Прикарпатська преса про Печеніжинську ОТГ, дитячий алкоголізм та гроші для садочків

Огляд прикарпатської преси за період з 8 по 14 березня 2018 року.

Репортер

Зарплати рахують на місцях

Децентралізація, грошей у регіонах стало більше. Принаймні так кажуть в уряді. А от у містах, районах та ОТГ чомусь бракує грошей на зарплату бюджетникам. Наприклад, Прикарпаттю не вистачає 485 мільйонів 200 тисяч гривень… стор.5

Громада мусить заробляти

Печеніжинська ОТГ об’єдналася на Прикарпатті ще у 2015 році. Нині це дев’ять населених пунктів і майже 18 тисяч мешканців. За цей час бюджет зріс з 8 до 82 мільйонів гривень. Та разом з фінансовими можливостями зростають і зобов’язання. Аби й далі рости, тут взялися за вівчарство, готуються вирощувати малину, розробляють інвестиційні проекти… стор.6

Бабусині шкарпетки

На початку квітня Анна Дівнич з приміського села Крихівці відсвяткує 92 роки. Незважаючи на поважний вік, бабуся не може всидіти без роботи. Щодня, вже чотири роки поспіль, в'яже хлопцям на фронт теплі шкарпетки та рукавиці. В кожну кладе додатково нитки, аби там зашити собі, як порвуться і … барбариску…стор. 15.

Галицький кореспондент

Небажане сусідство

Всі вже звикли до того, що житло будують всі, кому не лінь: поліція, військові, надзвичайники, прокуратура, СБУ. Але нещодавно про намір будівництва оголосив і Прикарпатський національний університет. Проте мешканці мікрорайону Пасічна в обласному центрі виступають проти такого сусідства. Вони зібрали вже 700 підписів та пішли за підтримкою до мера…5.

Неготівкова благодійність

В Івано-Франківську працівникам шкіл та садочків заборонили збирати гроші з батьків. Відповідне рішення нещодавно прийняв виконавчий комітет міськради. Процес збору цих коштів хочуть зробити цивілізованішим і прозорішим. Тож батькам пропонують перераховувати гроші на рахунки благодійного фонду…5.

Щасливий квиток у теплі краї

Як франківський акушер-гінеколог відкрив для себе Азію… стор 11.

Західний кур’єр

Дитячий алкоголізм

Спиртне та цигарки підлітки купують. Користуючись сканованими документами у гаджетах. В Україні щороку зростає шокуюча статистика вживання підлітками алкоголю та тютюнових виробів. У різних регіонах країни дитячий алкоголізм розвивається надзвичайно стрімко. Івано-Франківська область, на жаль, не виняток… стор. 4-5.

Не завжди солодкий смак материнства

Як народжували наші батьки. Подарувати життя новій людині – це і в наші часи нелегко, а в далекому минулому пологи були пов’язані з великим ризиком. Інколи галицьким жінкам доводилося народжувати у справді екстремальних умовах.. стор.14-15.

МФК «Прикарпаття» виборює трофей

Наприкінці минулого тижня в Івано-Франківську завершився дебютний футбольний турнір «Кубок міського голови», матчі якого проходили на «Хет-трик арені». Першим володарем трофею доволі прогнозавано став МФК «Прикарпаття» . Усе про спорт на стор.16-17.

ВІКНА

Олег Пелех: "Хочеться, щоб у Калуші полюбили баскетбол"

Відомий на Прикарпатті баскетбольний фахівець, наставник першолігового БК "Калуш-ПНУ" Олег Пелех в ексклюзивному інтерв'ю розповів про повернення великого баскетболу до Калуша, рівень даного виду спорту в області та перемоги ветеранського БК "Калуш".

У П’ядицьку ОТГ вже просяться сусідні села

Добудували школу, підлатали деякі дороги і «причепурили» навчальні та медичні заклади. Підприємцям пообіцяли землю, а селян заохочують розводити худобу. «Вікна» продовжують знайомити читачів із життям в об’єднаних територіальних громадах, які вже діють на Прикарпатті. Цього тижня — з П’ядицькою ОТГ, що на Коломийщині. Тут не надто розраховують на манну у вигляді міжнародних грантів та інвестицій, але знають, як боротися зі сміттям, не поспішають закривати напівпорожні школи, але намагаються перетворити їх на енергоефективні комплекси. А ще — «рахують» кожного мешканця і кожен квадратний метр землі, щоб від держави отримати по-максимуму.

Театр «Легенда» до власного 50-річчя підготував «дорослу» виставу

Калуський театр «Легенда» через кілька днів відзначатиме 50-річчя. Трупа, хоча і  готується до святкування, але подарунок обіцяє і глядачам: прем’єру нової вистави. Постановка стане своєрідним експериментом для калуських театралів та відкриє їх із нового ракурсу. Деякі актори завдяки цій виставі виступлять у новому амплуа. Глядач же побачить, наскільки сучасною може бути «Легенда» та порине у вир емоцій та перипетій, в яких переплелися сучасне та минуле.

40 тисяч гривень на місяць. У Калуші відбувся перший в році земельний аукціон

Цього понеділка у Калуші відбувся земельний аукціон – бажаючі могли поторгуватися за право оренди земельної ділянки площею 14 сотих на вулиці Павлика. Загалом заявки на участь в аукціоні подали двоє претендентів і при стартовій ціні лоту 28 тисяч гривень орендної плати за місяць, переможець платитиме 40 тисяч гривень. Земельна ділянка, яку виставили на аукціон належить до земель промисловості.

МОЗ скасовує талони, «диспансеризацію» і медичні карти для вступу до школи

Міністерство охорони здоров’я скасовує з 13 березня форми первинної облікової документації, які вважає «морально застарілими». Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому. Не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.


15.03.2018 1166
Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

444
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4336
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1378
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1269
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

314

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1141

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

921
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

226
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5617
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1357
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

314
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

102
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

543 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843