Прикарпатська преса про статки депутатські, дорогі канікули, хату для бійця та бюджетну економію

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 29 квітня по 5 травня  2016 року.

 

Репортер

 

Хата для бійця 25-річний Василь Чорнецький з села Велика Кам’янка Коломийського району понад рік відвоював у розвідці 24 бригади. З жовтня минулого року  демобілізований. Він сирота. Змалку виховувався у тітки. Зараз хоче мати своє. А має лише столітню бабусину хату, яка вже не піддається ремонту. Громада села готова допомогти із будівництвом нової..

 

Статки депутатські На які гроші живуть депутати франківської міськради, хто олігарх, а дехто декларує доходи за межею виживання.  Ще до 1 квітня депутати зобов’язані подати декларації про доходи. Звісно, усім цікаво, скільки заробляють наші обранці, які у них квартири та машини…

 

Магазин грошей не бере У суботу, 30 квітня, до Івано-Франківська прибули учасники другої «Великодньої поїздки за свободу і єдність України та мир в усій Європі». З німецького міста Радеберг до нас приїхав автопробіг з гуманітарною допомогою для учасників АТО, їхніх сімей та малозабезпечених мешканців Прикарпаття. Допомогу від німецьких благодійників передали обласній Спілці учасників АТО, яка започаткувала в місті новий для України соціальний проект – антимагазин.

 

Міст, в який треба вірити У п’ятницю, 6 травня, міський голова Івано-Франківська руслан Марцінків закладе перший символічний камінь під будівництво нового моста до мікрорайону Пасічна. Шлях через річку має розвантажити основний міст та оптимізувати рух у місті.

 

Галицький кореспондент

 

 

Місту бракує кладовища  В Івано-Франківську вже кілька років поспіль доволі гостро стоїть питання розширення меж міського кладовища. У Чукалівці ресурс вичерпано, міська влада скуповує земельні паї у селян, щоб збільшити площу цвинтаря. Якщо врахувати, що для поховань потрібно гектар землі на рік, то цього надовго не вистачить. А вирішувати щось глобально ніхто не береться.

 

 

ТОП-10 загадкових місць Івано-Франківська Поховальні, кладовища, місця тортур – всі ці місцини оповиті таємничістю. Особливої гостроти їм надають легенди, пов’язані з ними. В Івано-Франківську таких місць вистачає. Правда, мало хто про них знає…

 

Дорогі канікули  Попереду літо, і батьки школярів думають, як забезпечити якісний та цікавий відпочинок для своїх нащадків. Питанням оздоровлення молодого покоління переймаються також міські та обласні чиновники, для цього розроблено відповідні програми і виділено фінансові ресурси з бюджетів різних рівнів. Проте цих коштів вистачить на оздоровлення лише незначної кількості дітей, здебільшого пільгових категорій…

 

Західний кур’єр

 

Бюджетна економія: зметикували на трьох Освіта, культура та медицина – галузі, на яких у ІФ ОДА планують найбільше заощадити, впровадивши режим жорсткої економії бюджету...

 

За місцем проживання Віднедавна в Україні запровадили реєстрацію громадян за місцем проживання у термін до 30 днів. Під цю категорію людей в першу чергу потрапляють ті, хто переїжджає на роботу чи навчання…

 

Галичина

Уряд тисне на газ  Кращого часу для запровадження таких суперечливих нововведень, як підвищення тарифів на газ для населення, важко було й придумати. З одного боку, в квітні завершився опалювальний сезон і прогнозоване подорожчання комунальних послуг повною мірою споживачі зможуть відчути, а відтак оцінити, лише восени.

 

Перемога і трагедія «Данина» українців у Другій світовій – втрата третини людських ресурсів. 9 травня ми відзначатимемо День Перемоги вже не над фашизмом у «великій вітчизняній війні»,  а над нацизмом у Другій світовій війні.


05.05.2016 578 0
Коментарі (0)

28.07.2025
Павло Мінка

Фіртка розповідає, як незаконні заправки та контрафактне виробництво пального загрожують економіці й безпеці регіону.  

549
22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

666
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3279
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21363
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2140
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1621 1

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

478

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

299

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

893

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2299
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

309
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

588
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1135
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

289
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

912
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

881
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

786
23.07.2025

Програма промоції читання «Текстура» спільно з «Видавництвом Старого Лева» запрошують на розмову довкола абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» — книжки, що розповідає про поета, закоханого у світ, сонце й слово.  

155
25.07.2025

263 народні депутати підтримали законопроєкт, зокрема — дев’ятеро з Івано-Франківщини. Хто і як голосував, і якою була їхня реакція згодом — розповідає Фіртка.

1621 1
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

489
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1450 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2321 4