Прикарпатська преса про ОСББ, референдум щодо генплану Івано-Франківська, пошуки любові у мережі та культурне провалля в Україні

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 червня.

 

Західний кур’єр

ОСББ - погляд на проблему

ОСББ - абревіатура, яка за останні роки стала загальновідомою. Нині влада особливо наполегливо прагне довести пересічним громадянам, що всі будинкові проблеми можна вирішити лише завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

Радитимуться з громадою

Івано-Франківськ хоче першим в Україні провести місцевий референдум, який стосуватиметься положень нового генерального плану міста. Про це на сесії міської ради повідомив міський голова Руслан Марцінків. Депутат Віталій Мерінов зауважив, що у проекті рішення пропонується склад комісії з проведення консультативного опитування у кількості дев’яти осіб, серед яких п’ять – від міськвиконкому і лише по двоє від громадськості та депутатів, голоси яких ні на що не впливатимуть.

 

Як «стукали» сто років тому

Інформатори у поліції були завжди. Складні кримінальні злочини важко розкрити без їхньої допомоги. В радянські часи конфіденти міліції найчастіше шпигували за інакодумцями, тому їх почали презирливо називати «стукачами». А як «стукали» століття тому? Про це розповідають розсекречені архівні документи.

 

Репортер

Виші чекають абітурієнтів

Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.

 

Суд п’яних не карає

З початку року франківські патрульні склали 563 (!) адмінпротоколи на водіїв, які керували автомобілем напідпитку. Однак, коли справа доходить до суду, карають далеко не всіх.

 

Естонія: культура лісу

Ця невелика країна приваблює простотою, практичністю та природою. ЇЇ рівнини на 52% вкриті смерековими та сосновими лісами. Пейзажі подібні на українські. Але Балтійське море й білі ночі мимоволі нагадують – це все-таки не Україна. Є й інші відмінності – наприклад, у підході до ресурсів. Зокрема, цікавим виявився естонський досвід поводження з лісами.

 

Любов шукають у мережі

За статистикою, 65% українців активно користуються інтернетом. Одні працюють, інші спілкуються, а дехто навіть намагається влаштувати там особисте життя. Так, в останні роки дуже популярними стали сайти знайомств. «Репортер» вирішив зареєструватися на одному з них і сходити на кілька побачень.

 

 

Галицький корреспондент

Як поділити стадіон

Стадіон за программою «Хет-трик» в Івано-Франківську майже завершений. Його будівництво розпочалось ще у вересні 2015 року, коли президент Петро Порошенко власними руками заклав капсулу під новий спортивний об’єкт. Щоправда, роботи відкладали з дня на день, з місяця на місяць, навіть з року на рік. Та коли все ж таки прийшов час ставити «квітку», знайшлося багато охочих прибрати його до рук.

 

Любов до смерті

Івано-Франківськ ще не встиг оговтатися після резонансного вбивства болгарської студентки Еля Зії Дишлі, яка зникла 31 травня після сварки зі своїм співжителем Ельдаром Астановим, студентом з Туркменістану. А майже за два тижні, 12 червня, її тіло знайшли далеко від обласного центру у валізі на дні глибокого озера.

 

Обережно! Таблетки!

На хлопський розум про фармакологію. Нещодавно за організаційної підтримки Ольги Бєлогорської (Щербан) та Ілони Мурзової до Івано-Франківська завітала відомий гінеколог Наталія Лелюх і розповіла купу корисної інформації, яку нечасто почуєш від медиків. Тож читайте: про важливість здорового кишечника для всмоктування ліків, що робити, аби прийом фарм-препаратів не перетворився на бездумне і хаотичне ковтання пігулок і чому в світі давно забули про пробіотики.

 

Павло Гудімов: Потрібно забувати про радянську тяглість і в культурі, і вмистецтві, і в чиновництві.

В інтерв'ю Гудімов розповів, що сьогодні він весь – у мистецтві і в культурі, пояснив чим цікавий йому Івано-Франківськ, порозмірковував про псевдопатріотизм та культурне провалля в Україні.

 

Вікна

Змова підприємців у Калуші: пообіцяли мільйони, не дали ні копійки

Кілька нових кіосків на центральних вулицях міста, павільйон на Височанці та автобусні зупинки із приміщеннями комерційного призначення мали з’явитися у Калуші. За право оренди місць під ці тимчасові споруди бюджет планував отримати 475 тис. гривень. Підприємці запропонували всемеро більшу суму — понад 3,5 млн гривень. Але — не заплатили ні копійки. У міськраді запідозрили змову. Півстоліття — позаду, розквіт — попереду.

 

Калуська ТЕЦ святкує ювілей

Півстоліття тому у Калуші завершили будівництво промислового гіганта, який до сьогодні забезпечує 60% міста теплом та є важливою складовою енергетичної системи України. Йдеться про Калуську ТЕЦ, яка цьогоріч не лише святкує ювілей, а і переживає стадію модернізації та оновлення, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє та створювати нові робочі місця.

 

Скальний монастир та неповторна Марічейка

Як цікаво і бюджетно відпочити на Прикарпатті. Якщо заморські країни не по кишені і безвіз не вніс нічого нового у ваше життя, це ще не означає, що літня відпустка мине сіро й буденно. На власному прикладі «Вікна» підтвердили, що Прикарпаття містить багато незвіданих куточків, які варто відвідати. А якщо розгорнути мапу України, трохи погуглити та твердо передбачити бюджетний відпочинок, літо ще довго згадуватиметься чудовими фотографіями та незабутніми емоціями.

 


22.06.2017 756 0
Коментарі (0)

28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

257
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

831
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1835
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3368
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2297 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4507

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

663

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

583

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

562

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

601
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10206
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1045
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5000
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

845
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2640
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1070
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34295 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

494
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

556
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

899 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1125