Медведчук читайте на 5-й шпальті газети.

Про творців моди старого Станіславова читайте у цікавому матеріалі від Олени Бучик на 14-15 сторінках

Про останні перипетії у світі спорту в контексті прикарпатських спортсменів та команд читайте у спортивному розділі газети. Баскетбол, футзал, регбі та футбол - в цьому номері.


Вікна

Як торік зростали ціни у Калуші? Вже оприлюднено офіційні показники зростання споживчих цін в Україні в цілому та на Прикарпатті зокрема. Динаміка зміни цін – це фактично показник інфляції за минулий рік. І цього року він матиме особливо важливе значення, зокрема для пенсіонерів: з 1 березня будуть проіндексовані усі пенсійні виплати за формулою, у якій 50% - це рівень інфляції і 50% - зростання середніх зарплат у минулому році. Тобто, чим вища інфляція за минулий рік, тим суттєвіше зростають пенсійні виплати.

Реформа триває: грошей на міську поліклініку буде менше Впродовж минулого року в Україні в цілому та в області зокрема зростали ціни на медичні послуги та фармацевтичні препарати, матеріали та обладнання, з нового року на 12% збільшилася мінімальна заробітна плата. Однак за медичне обслуговування на первинному рівні держава більше не заплатить. Тобто відносно до реальних видатків доходи лікарів первинної ланки та медичних установ за обслуговування одного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем, навіть зменшаться. Це ж стосується і можливостей для розвитку матеріальної бази закладів.

Калуський священик розповів, у якому випадку слід подавати милостиню Чи завжди подана нами милостиня принесе користь нашому ближньому? Адже на жаль, серед жебраків, наших ближніх, є й такі люди, які будуть використовувати зібрану милостиню на випивку або для задоволення інших гріховних потреб.


17.01.2019 1472
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

307
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13635 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1549
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

851
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6103
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1707

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

626

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1451

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1264

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1158
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

511
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

644
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1563
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

589
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

866
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5911
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13539
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

228
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

530
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

473
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

779 2