Прикарпатська преса про пам’ятки, які волають про допомогу, стан мостів, опори для освіти та вирощування "заморських" фруктів

 

/data/blog/128133/59558d2a9a97531052d95a1b5170f368.jpg

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 березня 2017 року.

 

Репортер

Оксана Кваснишин стала людиною тижня газети. Прикарпатська журналістка потребує допомоги для боротьби з раком. Для допомоги Оксані проводять різноманітні аукціони, ярмарки, на яких уже вдалося зібрати близько 15 тисяч євро. Втім необхідна сума для проходження курсів хіміотерапії 60 тисяч євро. Небайдужі можуть перераховувати кошти на карту Приватбанку 5168 7427 0030 5794.

 

Яна Зінкевич: Нам диктувала війна.

За плечима дівчини понад 200 врятованих життів бійців на передовій. У 18 років вона самотужки взялась організовувати медичний батальйон. За три роки війни «Госпітальєрів» уже добре знають і на передовій, і в тилу, а керівниця медбату Яна Зінкевич пережила автокатастрофу, важку травму хребта, непросте народження доньки, розлучення та все одно залишається на позиціях. Яна впевнена, на війні треба робити не те, що хочеться, а те, що треба і можеш: «З перших днів побачила, що фронтової медицини немає. Бійці є. А який з мене боєць? Подумала, що в медицині з мене буде більше користі».

 

Пам’ятки волають про допомогу

Цьогоріч влада Франківська передбачила 5 мільйонів гривень на реставрацію пам’яток архітектури. Та насправді це копійки – лише на деякі фасади. При цьому в місті є історичні будинки, які вже просто «доходять». Шукайте в статті Сумний топ-5.

 

Мерія планує розібратися з перевізниками

У міській владі Івано-Франківська незадоволені роботою перевізників. Кажуть, що до служби оперативного реагування постійно надходять скарги на водіїв автобусів, які відмовляють у безкоштовному проїзді пенсіонерам та людям з інвалідністю. Заступник міського голови Олексій Кайда вважає, що треба розривати договори і впроваджувати комунальні перевезення, але поки що на це нема грошей…

 

Західний кур’єр

 

Потрібний непотріб

Івано-Франківський полігон твердих побутових відходів невдовзі перетвориться на потужне джерело енергії та вторинної сировини. Планується, що біогазова установка повністю буде готова до травня , а до червня на полігоні сподіваються змонтувати первинну лінію сміттєсортувального подрібнюючого комплексу. Щоправда точних дат, коли вони стануть до ладу, комунальники поки не називають…

 

На особливому контролі. Але руйнуються…

Прикарпатські мости перевіряють двічі на рік. Після того, як у Києві на Шулявському шляхопроводі відпала ділянка відбійників з конструкцій, в Україні знову заговорили про необхідність обстеження мостів та інших штучних споруд на дорогах. Західний кур’єр цікавився станом мостів на Івано-Франківщині, адже наша область за їх кількістю займає третє. У САД області запевняють, що аварійних мостів на Прикарпатті нема, але є так звані «обмежено придатні»…

 

Яким має бути ідеальне місто: роздуми архітекторів

Станиславів був спроектований як ідеальне місто-фортеця часів Ренесансу. Засновник міста Андрій Потоцький запросив французького архітектора Франсуа Корассіні, який і створив «ідеальне місто» згідно із тогочасними архітектурними, а можливо й містичними приписами.

 

Також читайте у номері в розділі Спорт календар матчів Прикарпаття весняної частини сезону, а також огляд матчів "Тепловик" (Прикарпаття) –"Енергія" (Нова Каховка) та "Оскар" (Підгір’я) – "НФК Бурштин".

 

Галицький кореспондент

 

На кістках історії

Нещодавно в центральній частині Тисмениці, всього за кілька метрів від дитячого майданчика та житлових будинків, знайшли велике німецьке поховання часів Другої світової війни. На Івано-Франківщині мало не щомісяця знаходять німецькі поховання, однак цей випадок – унікальний. І через велику кількість похованих там вояків, і через те, що під могилами німецьких солдатів знадені ще й середньовічні поховання.

 

Опори для освіти

Одним із пріоритетів об’єднаних територіальних громад (ОТГ) є освітній процес. Молодь повинна мати доступ до якісної освіти, матеріальної і технічної бази навчальних закладів. Для цього громадам пропонується створювати опорні школи.

 

Анонси друкованих «Вікон»

 

Земля і «куми».

Понад 70% депутатів у Калуші мають «інтерес» у міській раді. Лише мер і кілька калуських депутатів не мають потенційного конфлікту інтересів у міській раді. Якщо розглядати у розрізі фракцій, — то таких немає зовсім. Такі дані днями оприлюднила Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України», промоніторивши декларації та стиль життя місцевих депутатів. «Вікна» «пошукали» ще, і пригадали найбільш яскраві приклади порушення антикорупційного законодавства за минулий рік. Як з’ясувалося, найчастіше «підводять» депутатів родинні зв’язки.

 

У лісі на Калущині «чорні археологи» випадково виявили останки загиблого вояка австрійської армії

У лісі поблизу Студінки «чорні археологи» випадково натрапили на останки військового Збройних сил Австрійської монархії часів Першої світової війни. Ідентифікувати прах неможливо, адже особистого жетона на місці поховання не виявлено. Останки австрійця перепоховають на старому калуському кладовищі. Там поховають і прах іншого австрійського вояка з Рожнятівщини. Схожих поховань часів Першої та Другої світової війни, за словами фахівців та істориків, на території Калуша і району ще чимало. А у Тисмениці «відкопали» цвинтар, на якому здійснювали захоронення з німецького військового шпиталю. Щоправда, до сьогодні від кладовища залишилася суцільна «каша» із людських кісток.

 

За 10 років кількість хворих на туберкульоз дітей зросла вдвічі

В умовах епідемії туберкульозу в Україні, яка зареєстрована в 1995 році, спостерігається ріст зараження дітей збудником туберкульозу і збільшення числа дітей та підлітків, хворих на туберкульоз. За останнє десятиріччя кількість хворих серед них збільшилась на 100%.

 

Роман Гладкий вирощує ананаси, банани, ківі і лимони

Калушанин Роман Гладкий понад три роки вирощує вдома на Височанці екзотичні «заморські» лимони, ананаси, банани, гранати, інжир і ківі. Лимони у чоловіка сягають розмірів літрового горняти, а бананів на банановому дереві — до 100 кілограмів. Плоди, вирощені власноручно, каже калушанин, дуже корисні, смачні і надзвичайно вітамінні. Адже не підживлює їх ніякою хімією. Однак, якщо щепи калушанин продає, то фрукти вживає сам та пригощає друзів і сусідів.


23.03.2017 1001 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

621
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3216
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21327
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2109
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1599 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2479

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

422

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

277

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

865

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2276
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

289
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

567
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1113
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

271
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

890
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

859
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

770
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8348
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

443
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1268 6
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2291 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

1003