Прикарпатська преса про довгий шлях до школи, опозицію до Марцінківа та містичні знаки

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 10 по 16 листопада.

 

Репортер

Франківськ захоплюють тролейбуси За останні два роки в Івано-Франківську з’явилось 17 нових тролейбусів, які закупили за кошти ЄБРР. Почали будувати нові лінії та тягові підстанції. Нині ж працюють над розробкою нових маршрутів та електронним квитком.

Коли цукор шкодить У світі кожні три секунди діагностують один випадок цукрового діабету, а кожні шість секунд один пацієнт помирає внаслідок ускладнень. Таку статистику озвучують лікарі і кажуть, що хвороба прогресує з кожним роком.

Як повернутися з війни Після війни рідні люди стають чужими, їм треба заново пізнати одне одного. Комусь це вдається самотужки, багатьом потрібна допомога. Тому франківські психологи проводять сімейні реабілітації з ветеранами АТО та їхніми рідними. Кажуть, головне – зберегти сім’ї.

 

Галицький кореспондент

Мальовані кахлі зникають як промисел У Косові закривається унікальне виробництво мальованих пічних кахлів, які використовували для створення гуцульських печей та інтер’єрів.

Залежний від неба Його поховали тричі, востаннє через 42 доби після загибелі. І в кожній із трьох могил покояться рештки коломийського героя, капітана Олександра Козолія. Він мріяв про польоти в небі ще з дитинства, а на 31-му році життя злетів туди назавжди. Рідні загиблого переконані – трагедія сталася невипадково, підозрюють, що це була підла зрада. Судова тяганина триває вже три роки. Винні й досі не покарані.

Довгий шлях до школи Уже декілька років мешканці села Раковець Богородчанського району борються за нову школу. Ще 3 листопада 2011 року відбулось урочисте закладання каменю під будівництво Раковецького НВК, який обіцяли завершити до 2013 року. Та час іде, а діти й досі не мають де вчитися.

 

Західний кур’єр

Вадим Войтик: «Працювати у виконкомі Марцінківа в опозиції до Марцінківа – м’яко кажучи, дивно» Його називають мозковим центром у середовищі бенефіціарів перемоги Руслана Марцінківа в 2015 році. Прийшовши у «свободівську» команду у 2010-му, коли ВО «Свобода» вперше сформувала більшість у міській раді Івано-Франківська, він став ідеологом комунальної реформи в місті…

Приїхали до Польщі Як не дозволити польським роботодавцям себе ошукати. Українців в Польщі ошукують агентства з працевлаштування та роботодавці: продають запрошення на роботу, якої не існує, обіцяють допомогти з житлом, але не роблять цього, не виплачують зарплату, не укладають договори та пропонують занадто низькі ставки…

Відомі лікарі старого Станиславаова Сто років тому Станиславів був невеликим містом на безкраїх просторах Австро-Угорської імперії. Незважаючи на такий флер провінційності, тут працювали кваліфіковані лікарі, які здобували досвід у Відні, Берліні та інших європейських столицях. У лікувальних закладах міста застосовувались передові, як на той час, методи.

 

Вікна

Юрій Рекунов: Призначення управителів відбуватиметься для кожного будинку окремо Україна переходить у нову фазу реформування ЖКГ.

Верховна Рада ухвалила законопроект «Про житлово-комунальні послуги», який має стати основою реформи галузі. Цим документом регламентуються у тому числі питання відносин між управителем та співвласниками багатоквартирних будинків. Для Калуша — це більш ніж на часі. Адже у місті готуються до конкурсу на призначення управителів та вже сформували перелік багатоквартирних будинків, яким їх буде призначено. Щоправда, переліку самих управителів досі немає. Не виключено, що ці функції поступово переберуть на себе ЖЕО.

Глухий кут

Сільська рада Копанок тримає глуху оборону впродовж семи років, відмовляючи власнику будинку у приватизації земельної ділянки. За цей час змінилися троє сільських голів, виносилися численні судові рішення, однак до вирішення конфлікту між органом місцевого самоврядування і чоловіком сторони не наблизилися.

Вогонь і містичні знаки

У Калуші на столітньому будинку згоріла добудова. Цього тижня у спальному мікрорайоні Калуша трапилася серйозна пожежа. У вогні лише дивом ніхто не постраждав. Проте, будівля площею у понад сто квадратних метрів вигоріла вщент. Рятувальники гасили вогонь упродовж кількох годин, а за їхніми діями спостерігало чимало людей. Тим часом на першому поверсі палаючого будинку прощалися з покійником, а з другого поверху евакуйовували жінку-інваліда.

 

Олександра Бакун


16.11.2017 962 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13853 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13676
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2