Прикарпатська преса про пасічнянську МІСТику, реформу шкіл, суди без суддів та хрест для туриста

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 11 по 17 серпня. 

 

Репортер

Туриста чекає хрест У період відпустки чи свят квитків на потяг до Франківська нема – усім треба на Прикарпаття, і більшості – таки в гори. Влада ж новаціями та атракціями мріє затягнути людей саме в місто, бо ж турист – це завжди гроші. І що для цього робиться?

Настя Станко: «Кожен має отримати по заслугах» Журналістка Анастасія Станко не потребує гучних представлень. Про неї більше говорять її матеріали. «Репортеру» вдалося зустрітися з журналісткою в рідному Франківську та поговорити про журналістику в час війни, поїздки на Схід та пошук справедливості.

Місто сканують іноземці З 12 по 20 серпня в Івано-Франківську триває фестиваль «Сеанс міського сканування». Яким побачили місто, над якими проблемами працюватимуть та чого очікують від фестивалю, розповіли закордонні куратори проекту.

У школи повзе реформа Про реформування системи освіти останні роки велося чимало розмов і дискусій. Однак якогось реального рішення покращення ніхто так і не побачив. Не варто чекати радикальних змін і в новому навчальному році. Адже реформа в школи йти не поспішає.

 

Галицький кореспондент

І сміх, і гріх В Івано-Франківську встановлять Хрест Тверезості. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переконаний, що він може допомогти залежним і приваблюватиме туристів. Однак не всі франківці підтримують таку ідею.

Лети, Прапоре! Пекло трьох воєн вистояв, а «на гражданці» не вижив – убили. Трагедія трапилась в першу річницю народження сина – дикий символізм. Він був інвалідом після Іловайська, пластина в руці, а дружина лише рік, як народила. Морпіх, у якого за плечима три війни: у Придністров’ї, Африці та Україні в складі батальйону «Донбас», а після демобілізації був господарем того дому в карпатських горах, де бійці можуть лікувати душу і тіло , - реабілітаційного центру «Творча Криївка». Смерть 44-річного Валентина Гонтара сколихнула півкраїни.

Пасічнянська МІСТика Вже понад рік франківці бурхливо обговорюють новий міст на Пасічну. Як запевняють можновладці, конструкція за 206 мільйонів гривень вирішить проблему із заторами, що регулярно виникають на Галицькій в районі існуючого моста. Проте чи дійсно це так?

Суди без суддів На Прикарпатті склалася критична ситуація з нестачею суддів, багато з яких пішли у відставку або втратили повноваження…

 

Західний кур’єр

ТОП-5 навчальних закладів Івано-Франківська На порозі новий навчальний рік, але традиційно влітку освітяни та громадськість підбивають підсумки попереднього. Таблиці, цифри, графіки, проблеми. Ремонти. Це все є і завжди буде…

«Ураган» прагне боротися за найвищі місця В очікуванні старту нового сезону головний тренер «Урагану» Максим Павленко розповів, як проходить підготовчий процес для його підопічних, поділився думками про новий сезон екстра-ліги і прокоментував завершення власної ігрової кар’єри. ..

 

Анонси друкованих «Вікон»

Калуські роми не реєструють шлюби Міністерство юстиції в останні роки активно запроваджує низку новацій у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Втім, якщо про «шлюб за добу» або можливість отримати свідоцтво про народження дитини прямо у пологовому будинку чули, мабуть, усі, то про можливості деяких інших сервісів інформації значно менше. Між тим, у Калуші можна через Інтернет подати заявку на реєстрацію шлюбу або ж замовити послугу апостилювання документів. Віднедавна у місті взялися ще і  за «паспортизацію» ромів.

MiniBoss з Калуша Ліза Полицька — 11-річна калушанка, якій випала нагода долучити до заходу міжнародного рівня. Вона брала участь у чемпіонаті світу з підприємництва серед молоді SAGE WorldCup 2017 та представляла проект у складі команди Worldofcreativity молодшої ліги «MiniBoss» (6-14 років).

Єврейський Калуш Упродовж шести сторіч історії Калуша світ побачив саме шість книжок про це місто, включно з трьома цьогорічними. Найбільшим за обсягом та кількістю авторів є англомовне видання «The life and Destruction of the Community (Kalush, Ukraine), Tel -Aviv: Kalusz Society, 1980». Власне, майже все, що ви хотіли дізнатись про життя та зникнення єврейської громади в Калуші (друга половина 17 сторіччя – 1942 рік), є в цій книзі на вісім сотень сторінок. За одним мінусом – автори викладають не об’єктивний, а саме єврейський погляд на історію Калуша.

«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть…» Ідея обрамлення, як і виконання цієї ідеї, належить парафіянину собору. Роман Ємець запропонував художньо оздобити і тим же завершити іконостас. І після світлих днів Великодня, заручившись благословенням настоятеля собору митрофорного протоієрея Григорія Мороза та допомогою архітектора собору Світлани Дзенглюк, почали робити ескізи.

 


18.08.2017 1022 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1696
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

843
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

941
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2026
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3526
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2433 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

766

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

669

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

641

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

659
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10307
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1153
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5225
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

968
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2765
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1150
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

362
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

677
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

584
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

631
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

985 2