Прикарпатська преса про ОСББ, референдум щодо генплану Івано-Франківська, пошуки любові у мережі та культурне провалля в Україні

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 червня.

 

Західний кур’єр

ОСББ - погляд на проблему

ОСББ - абревіатура, яка за останні роки стала загальновідомою. Нині влада особливо наполегливо прагне довести пересічним громадянам, що всі будинкові проблеми можна вирішити лише завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

Радитимуться з громадою

Івано-Франківськ хоче першим в Україні провести місцевий референдум, який стосуватиметься положень нового генерального плану міста. Про це на сесії міської ради повідомив міський голова Руслан Марцінків. Депутат Віталій Мерінов зауважив, що у проекті рішення пропонується склад комісії з проведення консультативного опитування у кількості дев’яти осіб, серед яких п’ять – від міськвиконкому і лише по двоє від громадськості та депутатів, голоси яких ні на що не впливатимуть.

 

Як «стукали» сто років тому

Інформатори у поліції були завжди. Складні кримінальні злочини важко розкрити без їхньої допомоги. В радянські часи конфіденти міліції найчастіше шпигували за інакодумцями, тому їх почали презирливо називати «стукачами». А як «стукали» століття тому? Про це розповідають розсекречені архівні документи.

 

Репортер

Виші чекають абітурієнтів

Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.

 

Суд п’яних не карає

З початку року франківські патрульні склали 563 (!) адмінпротоколи на водіїв, які керували автомобілем напідпитку. Однак, коли справа доходить до суду, карають далеко не всіх.

 

Естонія: культура лісу

Ця невелика країна приваблює простотою, практичністю та природою. ЇЇ рівнини на 52% вкриті смерековими та сосновими лісами. Пейзажі подібні на українські. Але Балтійське море й білі ночі мимоволі нагадують – це все-таки не Україна. Є й інші відмінності – наприклад, у підході до ресурсів. Зокрема, цікавим виявився естонський досвід поводження з лісами.

 

Любов шукають у мережі

За статистикою, 65% українців активно користуються інтернетом. Одні працюють, інші спілкуються, а дехто навіть намагається влаштувати там особисте життя. Так, в останні роки дуже популярними стали сайти знайомств. «Репортер» вирішив зареєструватися на одному з них і сходити на кілька побачень.

 

 

Галицький корреспондент

Як поділити стадіон

Стадіон за программою «Хет-трик» в Івано-Франківську майже завершений. Його будівництво розпочалось ще у вересні 2015 року, коли президент Петро Порошенко власними руками заклав капсулу під новий спортивний об’єкт. Щоправда, роботи відкладали з дня на день, з місяця на місяць, навіть з року на рік. Та коли все ж таки прийшов час ставити «квітку», знайшлося багато охочих прибрати його до рук.

 

Любов до смерті

Івано-Франківськ ще не встиг оговтатися після резонансного вбивства болгарської студентки Еля Зії Дишлі, яка зникла 31 травня після сварки зі своїм співжителем Ельдаром Астановим, студентом з Туркменістану. А майже за два тижні, 12 червня, її тіло знайшли далеко від обласного центру у валізі на дні глибокого озера.

 

Обережно! Таблетки!

На хлопський розум про фармакологію. Нещодавно за організаційної підтримки Ольги Бєлогорської (Щербан) та Ілони Мурзової до Івано-Франківська завітала відомий гінеколог Наталія Лелюх і розповіла купу корисної інформації, яку нечасто почуєш від медиків. Тож читайте: про важливість здорового кишечника для всмоктування ліків, що робити, аби прийом фарм-препаратів не перетворився на бездумне і хаотичне ковтання пігулок і чому в світі давно забули про пробіотики.

 

Павло Гудімов: Потрібно забувати про радянську тяглість і в культурі, і вмистецтві, і в чиновництві.

В інтерв'ю Гудімов розповів, що сьогодні він весь – у мистецтві і в культурі, пояснив чим цікавий йому Івано-Франківськ, порозмірковував про псевдопатріотизм та культурне провалля в Україні.

 

Вікна

Змова підприємців у Калуші: пообіцяли мільйони, не дали ні копійки

Кілька нових кіосків на центральних вулицях міста, павільйон на Височанці та автобусні зупинки із приміщеннями комерційного призначення мали з’явитися у Калуші. За право оренди місць під ці тимчасові споруди бюджет планував отримати 475 тис. гривень. Підприємці запропонували всемеро більшу суму — понад 3,5 млн гривень. Але — не заплатили ні копійки. У міськраді запідозрили змову. Півстоліття — позаду, розквіт — попереду.

 

Калуська ТЕЦ святкує ювілей

Півстоліття тому у Калуші завершили будівництво промислового гіганта, який до сьогодні забезпечує 60% міста теплом та є важливою складовою енергетичної системи України. Йдеться про Калуську ТЕЦ, яка цьогоріч не лише святкує ювілей, а і переживає стадію модернізації та оновлення, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє та створювати нові робочі місця.

 

Скальний монастир та неповторна Марічейка

Як цікаво і бюджетно відпочити на Прикарпатті. Якщо заморські країни не по кишені і безвіз не вніс нічого нового у ваше життя, це ще не означає, що літня відпустка мине сіро й буденно. На власному прикладі «Вікна» підтвердили, що Прикарпаття містить багато незвіданих куточків, які варто відвідати. А якщо розгорнути мапу України, трохи погуглити та твердо передбачити бюджетний відпочинок, літо ще довго згадуватиметься чудовими фотографіями та незабутніми емоціями.

 


22.06.2017 781 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1318
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2043
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3524
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1321
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1308

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1625

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24236
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2646
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

589
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

552
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1367 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512