Прикарпатська преса про танці навколо друкарні, атовців проти мера та недоступні банкомати

 

 

Огляд прикарпатської преси за період 15-22 вересня 2016 року.

 

Репортер

Танці навколо друкарні Днями стало відомо, що в колишній франківській друкарні облаштують супермаркет. Для міських активістів ця звістка стала несподіванкою. До того багато говорили про те, що простір перед будівлею мав би стати сквером. На першому поверсі вже облаштували мистецьку галерею «Drukarnya».

 

Від паліїв рятує лише дощ Листя палити недобре. Ще й неприємно для оточуючих – околиці затягує димом, від якого не продихнути, а фахівці кажуть, що ще й шкідливо. Що ж робити з листям, куди його вести і кому скаржитися, якщо сусіди влаштовують такі димові завіси?

 

Атовці проти мера Минулої п’ятниці, 16 вересня, конфлікт між місцевими атовцями та міським головою Русланом Марцінківим піднявся на нову сходинку. Івано-Франківський міський суд почав розгляд позову ветеранів проти мера через «рейдерів та будівельну мафію», тобто за «образу честі й гідності». Сам мер на суд не прийшов, хоча позивачі хотіли його дуже там бачити, а його представники стояли на тому, що образа не така вже і суттєва, тай образою її назвати важко, так лиш… «оціночне судження».

 

Громадські неслухання Минулої п’ятниці в Івано-Франківську відбулися громадські слухання, де говорили про детальний план забудови території (ДПТ) між вулицями Макогона-Промислова-Крайківського. Там хочуть збудувати 33 багатоповерхівки – мешканці мікрорайону проти. На зборах було все: промови, суперечки, галас і ляпас. Порозуміння не було.

 

Решетники живуть серед гір «Якщо побачите десь на базарі людей, які торгцють ситами та решетами, то знайте, то наші – липовецькі», запевняє сільський голова Віталій Карпінський. Цими виробами Липовиця давно відома навіть за кордоном, бо подібного не робив ніхто. Традиції решетарства тут і нині передаються з діда-прадіда й допомагають селянам виживати.

 

Галицький кореспондент

Недоступні банкомати Україна тішиться перемогами наших спортсменів на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро, і у святковій ейфорії забувається, що люди з обмеженими можливостями живуть буквально у спартанських умовах. Більшість українських міст не пристосовані до потреб візочників. Навіть аптеки та лікарні часто не обладнанні пандусами чи ліфтами. Звичні для здорових людей буденні справи та маршрути інвалідам даються з великими труднощами. Багато хто скаржиться на маленьку пенсію у зв’язку з інвалідністю, але це не найголовніша проблема. Головна - отримати ці гроші. «Галицький кореспондент» перевірив, наскільки пристосовані банкомати до потреб людей з обмеженими можливостями. Адже днями з’явилася інформація, що банки в Івано-Франківську відмовились облаштовувати банкомати спеціальними пандусами.

 

Суперечливий хабар У Березівці досі не вщухли пристрасті довкола нещодавнього затримання сільського голови та депутата сільради за отримання хабара у розмірі 470 тисяч гривень. Місцеві депутати переконані, що голова не винен, його підставили, а отримані ним кошти були спрямовані на розбудову Будинку культури. Мешканці ж села не настільки впевнені у невинуватості свого війта, але кажуть, що не знати, як усе було насправді.

 

ТОП-10 найцікавіших музеїв Верховинщини Серце Гуцульщини – Верховина – розкинулося серед карпатських лісів. Подалі від людських і мирських клопотів мешканці Верховини творять власну історію, зберігають традиції, працюють над розвитком інфраструктури. Цікаво, що Верховина, на відміну від Яремче, яке поглинула туристична лихоманка, обрала власний шлях туристичного розвитку – це не крикливий європейський модерн з українсько-гуцульським характером, а гуцульська автентика, витримана віками.

 

Підручників – немає. Історія триває Учні 4-х та 7-х класів у повному обсязі й досі не забезпечені шкільними підручниками. Ситуація, яка виникла минулого року через зміну навчальної програми, ще не врегульована. Школярі отримали лише половину з тієї необхідної кількості книжок – один підручник на двох, а домашнє завдання виконують із книжок в електронному форматі або докупивши підручники, яких не вистачає.

 

Нерегульовані річки Днями постійна комісія Івано-Франківської обласної ради з питань екології та раціонального природокористування розглянула питання про введення мараторію на руслоочисні роботи. Ще раніше таку пропозицію вніс голова облради як відповідь на лист прокуратури області.

 

Західний курєр

Платити за газ – усім будинком У газопостачальних компаній залишається трохи більше року на те, щоб відповідно до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» безкоштовно забезпечити населення приладами індивідуального обліку. Завдання не з простих, адже станом на середину року в Україні без лічильників блакитне паливо споживало понад 3,5 мільйона домогосподарств, майже чверть від усіх існуючих. Щоб вийти на заплановані рубежі, газовики пропонують встановлювати поряд з індивідуальними загальнобудинкові лічильники. Така ініціатива неоднозначно сприйнята мешканцями.

 

Ужиток писаного слова Щороку вересень приходить до древнього Львова із багатим та щедрим духовним урожаєм. Сюди з усіх куточків з’їжджаться письменники, видавці, любителі слова. Форум видавців згуртовує навколо себе поціновувачів різних жанрів, стилів. Кожен для себе знаходить щось своє, особливе, написане саме для нього. Вже після спілкування з літераторами та видавцями можна сміливо поринути у своє читання, а ми пропонуємо нашим читачам п’ятірку краян, котрі презентували свої видання під час книжкового свята.

 

Історична правда на межі суду За півроку до відзначення 150-річчя від дня народження єпископа Станиславівського блаженного мученика Григорія Хомишина його праця стала яблуком розбрату всередені Української греко-католицької церкви. Історія із появою книги «Два царства» аж ніяк не сподобалась церковній верхівці. Тому й появилось відповідне рішення усунути від виконання своїх обов’язків прихильника ідей владики Хомишина і розповсюджувача книги директора видавництва «Нова зоря» отця Ігоря Пелехатого. «Західний кур’єр» вирішив з’ясувати, що стоїть за цим рішенням владики Війтишина і що насправді криється у віднайденому рукописі часів Другої світової війни?

 

Галичина

Урядові обіцянки і бюджетні «проїзди» На черговій колегії облдержадміністрації розглядали питання підготовки до зими, тарифів на електро- і газопостачання, стан виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери області, підсумки виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету області за І півріччя ц.р. У роботі колегії за дорученням прем’єр-міністра взяв участь міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик.

 

Квартал «Центральний»:почути думку громади Днями в Івано-Франківську провели громадські слухання стосовно будівництва нового кварталу «Центральний» на вулиці Мельника в Івано-Франківську, яке розпочне будівельна компанія «Спілка забудівників». Обговорили багато актуальних питань: спорудження житлових та соціальних об’єктів, облаштування громадського простору, створення багаторівневої паркувальної зони, будівництво підземного паркінгу, щоб двори нового кварталу були безпечними, зеленими та вільними від автомобілів. Більшість із цих ідей та планів інноваційні, сучасні і перспективні.


22.09.2016 964 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1319
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1670 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2457
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2298 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7547
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15263 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

324

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1045

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1109

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1895
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

287
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

662
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

903
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3131
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

924
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1956
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1009
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35160 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

272
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

487
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

634
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

951