
Огляд прикарпатської преси за період з 21 по 27 квітня.
Репортер
PortoFranko 2017 закинув якір. На березі міфічного Станіславського моря цього літа кидає якір цілком реальний фестиваль. З 14 по 18 червня порт Франківськ відкритий усім проявам сучасного мистецтва. В рамках фестивалю відбуватимуться від 10-ти до 20-ти мистецьких подій. Яким цього року буде фестиваль та на що чекати? – про це на 18 сторінці.
Мінімалка вдарить по субсидіях. Нещодавно міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що у 2018 році число українців, які отримують субсидії, зменшиться на третину. За його словами, це пов’язано з тим, що уряд підвищив мінімальні зарплати, тож доходи в людей збільшилися. Звучить серйозного – чого чекати? Дивіться на 6 сторінці номеру.
Палац у добрі руки. Пам’ятка архітектури XVII століття – палац Потоцьких – стоїть пусткою у центрі Івано-Франківська з 2005 року, відколи перейшов у приватну власність. Правда, у 2013 році реставрували браму, два роки тому провели першу толоку й мистецьку акцію. Цього року PortoFranko вперше за 12 років відкриє двері однієї зі споруд комплексу – колишнього хірургічного корпусу. Отже, виглядає, що комплекс потроху повертається місту. Але як, кому саме та в якій ролі – досі велике питання. Про це на сторінці 7.
Західний кур’єр
Розшукуються кадри. Багато галасу даремно – так можна охарактеризувати ситуацію на ринку праці, котра склалася з початку цього року, коли уряд збільшив розмір мінімальної зарплати до 3200 гривень. Усі жахнулися, що опустяться до рівня «мінімалки», а тому не зможуть багато чого собі дозволити. Але ж не всі у нашій державі отримують мінімальні доходи. На 4 сторінці знайомтеся з рейтингом найбільш оплачуваних вакансій в Івано-Франківську.
Святковий розвій. До Дня міста в Івано-Франківську, який 7 травня святкуватиме 355 – річчя з часу заснування, проведуть понад сотню різноманітних культурно-мистецьких, освітніх та спортивних заходів. Також, чимало акцій, які не увійшли в офіційну програму святкування, у ці дні влаштують різні громадські організації та фонди. Обирайте свою локацію на 3 сторінці видання.
Галицький кореспондент
Любов до десятьох. У домі, де проживає десятеро дітей, гамірно, весело і завжди лунає дитячий сміх. Монахиня Вероніка Петрук зі своїми дівчатками мешкає в Коломиї. Тут усе, як і в решти: діти навчаються, розважаються, ростуть, а мама за ними доглядає, дбає про них, оберігає. Про, не зовсім звичайну, сім’ю читайте на 14 сторінці газети.
Не місце для МАФІВ. В Івано-Франківську налічується півтисячі, так званих, малих архітектурних форм, або МАФів. Втім вже незабаром міська влада може заборонити встановлення нових тимчасових споруд у центральній частині міста та на деяких вулицях. Чиновники в один голос кажуть, що їх тут уже достатньо. Про це на сторінці 5.
Вікна
«Вікна» в Грузії Грузія — країна із високим туристичним потенціалом та «грантовим» бюджетом. Про Україну тут знають і співчувають, адже Грузія також відчула на собі російську агресію. Тут — низький рівень злочинності та корупції, проте водії, здається, не чули про правила дорожнього руху. Місцеві виділяють у Грузії три гілки влади. Причому, офіційна не є найбільш впливовою.
Інспектор з благоустрою Михайло Тріщ: «Звільняюся, але залишаю гарні спогади про роботу і колектив» У серпні минулого року в Калуші з'явилися інспектори з благоустрою: двоє молодих хлопців з ентузіазмом взялися до роботи, сподіваючись, що рідне місто можна змінити на краще. Нещодавно інспекторам коштом міського бюджету придбали велосипеди, а деякі підприємці й прості калушани всіляко допомагали їм у роботі. Проте, днями інспекція "збідніла": один з інспекторів вирішив звільнитися.
Землі АТО: комусь — дві, комусь – жодної Землі у Калуші — катма, а пільговиків — більшає: на сьогодні у черзі на безкоштовну землю для індивідуального житлового будівництва — майже три сотні калушан, з яких приблизно половина — учасники АТО. Упродовж двох минулих років понад дві сотні учасників АТО уже отримали земельні ділянки для будівництва. З’ясувалося, якщо хтось ще чекає своєї черги і сподівається, що у місті таки винайдуть відповідні ресурси, то інші — отримують «безкоштовну» землю вдруге. Чому так — з’ясовували «Вікна».