Прикарпатська преса про пасічнянську МІСТику, реформу шкіл, суди без суддів та хрест для туриста

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 11 по 17 серпня. 

 

Репортер

Туриста чекає хрест У період відпустки чи свят квитків на потяг до Франківська нема – усім треба на Прикарпаття, і більшості – таки в гори. Влада ж новаціями та атракціями мріє затягнути людей саме в місто, бо ж турист – це завжди гроші. І що для цього робиться?

Настя Станко: «Кожен має отримати по заслугах» Журналістка Анастасія Станко не потребує гучних представлень. Про неї більше говорять її матеріали. «Репортеру» вдалося зустрітися з журналісткою в рідному Франківську та поговорити про журналістику в час війни, поїздки на Схід та пошук справедливості.

Місто сканують іноземці З 12 по 20 серпня в Івано-Франківську триває фестиваль «Сеанс міського сканування». Яким побачили місто, над якими проблемами працюватимуть та чого очікують від фестивалю, розповіли закордонні куратори проекту.

У школи повзе реформа Про реформування системи освіти останні роки велося чимало розмов і дискусій. Однак якогось реального рішення покращення ніхто так і не побачив. Не варто чекати радикальних змін і в новому навчальному році. Адже реформа в школи йти не поспішає.

 

Галицький кореспондент

І сміх, і гріх В Івано-Франківську встановлять Хрест Тверезості. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків переконаний, що він може допомогти залежним і приваблюватиме туристів. Однак не всі франківці підтримують таку ідею.

Лети, Прапоре! Пекло трьох воєн вистояв, а «на гражданці» не вижив – убили. Трагедія трапилась в першу річницю народження сина – дикий символізм. Він був інвалідом після Іловайська, пластина в руці, а дружина лише рік, як народила. Морпіх, у якого за плечима три війни: у Придністров’ї, Африці та Україні в складі батальйону «Донбас», а після демобілізації був господарем того дому в карпатських горах, де бійці можуть лікувати душу і тіло , - реабілітаційного центру «Творча Криївка». Смерть 44-річного Валентина Гонтара сколихнула півкраїни.

Пасічнянська МІСТика Вже понад рік франківці бурхливо обговорюють новий міст на Пасічну. Як запевняють можновладці, конструкція за 206 мільйонів гривень вирішить проблему із заторами, що регулярно виникають на Галицькій в районі існуючого моста. Проте чи дійсно це так?

Суди без суддів На Прикарпатті склалася критична ситуація з нестачею суддів, багато з яких пішли у відставку або втратили повноваження…

 

Західний кур’єр

ТОП-5 навчальних закладів Івано-Франківська На порозі новий навчальний рік, але традиційно влітку освітяни та громадськість підбивають підсумки попереднього. Таблиці, цифри, графіки, проблеми. Ремонти. Це все є і завжди буде…

«Ураган» прагне боротися за найвищі місця В очікуванні старту нового сезону головний тренер «Урагану» Максим Павленко розповів, як проходить підготовчий процес для його підопічних, поділився думками про новий сезон екстра-ліги і прокоментував завершення власної ігрової кар’єри. ..

 

Анонси друкованих «Вікон»

Калуські роми не реєструють шлюби Міністерство юстиції в останні роки активно запроваджує низку новацій у сфері державної реєстрації актів цивільного стану. Втім, якщо про «шлюб за добу» або можливість отримати свідоцтво про народження дитини прямо у пологовому будинку чули, мабуть, усі, то про можливості деяких інших сервісів інформації значно менше. Між тим, у Калуші можна через Інтернет подати заявку на реєстрацію шлюбу або ж замовити послугу апостилювання документів. Віднедавна у місті взялися ще і  за «паспортизацію» ромів.

MiniBoss з Калуша Ліза Полицька — 11-річна калушанка, якій випала нагода долучити до заходу міжнародного рівня. Вона брала участь у чемпіонаті світу з підприємництва серед молоді SAGE WorldCup 2017 та представляла проект у складі команди Worldofcreativity молодшої ліги «MiniBoss» (6-14 років).

Єврейський Калуш Упродовж шести сторіч історії Калуша світ побачив саме шість книжок про це місто, включно з трьома цьогорічними. Найбільшим за обсягом та кількістю авторів є англомовне видання «The life and Destruction of the Community (Kalush, Ukraine), Tel -Aviv: Kalusz Society, 1980». Власне, майже все, що ви хотіли дізнатись про життя та зникнення єврейської громади в Калуші (друга половина 17 сторіччя – 1942 рік), є в цій книзі на вісім сотень сторінок. За одним мінусом – автори викладають не об’єктивний, а саме єврейський погляд на історію Калуша.

«Лиш храм збудуй, а люди в нього прийдуть…» Ідея обрамлення, як і виконання цієї ідеї, належить парафіянину собору. Роман Ємець запропонував художньо оздобити і тим же завершити іконостас. І після світлих днів Великодня, заручившись благословенням настоятеля собору митрофорного протоієрея Григорія Мороза та допомогою архітектора собору Світлани Дзенглюк, почали робити ескізи.


17.08.2017 477 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

251
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1395 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2065
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2082 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7445
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15181 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

220

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

971

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1039

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1826
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

226
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

604
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

849
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3085
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

850
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1905
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

938
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35088 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

433
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

577
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

903
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

804