Прикарпатська преса про ОСББ, референдум щодо генплану Івано-Франківська, пошуки любові у мережі та культурне провалля в Україні

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 16 по 22 червня.

 

Західний кур’єр

ОСББ - погляд на проблему

ОСББ - абревіатура, яка за останні роки стала загальновідомою. Нині влада особливо наполегливо прагне довести пересічним громадянам, що всі будинкові проблеми можна вирішити лише завдяки створенню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

 

Радитимуться з громадою

Івано-Франківськ хоче першим в Україні провести місцевий референдум, який стосуватиметься положень нового генерального плану міста. Про це на сесії міської ради повідомив міський голова Руслан Марцінків. Депутат Віталій Мерінов зауважив, що у проекті рішення пропонується склад комісії з проведення консультативного опитування у кількості дев’яти осіб, серед яких п’ять – від міськвиконкому і лише по двоє від громадськості та депутатів, голоси яких ні на що не впливатимуть.

 

Як «стукали» сто років тому

Інформатори у поліції були завжди. Складні кримінальні злочини важко розкрити без їхньої допомоги. В радянські часи конфіденти міліції найчастіше шпигували за інакодумцями, тому їх почали презирливо називати «стукачами». А як «стукали» століття тому? Про це розповідають розсекречені архівні документи.

 

Репортер

Виші чекають абітурієнтів

Вступна кампанія до вишів цього року стартує з 29 червня. Про новації та особливості вступної кампанії «Репортер» дізнався у трьох найбільших університетах Прикарпаття.

 

Суд п’яних не карає

З початку року франківські патрульні склали 563 (!) адмінпротоколи на водіїв, які керували автомобілем напідпитку. Однак, коли справа доходить до суду, карають далеко не всіх.

 

Естонія: культура лісу

Ця невелика країна приваблює простотою, практичністю та природою. ЇЇ рівнини на 52% вкриті смерековими та сосновими лісами. Пейзажі подібні на українські. Але Балтійське море й білі ночі мимоволі нагадують – це все-таки не Україна. Є й інші відмінності – наприклад, у підході до ресурсів. Зокрема, цікавим виявився естонський досвід поводження з лісами.

 

Любов шукають у мережі

За статистикою, 65% українців активно користуються інтернетом. Одні працюють, інші спілкуються, а дехто навіть намагається влаштувати там особисте життя. Так, в останні роки дуже популярними стали сайти знайомств. «Репортер» вирішив зареєструватися на одному з них і сходити на кілька побачень.

 

 

Галицький кореспондент

Як поділити стадіон

Стадіон за программою «Хет-трик» в Івано-Франківську майже завершений. Його будівництво розпочалось ще у вересні 2015 року, коли президент Петро Порошенко власними руками заклав капсулу під новий спортивний об’єкт. Щоправда, роботи відкладали з дня на день, з місяця на місяць, навіть з року на рік. Та коли все ж таки прийшов час ставити «квітку», знайшлося багато охочих прибрати його до рук.

 

Любов до смерті

Івано-Франківськ ще не встиг оговтатися після резонансного вбивства болгарської студентки Еля Зії Дишлі, яка зникла 31 травня після сварки зі своїм співжителем Ельдаром Астановим, студентом з Туркменістану. А майже за два тижні, 12 червня, її тіло знайшли далеко від обласного центру у валізі на дні глибокого озера.

 

Обережно! Таблетки!

На хлопський розум про фармакологію. Нещодавно за організаційної підтримки Ольги Бєлогорської (Щербан) та Ілони Мурзової до Івано-Франківська завітала відомий гінеколог Наталія Лелюх і розповіла купу корисної інформації, яку нечасто почуєш від медиків. Тож читайте: про важливість здорового кишечника для всмоктування ліків, що робити, аби прийом фарм-препаратів не перетворився на бездумне і хаотичне ковтання пігулок і чому в світі давно забули про пробіотики.

 

Павло Гудімов: Потрібно забувати про радянську тяглість і в культурі, і вмистецтві, і в чиновництві.

В інтерв'ю Гудімов розповів, що сьогодні він весь – у мистецтві і в культурі, пояснив чим цікавий йому Івано-Франківськ, порозмірковував про псевдопатріотизм та культурне провалля в Україні.

 

Вікна

Змова підприємців у Калуші: пообіцяли мільйони, не дали ні копійки

Кілька нових кіосків на центральних вулицях міста, павільйон на Височанці та автобусні зупинки із приміщеннями комерційного призначення мали з’явитися у Калуші. За право оренди місць під ці тимчасові споруди бюджет планував отримати 475 тис. гривень. Підприємці запропонували всемеро більшу суму — понад 3,5 млн гривень. Але — не заплатили ні копійки. У міськраді запідозрили змову. Півстоліття — позаду, розквіт — попереду.

 

Калуська ТЕЦ святкує ювілей

Півстоліття тому у Калуші завершили будівництво промислового гіганта, який до сьогодні забезпечує 60% міста теплом та є важливою складовою енергетичної системи України. Йдеться про Калуську ТЕЦ, яка цьогоріч не лише святкує ювілей, а і переживає стадію модернізації та оновлення, що дасть змогу впевнено дивитися у майбутнє та створювати нові робочі місця.

 

Скальний монастир та неповторна Марічейка

Як цікаво і бюджетно відпочити на Прикарпатті. Якщо заморські країни не по кишені і безвіз не вніс нічого нового у ваше життя, це ще не означає, що літня відпустка мине сіро й буденно. На власному прикладі «Вікна» підтвердили, що Прикарпаття містить багато незвіданих куточків, які варто відвідати. А якщо розгорнути мапу України, трохи погуглити та твердо передбачити бюджетний відпочинок, літо ще довго згадуватиметься чудовими фотографіями та незабутніми емоціями.


22.06.2017 424 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

737
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1511 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2275
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2139 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

255

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

986

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1059

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

863
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3094
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

873
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

959
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35104 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

198
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

444
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

586
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

913