
Огляд прикарпатської преси за період з 12 по 18 жовтня 2018 року.
Галицький кореспондент
Дорога над прірвою
По вулиці Європейській у Калуші їздять смертники, каже місцевий мешканець Михайло Наконечний. Під дорогою, по якій щодня «пробігають» сотні машин, - шахтні порожнини. Коли утвориться провалля, не знає ніхто, але те, що дорога просідає, нині вже може бачити кожен. Підтверджують це й науковці.
Цілюща отрута
Жінка з Верховини лікує людей зміїною настоянкою.
Щодня вона отримує десятки дзвінків. У кожного своя біда: рак, гепатит, епілепсія, низький імунітет… До див горянка уже звикла. Каже, що її ліки й справді цілющі. Розповідає, що й самі медики дають її адресу своїм хворим, яким нічого не допомагає.
Заміж за португальця, або Чому їхні чоловіки готові носити українок на руках
Чим жінка вередливіша, тим частіше її носять на руках – перевірено на півторарічному сімейному досвіді франківчанки Ірини Ремик та її португальського обранця Нелсона. Дівчина їхала в Португалію просто відпочити, але так сталось, що в Україну більше не повернулась.
Рак молочної залози: не пасувати перед хворобою
Статистика свідчить, що перше місце серед злоякісних новоутворень у жінок посідає рак молочної залози. У світі щорічно реєструють мільйон випадків цієї недуги. На жаль, не відстаємо у цьому і ми. В Україні, і в Івано-Франківській області зокрема, інтенсивність зростання захворюваності на РМЗ за останні 10 років збільшилась вдвічі і набуває випереджувальних темпів.
Репортер
Центр має бути вільним
Днями на площі Ринок у Франківську почали вкотре облаштовувати паркувальну зону – нанесли нову розмітку, а під саму ратушу втулили страшну буду. Її згодом таки пересунули. А от автівок на площі побільшало.
Порошенко розлютив «московських демонів»
Вічно можна дивитися на три речі: як тече вода, як горить вогонь та як росіяни біснуються, коли українці досягають успіхів.
Сильні хлопці з Чорногори
На горі Піп Іван або Чорногорі в колишній обсерваторії, третій рік працює Явірницьке пошуково-рятувальне відділення. На сьогодні це єдиний пункт у високогір'ї українських Карпат.
Західний кур'єр
Михайло Яцків: Великі зміни йдуть маленькими кроками
Не так давно в місті Івано-Франківську розпочала свою роботу Муніципальна інспекція з благоустрою. Чи не з перших днів змінився і підхід до організації праці. Якщо попередня інспекція перевіряла роботу лише комунальних установ, то нинішня зосереджуватиме увагу і на приватних, а також на фізичних особах.
Латки на новому полотні
Деяким дорогам одразу після капітального ремонту потрібен поточний. Попри чималий обсяг виконання впродовж останніх років капремонтів доріг, мешканці міста дедалі частіше нарікають на якість виконання.
Хіба такого футболу ми чекали?
Перша ліга. «Прикарпаття» знову поступилося рахунком. Цього разу сильнішою виявилася команда «Дніпро-1» на стадіоні «Дніпро-Арена». На сезон в обох команд задачі діаметрально протилежні – «Дніпро-1» задекларував бажання підвищитися в УПЛ, а «Прикарпаття» має на меті закріпитися бодай у ТОП-10 команд першого дивізіону.
Галичина
Роботодавець - працівник - держава. Як знайти баланс інтересів між ними?
Відносини між роботодавцями та працівниками в Україні уже давно є досить дивними. І говорити у цьому контексті про рівноправність вочевидь не доводиться.
Ігор Дебенко: однією з найбільших проблем є відплив людського капіталу, прірва між громадянином, державою і політичною елітою
Читайте інтерв'ю про важливість початку дня в освітніх закладах зі звучання Гімну України, децентралізацію і депутатські ініціативи.
…Бо «скажена обдиралівка»
Водії страйкували проти зростання вартості бензину і дизпалива та закликали бойкотувати мережу АЗК. В Україні з початку року, образно кажучи, ціни «сказилися» і так вдарили по кишенях українців, стрімко рвонувши вгору, що стали не лише кусючими, а й загрозливими.
Багатопрофільна проблематика
Як втілюють в життя освітні реформи в навчальних закладах області, якими є їхні будні та проблеми, котрі потребують нагального вирішення, депутати обласної ради побачили на власні очі на прикладі освітньої сфери Коломийщини.
Інклюзія - не утопія
У Делятинській ОТГ відкрили дошкільну групу для дітей з особливими освітніми потребами. Новостворену групу назвали символічно «Ангелятко».
Вікна
Чому «Вар’яти» знову не їдуть в Калуш?
Міська влада розпочала процес громадського обговорення методики розрахунку орендної плати за короткострокове користування приміщеннями комунальної власності в закладах освіти і культури. У такий спосіб міська влада планує пожвавити концертну діяльність, створивши для організаторів концентрів, які орендують приміщення в палацах культури, кращі і більш вигідні умови. Проте є нюанси.
Перший «успішний»
Перший проект Бюджету участі в Калуші виявимся не таким вже й успішним: елементи ігрових конструкцій в ДНЗ «Червона шапочка» демонтували і ремонтують. Про це йшлося на засіданні міської комісії з питань Бюджету участі, яка розглянула стан реалізації проектів-переможців минулорічного конкурсу.
Більше українських фруктів та овочів!
У різному віці і в різні пори року наш раціон потребує корегування. Це пояснюється особливими потребами організму, метаболізмом та енерговитратами. Осінній період харчування також характеризується своїми особливостями. Порадами про особливості харчування восени поділилася лікар-гастроендокринолог Калуської ЦРЛ Зоряна Притуляк.
Макс Кідрук, який претендує на премію ВВС, зірвав у Калуші аншлаг і скуштував калуського пива
Макс Кідрук розповів, що його нова книжка не про авіакатастрофу і не про виживання у горах, як може помилково думати більшість. Це шість розповідей про шість різних людей під назвою «Де немає Бога».