Прикарпатська преса про боротьбу з раком, конфлікти та головні спортивні події

Огляд прикарпатської преси за період з 25 січня  по 1 лютого  2018 року.

 

Репортер

Соліст із Косова

24-річний косівчанин Тарас Стефанів пішов на війну вслід за батьком, якого мобілізували у 2014 році. Обидва служили спершу у 30-тій, а потім у 53-тій бригадах. Відвоювавши три роки, у жовтні Тарас повернувся додому й тепер звикає до мирного життя. Історію бійця читайте на 5 сторінці видання.

 

Живемо, боремося

Щороку 4 лютого у світі відзначають день боротьби проти раку. Юрію Федоришину з Надвірної – 57. Два роки тому у нього виявили рак легень четвертої стадії. З таким діагнозом зазвичай живуть до півроку. Але за два роки (!) лікування вдалося досягти позитивної динаміки – регресії пухлини на 90 %. Сторінка 6.

 

Урни чекають заміни

Чистота вулиць завжди буде актуальним питанням. Та, відверто кажучи, в Івано-Франківськуч ця проблема не така вже й гостра: комунальники прибирають більш-менш, смітників ніби не бракує. А от їх зовнішній вигляд далеко не найкращий. Сторінка 17.

 

Галицький кореспондент

Немає згоди – немає влади

У центрі Франківська роками руйнується пам’ятка архітектури – триповерхова будівля в австрійському стилі на вулиці Січових Стрільців,16. Зведена вона на початку ХІХ ст. та відома як «Пасаж Єгеря» споруда потерпає і від невблаганного часу, і від відсутності згоди між мешканцями, підприємцями-орендарями та міською владою. Деталі конфлікту на сторінці 5.

 

Лайфхаки від дієтогога: як подолати постсвятковий синдром

Нещодавно у креативному просторі ALOE терапевт, дієтолог Тетяна Чевалюк поділилася корисними порадами, як плавно, бережно і з любов’ю до себе допомогти організму «вийти» зі свят і закласти основи правильного харчування. Про це на 11 сторінці газети.

 

Роман Чайка: «З «русскім міром» мир неможливий»

Роман Чайка, відомий журналіст і музикант, в інтерв’ю «Галицькому кореспонденту» - про пропаганду в умовах війни, «русскій мір» і те, як уберегтись від впливів та думати власним розумом. Читайте на 15 сторінці.

 

Західний кур’єр

Нема диму без вогню

106 будинків приватних ЖЕО та ОСББ не подали актів перевірок димовентиляційних каналів. Про це повідомив головний інженер Івано-Франківського міського управління з експлуатації газового господарства Андрій Струк. Водночас він запевнив, що загрози життю і здоров’ю мешканців цих будинків нема, бо всі вони обладнані турбованими газовими приладами. Повну версію матеріалу читайте в друкованому виданні газети «Західний кур’єр» на 3 сторінці.

 

«Ніка» повернулася: престижна нагорода знайшла своїх героїв

В Івано-Франківському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулося спортивно-мистецьке свято «Ніка – 2017», приурочене відзначенню кращих спортсменів та діячів області за вагомі досягнення у спорті. Про спорт на 12-13 сторінках.

 

Електронні торги – нові можливості

Івано-Франківськ реалізовуватиме комунальне майно через два майданчики електронних закупівель. Відповідно до нового Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» воно тепер поділятиметься на дві категорії – великої та малої приватизації. Об’єкти малої приватизації продаватимуть лише на електронних торгах. Івано-Франківська міська рада підписала меморандуми про реалізацію комунального майна через два майданчики електронних закупівель – «ProZorro.Продажі» та «OpenMarket-СЕТАМ». Деталі на сторінці 4.

 

Вікна

Пенсіонери надіються на суд, міська рада – на Кабмін

25 січня відбулося пленарне засідання сесії Калуської міської ради, на яке, як і було анонсовано, масово прийшли пенсіонери. Вони вимагають від влади скасувати пільгові рейси та забезпечити перевезення пільгових категорій громадян на усіх без винятку автобусних маршрутах загального користування.

 

Плюс-мінус мільйон

Майже рік ТОВ «Карпатнафтохім» не перераховує до сільських бюджетів орендну плату за користування земельними ділянками поза межами населених пунктів. Головна причина – не укладені договори оренди. Збитки лише по Калуському району – понад півмільйона, і вони продовжують наростати. Відповідальності обласних посадовців – жодної.

 

Мікеланджело з Дубовиці

У Галичині є десятки сіл, які називаються Дубовиця. Більшість їхніх мешканців переконані, що назва сіл походить від дерев дубів, які ростуть неподалік. Трохи спантеличені ті, які навколо свого села не знаходять жодного дуба, і, щоб якось себе втішити, розказують, що дуби біля їхнього села росли, але дуже давно пропали.

 

  

 Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


01.02.2018 1197 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1901
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2126 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1731
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052