Прикарпатська преса про дорогу над прірвою, вільний центр, освітню реформу та "скажену обдиралівку"

Огляд прикарпатської преси за період з 12 по 18 жовтня 2018 року.


Галицький кореспондент

Дорога над прірвою

По вулиці Європейській у Калуші їздять смертники, каже місцевий мешканець Михайло Наконечний. Під дорогою, по якій щодня «пробігають» сотні машин, - шахтні порожнини. Коли утвориться провалля, не знає ніхто, але те, що дорога просідає, нині вже може бачити кожен. Підтверджують це й науковці.

Цілюща отрута

Жінка з Верховини лікує людей зміїною настоянкою.

Щодня вона отримує десятки дзвінків. У кожного своя біда: рак, гепатит, епілепсія, низький імунітет… До див горянка уже звикла. Каже, що її ліки й справді цілющі. Розповідає, що й самі медики дають її адресу своїм хворим, яким нічого не допомагає.

Заміж за португальця, або Чому їхні чоловіки готові носити українок на руках

Чим жінка вередливіша, тим частіше її носять на руках – перевірено на півторарічному сімейному досвіді франківчанки Ірини Ремик та її португальського обранця Нелсона. Дівчина їхала в Португалію просто відпочити, але так сталось, що в Україну більше не повернулась.

Рак молочної залози: не пасувати перед хворобою

Статистика свідчить, що перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок посідає рак молочної залози. У світі щорічно реєструють мільйон випадків цієї недуги. На жаль, не відстаємо у цьому і ми. В Україні, і в Івано-Франківській області зокрема, інтенсивність зростання захворюваності на РМЗ за останні 10 років збільшилась вдвічі і набуває випереджувальних темпів.


Репортер

Центр має бути вільним

Днями на площі Ринок у Франківську почали вкотре облаштовувати паркувальну зону – нанесли нову розмітку, а під саму ратушу втулили страшну буду. Її згодом таки пересунули. А от автівок на площі побільшало.

Порошенко розлютив «московських демонів»

Вічно можна дивитися на три речі: як тече вода, як горить вогонь та як росіяни біснуються, коли українці досягають успіхів.

Сильні хлопці з Чорногори

На горі Піп Іван або Чорногорі в колишній обсерваторії, третій рік працює Явірницьке пошуково-рятувальне відділення. На сьогодні це єдиний пункт у високогір'ї українських Карпат.


Західний кур'єр

Михайло Яцків: Великі зміни йдуть маленькими кроками

Не так давно в місті Івано-Франківську розпочала свою роботу Муніципальна інспекція з благоустрою. Чи не з перших днів змінився і підхід до організації праці. Якщо попередня інспекція перевіряла роботу лише комунальних установ, то нинішня зосереджуватиме увагу і на приватних, а також на фізичних особах.

Латки на новому полотні

Деяким дорогам одразу після капітального ремонту потрібен поточний. Попри чималий обсяг виконання впродовж останніх років капремонтів доріг, мешканці міста дедалі частіше нарікають на якість виконання.

Хіба такого футболу ми чекали?

Перша ліга. «Прикарпаття» знову поступилося рахунком. Цього разу сильнішою виявилася команда «Дніпро-1» на стадіоні «Дніпро-Арена». На сезон в обох команд задачі діаметрально протилежні – «Дніпро-1» задекларував бажання підвищитися в УПЛ, а «Прикарпаття» має на меті закріпитися бодай у ТОП-10 команд першого дивізіону.


Галичина

Роботодавець - працівник - держава. Як знайти баланс інтересів між ними?

Відносини між роботодавцями та працівниками в Україні уже давно є досить дивними. І говорити у цьому контексті про рівноправність вочевидь не доводиться.

Ігор Дебенко: однією з найбільших проблем є відплив людського капіталу, прірва між громадянином, державою і політичною елітою

Читайте інтерв'ю про важливість початку дня в освітніх закладах зі звучання Гімну України, децентралізацію і депутатські ініціативи.

…Бо «скажена обдиралівка»

Водії страйкували проти зростання вартості бензину і дизпалива та закликали бойкотувати мережу АЗК. В Україні з початку року, образно кажучи, ціни «сказилися» і так вдарили по кишенях українців, стрімко рвонувши вгору, що стали не лише кусючими, а й загрозливими.

Багатопрофільна проблематика

Як втілюють в життя освітні реформи в навчальних закладах області, якими є їхні будні та проблеми, котрі потребують нагального вирішення, депутати обласної ради побачили на власні очі на прикладі освітньої сфери Коломийщини.

Інклюзія - не утопія

У Делятинській ОТГ відкрили дошкільну групу для дітей з особливими освітніми потребами. Новостворену групу назвали символічно «Ангелятко».


Вікна

Чому «Вар’яти» знову не їдуть в Калуш?

Міська влада розпочала процес громадського обговорення методики розрахунку орендної плати за короткострокове користування приміщеннями комунальної власності в закладах освіти і культури. У такий спосіб міська влада планує пожвавити концертну діяльність, створивши для організаторів концентрів, які орендують приміщення в палацах культури, кращі і більш вигідні умови. Проте є нюанси.

Перший «успішний»

Перший проект Бюджету участі в Калуші виявимся не таким вже й успішним: елементи ігрових конструкцій в ДНЗ «Червона шапочка» демонтували і ремонтують. Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань Бюджету участі, яка розглянула стан реалізації проектів-переможців минулорічного конкурсу.

Більше українських фруктів та овочів!

У різному віці і в різні пори року наш раціон потребує корегування. Це пояснюється особливими потребами організму, метаболізмом та енерговитратами. Осінній період харчування також характеризується своїми особливостями. Порадами про особливості харчування восени поділилася лікар-гастроендокринолог Калуської ЦРЛ Зоряна Притуляк.

Макс Кідрук, який претендує на премію ВВС, зірвав у Калуші аншлаг і скуштував калуського пива

Макс Кідрук розповів, що його нова книжка не про авіакатастрофу і не про виживання у горах, як може помилково думати більшість. Це шість розповідей про шість різних людей під назвою «Де немає Бога».


18.10.2018 1185
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2668
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20695
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1800
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1288 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2303
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3938

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

562

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2055

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

746

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1350
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

417
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

940
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24441
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

651
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

684
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

780
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8123
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

625
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

816
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2106 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

771