
Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 червня.
Західний кур’єр
ОСББ - погляд на проблему
ОСББ - абревіатура, яка за останні роки стала загальновідомою. Нині влада особливо наполегливо прагне довести пересічним громадянам, що всі будинкові проблеми можна вирішити лише завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.
Радитимуться з громадою
Івано-Франківськ хоче першим в Україні провести місцевий референдум, який стосуватиметься положень нового генерального плану міста. Про це на сесії міської ради повідомив міський голова Руслан Марцінків. Депутат Віталій Мерінов зауважив, що у проекті рішення пропонується склад комісії з проведення консультативного опитування у кількості дев’яти осіб, серед яких п’ять – від міськвиконкому і лише по двоє від громадськості та депутатів, голоси яких ні на що не впливатимуть.
Як «стукали» сто років тому
Інформатори у поліції були завжди. Складні кримінальні злочини важко розкрити без їхньої допомоги. В радянські часи конфіденти міліції найчастіше шпигували за інакодумцями, тому їх почали презирливо називати «стукачами». А як «стукали» століття тому? Про це розповідають розсекречені архівні документи.
Репортер
Виші чекають абітурієнтів
Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.
Суд п’яних не карає
З початку року франківські патрульні склали 563 (!) адмінпротоколи на водіїв, які керували автомобілем напідпитку. Однак, коли справа доходить до суду, карають далеко не всіх.
Естонія: культура лісу
Ця невелика країна приваблює простотою, практичністю та природою. ЇЇ рівнини на 52% вкриті смерековими та сосновими лісами. Пейзажі подібні на українські. Але Балтійське море й білі ночі мимоволі нагадують – це все-таки не Україна. Є й інші відмінності – наприклад, у підході до ресурсів. Зокрема, цікавим виявився естонський досвід поводження з лісами.
Любов шукають у мережі
За статистикою, 65% українців активно користуються інтернетом. Одні працюють, інші спілкуються, а дехто навіть намагається влаштувати там особисте життя. Так, в останні роки дуже популярними стали сайти знайомств. «Репортер» вирішив зареєструватися на одному з них і сходити на кілька побачень.
Галицький корреспондент
Як поділити стадіон
Стадіон за программою «Хет-трик» в Івано-Франківську майже завершений. Його будівництво розпочалось ще у вересні 2015 року, коли президент Петро Порошенко власними руками заклав капсулу під новий спортивний об’єкт. Щоправда, роботи відкладали з дня на день, з місяця на місяць, навіть з року на рік. Та коли все ж таки прийшов час ставити «квітку», знайшлося багато охочих прибрати його до рук.
Любов до смерті
Івано-Франківськ ще не встиг оговтатися після резонансного вбивства болгарської студентки Еля Зії Дишлі, яка зникла 31 травня після сварки зі своїм співжителем Ельдаром Астановим, студентом з Туркменістану. А майже за два тижні, 12 червня, її тіло знайшли далеко від обласного центру у валізі на дні глибокого озера.
Обережно! Таблетки!
На хлопський розум про фармакологію. Нещодавно за організаційної підтримки Ольги Бєлогорської (Щербан) та Ілони Мурзової до Івано-Франківська завітала відомий гінеколог Наталія Лелюх і розповіла купу корисної інформації, яку нечасто почуєш від медиків. Тож читайте: про важливість здорового кишечника для всмоктування ліків, що робити, аби прийом фарм-препаратів не перетворився на бездумне і хаотичне ковтання пігулок і чому в світі давно забули про пробіотики.
Павло Гудімов: Потрібно забувати про радянську тяглість і в культурі, і вмистецтві, і в чиновництві.
В інтерв'ю Гудімов розповів, що сьогодні він весь – у мистецтві і в культурі, пояснив чим цікавий йому Івано-Франківськ, порозмірковував про псевдопатріотизм та культурне провалля в Україні.
Вікна
Змова підприємців у Калуші: пообіцяли мільйони, не дали ні копійки
Кілька нових кіосків на центральних вулицях міста, павільйон на Височанці та автобусні зупинки із приміщеннями комерційного призначення мали з’явитися у Калуші. За право оренди місць під ці тимчасові споруди бюджет планував отримати 475 тис. гривень. Підприємці запропонували всемеро більшу суму — понад 3,5 млн гривень. Але — не заплатили ні копійки. У міськраді запідозрили змову. Півстоліття — позаду, розквіт — попереду.
Калуська ТЕЦ святкує ювілей
Півстоліття тому у Калуші завершили будівництво промислового гіганта, який до сьогодні забезпечує 60% міста теплом та є важливою складовою енергетичної системи України. Йдеться про Калуську ТЕЦ, яка цьогоріч не лише святкує ювілей, а і переживає стадію модернізації та оновлення, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє та створювати нові робочі місця.
Скальний монастир та неповторна Марічейка
Як цікаво і бюджетно відпочити на Прикарпатті. Якщо заморські країни не по кишені і безвіз не вніс нічого нового у ваше життя, це ще не означає, що літня відпустка мине сіро й буденно. На власному прикладі «Вікна» підтвердили, що Прикарпаття містить багато незвіданих куточків, які варто відвідати. А якщо розгорнути мапу України, трохи погуглити та твердо передбачити бюджетний відпочинок, літо ще довго згадуватиметься чудовими фотографіями та незабутніми емоціями.